13 способів зберегти чистий розум на довгі роки

- Advertisement -

Ви чудово знаєте про те, наскільки важливе фізичне навантаження.

Але, можливо, ви не знаєте, наскільки важливим є ментальне тренування, тобто зарядка для мозку? Регулярні вправи для мозку допомагають зберегти його гостроту. Понад те, регулярні тренування для мозку допомагають зберегти пам’ять. Людям будь-якого віку буде корисно зайнятися такими ментальними вправами.

Понад те, регулярні тренування для мозку допомагають зберегти пам’ять. Людям будь-якого віку буде корисно зайнятися такими ментальними вправами.

1. Використовуйте другу руку. Щоразу, коли завдання стає нашою другою натурою (не потребує концентрації), наш мозок не отримує навантаження. Хороший спосіб напружити мозок – використовувати другу руку для виконання звичайних завдань. Якщо ви їсте правою рукою, то спробуйте їсти лівою.

2. Ходіть у магазин без списку продуктів. Іноді ми сильно спрощуємо своє життя, перетворюючись на робота. Сходіть до магазину зі списком продуктів, що знаходиться у вас у голові.

3. Спілкуйтеся щодня. Це теж чудове тренування для мозку. Вам доводиться швидко мислити, щоб відповісти на запитання, які вам задають.

4. Читайте нові книжки. Якщо ви зазвичай читаєте белетристику, спробуйте почати вивчати історичні книги. Якщо читаєте журнали, спробуйте ознайомитись із бізнес-рубрикою в газетах.

5. Тренуйте своє тіло. Фізичні вправи не тільки роблять вас здоровішими і сильнішими. Вони зберігають ваш мозок активним. Дослідження показали, що регулярні вправи допомагають позбавитися депресії.

6. Змініть рутину. Примушуйте свій мозок постійно працювати. Кожен день! Наприклад, спробуйте щось змінити у своїй роботі.

7. Почніть проект. По-перше, це дасть вам відчуття мети. По-друге, змусить вас сфокусуватися на виконанні великого завдання протягом тривалого періоду.

8. Використовуйте всі свої органи чуття. Наприклад, спробуйте визначити, з яких інгредієнтів є те, що ви їсте.

9. Розширюйте свій словниковий запас. Вивчення нових слів не тільки робить вас розумнішими в очах інших, але й відмінно заряджає мізки. Спробуйте вчити за одним новим словом на день.

10. Звертайте увагу на непомітні деталі. Коли заходите до кімнати, постарайтеся звернути увагу на малопомітні елементи. Коли наступного разу зустрінетеся з будь-ким, постарайтеся до дрібниць вивчити те, в чому він одягнений.

11. Дайте спокій калькулятору. Знову намагаєтеся спростити собі життя? Перевірте свої математичні можливості без калькулятора. А ще краще – без олівця та паперу. Спробуйте вирішити складне математичне завдання в голові.

12. Зіграйте у гру. Хто сказав, що відеоігри руйнують мозок? Стратегічні ігри – відмінне тренування мозку!

13. Спробуйте “мультизадачність”. Ті, хто грав у Distraction, знають, наскільки складно виконувати прості завдання, коли є дратівливі фактори. Спробуйте – чудова зарядка для мозку!

- Advertisement -
- Advertisement -