7 міфів про очищення шкіри

- Advertisement -

Що може бути простіше, ніж щоденне вмивання!

Однак помилок на цю тему набагато більше, ніж можна уявити. Зупинимося на сімох найбільш розхожих.

Міф 1: вмиватися треба частіше
Міф 2: вмиватися потрібно холодною водою
Міф 3: м’яке умивання – це умивання без води
Міф 4: якщо не потрібен демакіяж, можна відразу вмиватися
Міф 5: міцелярна вода – альтернатива вмиванню
Міф 6: засоби для чищення – не догляд, вони лише видаляють забруднення
Міф 7: після крем-геля для вмивання зволожуючий догляд не потрібен

Міф 1: вмиватися треба частіше

Вмиватися треба двічі на день:

1 увечері – щоб зняти залишки макіяжу та забруднення, що накопичилися на шкірі за день;

2 вранці – щоб очистити шкіру від витівки себуму, що ороговіли клітин.

При дуже сухій шкірі вмивання з водою можна проводити лише увечері. Зрозуміло, після тренування, яке змушує попітніти, теж треба вмитися.

Що стосується догляду за жирною шкірою, то він має на увазі не більш часті вмивання, а грамотне триетапне очищення двічі на день:

  • ретельне безводне очищення або демакіяж;
  • умивання за допомогою гелю або пінки;
  • застосування безспиртового тоніку.

Очищення – не такий простий етап догляду за шкірою, як може здатися.

Міф 2: вмиватися потрібно холодною водою

Ні. Багато хто протирає шкіру кубиком льоду і вважає це своїм рецептом краси — їхнє право. Але роздавати такі поради подругам і знайомим не треба, подібне загартування далеко не всім піде на користь. Дуже холодна вода стрес для шкіри. Кровоносні судини звужуються і за певної схильності стають ламкими, що може призвести до появи судинної сіточки.

Найкорисніше вмиватися ледь теплою водою комфортної температури — не надто гарячою, не надто холодною.

Міф 3: м’яке умивання – це умивання без води

І так і ні. Дійсно, найбільш щадним можна вважати безводне очищення шкіри за допомогою гідрофільних масел, міцелярної води, молочка. Але в питаннях краси та здоров’я шкіри спирайтеся тільки на свої відчуття: якщо після безводного очищення шкіри ви не відчуваєте, що шкіра стала чистою, умивайтеся водою з пінкою – вона делікатніша, ніж гель.

Якщо водопровідна вода викликає подразнення шкіри, можна використовувати мінеральну або звичайну бутильовану питну.

Міф 4: якщо демакіяж не потрібний, можна відразу вмиватися

Ні. Після важкого дня (фізичних навантажень, спеки, забрудненого міського повітря) або після сну (вночі шкіра активно виводить токсини) актуальним є попередній етап очищення за допомогою міцелярної води або іншого безводного очищувального засобу.

Особливо це важливо для жирної, проблемної шкіри: щоб не розмазувати забруднення та залишки макіяжу по обличчю, треба їх зняти. А потім уже приступати до очищення шкіри.

Міф 5: міцелярна вода – альтернатива вмиванню

Ні. По-перше, застосування міцелярної води потребує певного терпіння. Щоб видалити забруднення повністю, провести один раз диском по обличчю не вдасться. По-друге, після міцелярного засобу на шкірі часто залишається відчуття плівки, яку хочеться змити. Це нормально – змивайте на здоров’я. Якщо ж стоїть завдання ні в якому разі не користуватися водою, то після міцелярної води треба обробити шкіру тоніком (він завершить очищення, відновить pH шкіри і підготує її до більш ефективного сприйняття засобів подальшого догляду).

Косметологи стверджують: після очищення шкіри міцелярною водою обов’язково треба вмитися, навіть якщо на етикетці написано інше. Регулярне використання міцелярних складів без змивання призведе до сухості та подразнення шкіри.

Міф 6: засоби для чищення — не догляд, вони лише видаляють забруднення

На щастя, виробництво косметики розвивається семимильними кроками, і речовини для догляду за шкірою вже є навіть у засобах для вмивання — просто придивіться до їх складу. У списку інгредієнтів часто значаться:

  • масла, що живлять та відновлюють шкіру;
  • вітаміни;
  • зволожуючі інгредієнти.

Міф 7: після крем-геля для вмивання зволожуючий догляд не потрібен

В даному випадку слово «крем», що збиває з пантелику, визначає лише текстуру засобу – воно буде більш м’яко діяти на шкіру. У його складі дійсно є пом’якшувальні та зволожуючі речовини, але рівно в тій кількості, яка забезпечить шкірі максимально м’який контакт із водою та допоможе уникнути пересушування.

Відразу після вмивання нанесіть тонік, потім крем або сироватку плюс крем.

- Advertisement -
- Advertisement -