Декілька популярних міфів про гіпертоніків

- Advertisement -

Якщо артеріальний тиск підвищений, це означає, що у вас гіпертонія.

Насправді воно може зашкалити за верхню межу норми (140/90) і абсолютно здорову людину. Так буває при зміні погоди, сильному хвилюванні, підйомі сходами, під час пробіжки… Ось чому треба побоюватися не підйому тиску, а ситуацій, які провокують тривале його піднесення. Якщо артеріальний тиск підвищений не більше 5-8 годин на добу – все гаразд. Якщо довше – у вас розвивається гіпертонія.

Гіпертоніками стають із віком.

Насправді від гіпертонії страждають молоді. Хвороба стрімко молодшає, і що найнеприємніше більшість її жертв не скаржаться на самопочуття і навіть не підозрюють, що у них підвищений тиск. Ці люди, самі того не знаючи, ризикують життям: будь-якої хвилини може статися розрив судини і крововилив у мозок або серцевий м’яз.

Щоб зняти напругу, зокрема і з артерій, корисно дати волю гніву.

Насправді краще не виходити з себе. У тих, хто погано володіє собою у стресових ситуаціях, тиск робить більш різкий та тривалий стрибок.

Пити каву шкідливо для судин.

Насправді цей напій насамперед підвищує знижений тиск, допомагає підбадьоритися, позбавляє слабкості, запаморочення та дзвону у вухах, супутніх гіпотонії. При нормальному тиску 2-3 чашки кави на день не завдадуть шкоди, навіть навпаки. Кофеїн тонізує судини – змушує їх виконувати щось на зразок гімнастики: спочатку трохи звузитися, потім знову розширитись.

Можна зменшити тиск, якщо постаратися менше пити рідини.

Насправді тримати серце та судини на сухому пайку небезпечно. Систематичне недопивання веде до зменшення об’єму циркулюючої крові. До того ж нирки, змушені працювати півсили, починають виділяти речовини, що піднімають тиск, щоб збільшити власне кровопостачання, інакше з чого їм фільтрувати сечу? Зрештою гіпертонія вам забезпечена. Якщо людина випиває понад 5 склянок води на день і при цьому обмежує себе у солі, гіпертонія їй не загрожує. До того ж, удвічі знижується небезпека померти від інфаркту, спровокованого раптовим стрибком тиску. Але корисна лише чиста вода – чай, кава, сік, молоко, пиво та газування підвищують ризик для серцево-судинної системи.

Цигарки заспокоюють нерви та нормалізують артеріальний тиск.

Насправді вони його підвищують. Нікотин підвищує схильність артерій до спазм.

Низький тиск не кращий за високий.

Насправді гіпотонія може бути варіантом норми абсолютно здорової людини, а гіпертонія – ніколи. При гіпотонії ви добре себе почуваєте, турбуватися нема про що. Подібне не рідкість у спортсменів, жителів високогір’я, а також у людей зі спадковою схильністю до зниженого тиску. Зовсім інша справа, коли гіпотонія нагадує про себе дзвоном у вухах, запамороченням (особливо вранці при підйомі з ліжка) і головним болем, непритомністю в задушливому приміщенні, дратівливістю, швидкою стомлюваністю, порушенням сну, підвищеною чутливістю до змін погоди. І тут треба пройти обстеження. Без лікування гіпотонія може перейти у свою протилежність – гіпертонічну хворобу.

Секс нормалізує тиск.

Насправді, це вірно тільки для чоловіків. На жінку діє лише в тому випадку, якщо пара не користується презервативами. Тоді на піку кохання тиск зростає, а потім приходить у норму: знижений підвищується, підвищений падає.

Гіпертоніками частіше стають контактні та суперактивні люди.

Насправді захворіти на гіпертонію насамперед ризикує той, хто дуже сором’язливий, хто постійно фіксує увагу на своїх недоліках, перебуває в емоційній напрузі.

Гіпертонія передається у спадок.

Насправді якщо у роду були випадки ранньої (юнацької) гіпертонії, інфаркту або інсульту в молодому віці (до 40 років), якщо один або обидва батьки померли до 60 років від захворювання, пов’язаного з гіпертонією, тоді небезпека справді існує.

- Advertisement -
- Advertisement -