Антиоксидантні засоби для обличчя

- Advertisement -

Що таке антиоксиданти і чому їх дедалі частіше включають у косметичні засоби для підтримки здоров’я, краси та молодості шкіри – докладно розповімо про це у нашій статті.

Що таке антиоксиданти

Антиоксиданти – це речовини, здатні боротися з вільними радикалами, які не безпідставно оголошені головними ворогами клітин шкіри.

Вільні радикали – молекули кисню, яким не вистачає одного електрона. Свою неповноцінність вони намагаються поповнити за рахунок здорових структур. Відбираючи електрони, що відсутні, у інших молекул, вони руйнують їх.

Природа забезпечила людський організм власними антиоксидантами, які знешкоджують вільні радикали, перш ніж ті зможуть завдати шкоди. Але з низки причин згодом вільних радикалів стає дедалі більше. Ця складна ситуація називається «оксидативний стрес».

Його головні провокатори:

1 ультрафіолетове випромінювання ;

2 забруднення повітря;

3 тютюн та алкоголь;

4 емоційний стрес;

5 неправильне харчування .

Американський вчений, професор біогеронтології Денхам Харман в 1956 опублікував наукову працю, що доводить шкідливий вплив вільних радикалів, де написав:

Нагромадження вільних радикалів веде до деградації тканин і є причиною старіння». Оскільки шкіра — наш головний захисний орган, вона першою набуває удару. Очевидно, що їй потрібний антиоксидантний захист.

Жителі міст, де вплив інфрачервоного випромінювання та тропосферного (шкідливого) озону особливо агресивний, відчувають підвищену потребу в антиоксидантах.

Як вибрати косметику з антиоксидантами

Мета косметичних засобів – не просто забезпечити шкіру новими антиоксидантами, а й подбати про ті, що вже є в організмі. Завдання непросте, адже шкіра далеко не завжди готова включити сторонні елементи у свою систему цінностей.

Для правильного вибору засобу з антиоксидантами треба звернутися до косметолога. Бренди, слідуючи моді, виробляють безліч бьюті-продуктів з антиоксидантами, але лише деякі з них є дієвими. Причина в тому, що топічні антиоксиданти (для місцевого застосування) мають відповідати певним критеріям».

Візьмемо, наприклад, вітамін С – найвідоміший антиоксидант. Змусити його працювати у косметичній формулі виявилося досить складно:

  • великі молекули погано проникають у шкіру;
  • речовина нестабільна та швидко окислюється.

Доктор Шелдон Р. Піннел (засновник марки SkinCeuticals ) в 1989 першим запатентував технологію стабілізації чистого вітаміну С. Його метод носить назву запатентовані параметри Дьюка за назвою університету, де проходили дослідження.
Виявилося, що для стабілізації вітаміну С та його проникнення в шкіру має дотримуватися лише три умови.

1 Чиста L-аскорбінова кислота.

2 Висока концентрація L-аскорбінової кислоти (10-20%).

3 Формула з кислотним рН (нижче 3,5).

Ця технологія відкрила нові можливості для використання топічних антиоксидантів у косметології.

- Advertisement -
- Advertisement -