Якщо нігті стали крихкими, часто ламаються і шаруються

- Advertisement -

Чому шаруються нігті

Якщо нігті стали крихкими, часто ламаються і шаруються , можна приховати проблему під шаром яскравого лаку. Але краще з’ясувати причину та усунути її.

Основою нігтьової пластини служить кератин – білок, який присутній і в шкірі, сприяючи утворенню волосся. У цьому білку міститься цистеїн – амінокислота, кількість якої впливає на твердість нігтів. Між шарами кератину розташовуються тонкі прошарки жиру та води. Вони надають нігтям еластичність та блиск. Якщо часто контактувати з водою, нігті стають м’якими та потовщуються.

У нігті містяться такі мікроелементи, як кальцій, хром, фосфор, селен і цинк. Їхня присутність робить нігті здоровими. Проблеми з нігтями можуть виникнути внаслідок кількох факторів, наприклад, при впливі хімічних речовин (пральних порошків та миючих засобів). Ломкість та деформація настають у результаті порушення обміну речовин, гіповітамінозу, гормональних розладів, а також хронічної інтоксикації алкоголем, нікотином.

Нестача білка. Зверніть увагу, чи часто у вашому раціоні є повноцінний тваринний білок? Такий міститься у червоному м’ясі, курці, індичці, яйцях. Але найкращим джерелом є жирна риба, яка мешкає в холодних морях. Лосось, сьомга, скумбрія (макрель) та інша. В організм тваринний білок повинен надходити в кількості не менше ніж 1-1,5 г на один кілограм ваги.

Нестача магнію та кальцію. Магній – це енергетично важливий компонент. За його дефіциту страждають процеси клітинного зростання. Необхідну добову норму магнію 300-400 мг важко отримати з сучасного раціону харчування. Наприклад, для цього потрібно з’їдати близько 2 кг м’яса або випивати близько 3 літрів молока. У разі нестачі магнію слід вдаватися до додаткового прийому препаратів магнію.

Кальцій із магнієм – фізіологічні партнери, які раціонально застосовувати разом у співвідношенні 2:1. Всі ці засоби можна легко знайти в аптеках. Але допомогти красі нігтів можуть народні методи. Важливо: для засвоєння кальцію та магнію обов’язково необхідно приймати їх разом із вітаміном D.

Отримуємо кальцій. Промийте та висушіть яєчну шкаралупу. Роздробити на великі шматочки і прожарити в духовці протягом 10 хвилин. Після цього розітріть шкаралупу в порошок і висипте в баночку, що щільно закривається. Зберігайте у темному та прохолодному місці. Приймати внутрішньо протягом 2 тижнів по 1 ч. л.

Живимо маслом. Дуже важливо живити нігті олією. Використовуйте для цих цілей будь-яку рослинну, наприклад, оливкову олію, в ній міститься багато вітамінів, вона має чудову властивість провідника для корисних нігтю речовин, які в ньому містяться. 1-2 рази на тиждень нанесіть оливкову олію на шкіру рук та нігті. Для посилення ефекту можна надіти бавовняні рукавички та залишити їх на ніч.

- Advertisement -
- Advertisement -