Щоб підтримувати еластичність, м’якість та пружність шкіри, організму необхідно отримувати різноманітні вітаміни

- Advertisement -

Вітаміни для шкіри

Основи грамотного збалансованого харчування мають стати стилем життя. Позитивні результати відчутні вже за місяць. Однак за порушення розумних принципів харчування через три тижні шкіра повернеться до початкового стану. Справа в тому, що шкіра оновлюється кожні 21-25 днів. Тобто через цей час нові шкірні клітини як би піднімаються на поверхню.

Якщо глибинні клітини підживлювалися в організмі протягом цих трьох тижнів, то молодий шар шкіри виглядатиме здоровішим і красивішим.

Щоб підтримувати еластичність, м’якість та пружність шкіри, організму необхідно отримувати різноманітні вітаміни. Кожна група вітамінів відповідає за певні властивості шкіри:

Вітамін С – сприяє утворенню колагену – так називається основа сполучної тканини, яка підтримує пружність шкіри та забезпечує міцність кровоносних судин. Найбільш щедро насичені вітаміном С усі плоди сімейства цитрусових: апельсини, лимони, грейпфрути. А також чорна смородина, ківі, шпинат, цвітна капуста та картопля.

Вітамін А – робить шкіру еластичною. Цим вітаміном багаті всі плоди сімейства гарбузових: гарбуз, патисони, кабачки. Винятково корисна морква. За вмістом каротину, який підтримує в організмі вітамін А, вона перевершує всі інші овочі. Вітаміном А багаті також багато молочних продуктів (молоко, сир, вершкове масло), яйця і свіжа печінка.

Вітамін Е – найбільш повно представлений у горіхах, соняшниковій олії, соєвій олії, пророслих зернах пшениці, яйцях та молоці, називають захисником шкіри. Він має властивість оберігати шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів і стимулює ріст та оновлення шкірних клітин. Вітаміни А та Е взаємно посилюють дію один одного.

Вітаміни групи В – зволожують шкіру. Якщо ваша шкіра суха, гостро реагує на забруднене середовище, яскраве сонце, якщо особа схильна до алергічних реакцій – додайте у своє меню вітаміни групи Е. Зелень, баклажани, всі види бобових допомагають кожному покриву швидко вбирати вологу, відновлюють шкірні тканини і навіть сприяють заживленню.

Вітаміни групи D – містяться у морській рибі, морській капусті, молоці, яйцях. Всі морепродукти, багаті на білки морського походження, підживлюють шкіру, допомагають їй краще утримувати вологу. Для відмінного стану шкірних тканин важливо не рідше за три рази на тиждень їсти м’ясо. Воно здатне підтримувати тонус шкіри .

- Advertisement -
- Advertisement -