Чому виникає целюліт?

- Advertisement -

Вся справа в обміні речовин і нашій жіночій будові організму.

А отже, все залежить від тієї важливої ​​ролі, яку відіграє гормональний фактор. Фактично можна стверджувати, що формування целюліту обумовлено наявністю у жіночому організмі гормону естрогену.

І чим більше цього гормону містить наш організм, тим більша ймовірність розвитку целюліту. Небезпека появи цієї недуги збільшується у багато разів у період статевого дозрівання, у період вагітності та під час менопаузи, оскільки саме у ці періоди відбуваються найбільші гормональні зміни.

Чому це відбувається? Жіночі гормони-естрогени відіграють важливу роль у створенні умов для утворення целюліту шляхом позитивного впливу на розвиток жирової тканини, а також сприяють затримці води в організмі, що відбувається переважно в області тазу та стегон. Ще одна проблема, пов’язана з гормонами, полягає в накопиченні токсинів.

А саме:
Естроген має специфічне призначення: він готує тіло до зародження та виношування плода. Щойно жінка завагітніла, кількість естрогену, що циркулює в організмі, падає. Але після того, як у 60-х роках були винайдені протизаплідні пігулки і стала широко використовуватися гормональна терапія, рівень гормонів у жіночому організмі виявився набагато вищим за той, який був закладений природою.

Коротше кажучи, наші гормони переносять шлаки із життєво важливих органів туди, де продукти розпаду будуть безпечні для організму. Але за іронією долі цими місцями якраз і є наші ніжки та попка.

І саме тому у цих частинах тіла поступово формується целюліт. До того ж надмірна кількість естрогену посилює схильність організму до накопичення небажаної рідини в тілі. Крім того, наше тіло не здатне розрізняти, які гормони (а як відомо, протизаплідні пігулки готують із синтетичних гормонів) природні чи синтетичні, перебувають у нашому організмі, а отже рівень гормонів лише підвищується.

Але надлишок гормонів гальмує обмін речовин, і якщо при нормальному обміні речовин шлаки швидко виводяться з організму, там, де обмін уповільнений, продукти розпаду накопичуються швидше, ніж їх може видалити наш “чистильник” – лімфа.

Ось і виходить, що надлишок гормонів гальмує виведення шлаків і вони накопичуються там, де нам зовсім не хотілося. Шанси дозрівання “апельсинової кірки” різко зростають. Накопичуються шлаки, накопичується вода, причому саме в жирових клітинах під шкірою, в результаті шкіра в цих місцях стає твердою і шорсткою, тобто схожою на целюліт.

Але спочатку шкіра буде м’якою, а якщо з роками процес прогресує і ви не вживаєте жодних заходів, то поступово шкіра затвердіє. І чим твердіше буде на дотик область відкладення целюліту, тим важче стане для вас процес позбавлення від нього.

Отже, саме у клітинах целюлітного жиру зберігається безліч відходів. Клітинні стінки стають товстішими за стінки звичайних жирових клітин і речовини, відповідальні за розщеплення жирів і “розчищення” цих сміттєвих завалів, не можуть проникнути в таку клітину. Жир сповнений токсинів! Стіни клітин стають все товстішими, а доступ до них все важчим – в результаті “апельсин” дозрів.

Ще одним фактором, який безпосередньо пов’язаний із гормонами, є те, що жіночий організм не справляється з різними зловживаннями так, як чоловічий. Безмірне споживання нікотину, кофеїну та алкоголю призводить до того, що гормони, виконуючи свої захисні функції, переправляють усі шлаки та токсини в безпечні частини тіла для того, щоб ми могли вижити у цій ситуації.

Видалення всіх продуктів розпаду подалі від життєво важливих органів відбувається у ті місця, які настільки важливі для організму. Місця, в яких не розташовуються серце, печінка, нирки, тобто ноги та сідниці.

Можна зробити простий висновок: формування целюліту відбувається внаслідок погіршення кровообігу і тоді, коли організм вже не може самостійно та природним шляхом позбавиться шлаків. Якщо в тілі є целюліт, то значить лімфа – наш чудовий “чистильник”, основний орган очищення організму від продуктів розпаду та токсинів, не може виконати свою функцію, оскільки сталося засмічення.

- Advertisement -
- Advertisement -