5 основних відкриттів у виробництві косметики

- Advertisement -

Класно, що прогрес не стоїть на місці і вчені відкривають нові молекули і формули для вирішення проблем шкіри.

Інакше ми досі використовували б оливкову олію замість крему, і навіть уявити не могли б, що зморшки і пігментні плями піддаються корекції.

Зміст

  • Прогрес у косметиці
  • 5 основних відкриттів у виробництві косметики
  • засоби, які включають інноваційні компоненти

Прогрес у косметиці

Але це є загальна картина. Розберемося, у чому полягають самі відкриття, чи хоча б найважливіші з них. Дія б’юті-засобів стала передбачуваною. Є чітке уявлення, на який шар шкіри і як впливає та чи інша речовина.

5 основних відкриттів у виробництві косметики

1. Антиоксиданти

Включення антиоксидантів до складу косметичних засобів – відповідь на теорію вільних радикалів, висунуту у 1954 році. Згідно з нею, в організм проникають або утворюються в результаті зовнішнього впливу нестабільні молекули, яким не вистачає одного або двох електронів. Прагнучи до стабільності, вони забирають недостатні електрони у нормальних молекул, перетворюючи їх у свою чергу на нестабільні. Так запускається ланцюжок окисних реакцій, що ушкоджує клітини на генетичному рівні.

Фотостаріння шкіри – також результат дії вільних радикалів, що утворюються під дією ультрафіолету.

1 Вони провокують поступову загибель клітин Лангерганса, що управляють процесами відновлення в епідермісі та захисту дерми, у тому числі колагенового каркасу.

2 Шкіра втрачає міцність та еластичність.

3 Мальпігієвий шар (другий шар епідермісу, за рахунок розподілу клітин якого відбувається його регенерація) витончується, а роговий потовщується. Розвивається гіперкератоз, що виявляється в сухості та лущення.

Антиоксиданти використовуються практично у всіх групах косметичних засобів. Найефективнішими вважаються: вітаміни А, С, E, B3, ресвератрол, екстракт зеленого чаю, альфа-ліпоєва кислота, лікопін та інші каротини, супероксиддисмутаза.

2. Альфа-гідроксикислоти

Фруктові кислоти застосовували для дезінфекції ран ще під час Першої світової війни. Тоді ж лікарі звернули увагу на побічний ефект таких процедур: шкіра ставала більш пружною та гладкою. Проте косметика з AHA з’явилася лише наприкінці 1980-х. І зараз багато фахівців вважають, що переворот, скоєний фруктовими кислотами в косметології, був справді революційним.

Найчастіше в косметичних засобах використовуються саліцилова, гліколева, аскорбінова, ферулова, альфа-ліпоєва кислоти.

Вивірена концентрація кислоти забезпечує засобу pH-баланс, що дозволяє уникнути негативних шкірних реакцій: подразнення, лущення, почервоніння.

3. Гіалуронова кислота

Найкращий природний зволожувач – так називають гіалуронову кислоту . Вона виробляється і людським організмом. А її молекула здатна втримати до 1000 молекул води. Не менш важливо, що це перший інгредієнт широкого використання, отриманий біотехнологічним шляхом: його виробляють спеціальні бактерії.

Використання гіалуронової кислоти набуло подальшого розвитку. Вчені навчилися дробити громіздку молекулу, отримуючи так звані низькомолекулярні форми, які здатні долати епідермальний бар’єр і проникати глибше в шкіру, запускаючи вироблення власної гіалуронової кислоти, підвищуючи зволоженість шкіри та посилюючи захисні функції.

4. Пептидні технології

Клітини «спілкуються» один з одним за допомогою сигнальних молекул, і пептиди (ланцюжок з декількох амінокислот) – одні з них. Поява пептидів відкрило в косметиці нову еру – біорегуляції. Вивчивши пептидну «мову», можна подавати клітинам команди, спрямовуючи біологічні процеси у потрібний бік.

Сьогодні у косметиці використовується безліч пептидних комплексів. Пептиди досить легко отримати шляхом синтезу (зрозуміло, в умовах лабораторії) вони легко долають епідермальний бар’єр і зберігають стабільність у формулі.

6. Технології інкапсулювання

Тема ефективної доставки активних речовин углиб шкіри обговорюється з кінця 1970-х. Відомо, що невеликі молекули мають деяку проникаючу здатність, але все одно залишаються досить близько до поверхні. А для боротьби з процесом старіння потрібно впливати на шар клітин між епідермісом та дермою.

Зараз для доставки речовин глибоко у шкіру використовуються технології інкапсулювання. Діюча речовина полягає в спеціальну капсулу, здатну «обдурити» клітини захисного шару та подолати епідермальний бар’єр.

До таких «провідників» відносяться: Насамперед доставки вимагають дуже активні та вкрай нестабільні антиоксиданти (вітаміни А, Е, С, поліфеноли, каротиноїди). А також речовини, що подразнюють шкіру у високій концентрації (саліцилова кислота, вітамін С).

Антиоксиданти (L-аскорбінова кислота у високій концентрації, альфа-токоферол, ферулова кислота) зміцнюють захисну систему, стимулюють виробництво колагену, роблять шкіру помітно більш пружною та молодою.

Проксилан у поєднанні з ліпо-гідрокси- та гіалуроновою кислотами оновлює шкіру, вирівнює рельєф, робить її гладкою, а овал обличчя – помітно чіткішим.

Аденозин, що входить у формулу, скорочує мімічні зморшки. Рамноза та неогесперидин посилюють вироблення колагену, зміцнюють власний захист шкіри.

Ефективність засобу пов’язана з дією активних речовин: натуральної олії, екстракту лісового горіха, провітаміну С, маткового молочка. Живить, зволожує, покращує обмінні процеси у клітинах.

 

- Advertisement -
- Advertisement -