10 сонних секретів для краси та здоров’я

- Advertisement -

На тверде переконання однієї моєї знайомої, “чим більше ми спимо, тим красивішим стаємо”.

Тут слід зазначити, що дама, прорекла настільки глибокодумну істину, виглядає дуже примітно: дуже велика блондинка, від народження має різні за розміром очі, один з яких помітно косить і, до того ж, дуже картаюча. При цьому, однак, її самооцінка перебуває на рівні піднебесся, характер – дуже суперечливий, а нестачі у “шанувальниках” ніколи не було і немає досі. Почувши від неї такий простий секрет краси, я не втрималася від уїдливого зауваження на кшталт: “так чому ти така красива!”, на що ніякої реакції, крім вираження глибокого задоволення собою, від дівчини не було.

Яке ж було моє здивування, коли я, взявшись за тему сну, виявила, що не така вже й не права була моя знайома. Щоправда, при одному суттєвому застереженні – важливо, не скільки ми спимо, а як і коли. Пропоную трохи заглибитись у цю тему та спробувати визначити головні секрети краси “сплячої красуні”.

СЕКРЕТ 1

Ніколи не їсти перед сном!

Крім того, що пізні прийоми їжі дуже виразно позначаються на нашій фігурі, пізня вечеря забезпечує роботою на всю ніч наш шлунок, якому іноді теж потрібен відпочинок. Якщо вам закортіло поїсти – робіть це не пізніше ніж за 2 години до сну і їжте тільки легку їжу (овочі, фрукти, кисломолочні продукти).

СЕКРЕТ 2

Лягати бажано пізніше 22—23 год.

Для нормального нічного сну цілком достатньо 5-6 год. За біологічними ритмами, найкорисніший час для сну – з 23 години вечора до 5 години ранку. У будь-якому випадку, ваш сон обов’язково повинен захоплювати час від 2 години ночі до 4 години ранку. У цей час ми спимо найбільш глибоко та «продуктивно». При цьому вдень не рекомендується спати! Особливо небажано спати перед заходом сонця.

Як не дивно, тривалість сну залежить від з’їденого за день: що менше з’їли, то менше спимо. Між іншим, дуже мало сплять довгожителі – не більше 4-6 годин на добу. Робіть висновки!

СЕКРЕТ 3

Спати треба головою північ (чи схід).

Принаймні так стверджували наші предки, мотивуючи це напрямом магнітних ліній Землі.

Предки ж китайців у своєму цікавому навчанні Фен шуй рекомендують кожній людині знайти свій власний сприятливий напрямок для сну, при цьому намагаючись не ставити ліжко безпосередньо навпроти вхідних дверей і не зловживаючи дзеркалами у спальні.
10 сонних секретів для краси та здоров’я
СЕКРЕТ 4

Спати краще на рівній твердій поверхні.

Хоч як це трагічно для сучасних «принцес на горошині», набагато корисніше спати на жорсткому матраці. На м’яких перинах тіло неминуче прогинається, а це викликає порушення кровопостачання спинного мозку та різних органів, що виявляються затиснутими. Крім того, це призводить до утиску нервових закінчень, що може несприятливо позначитися на будь-якій частині тіла. Недарма тим, хто переніс травму хребта, і хворим на радикуліт лікарі рекомендують спати на абсолютно жорсткому ложі.

Крім того, що менше буде ваша подушка – тим краще. Низьке розташування голови під час сну підтримує у нормальному стані шийний відділ хребта, покращує мозковий кровообіг, сприяє нормалізації внутрішньочерепного тиску, і навіть попереджає утворення зморшок на обличчі та шиї!

СЕКРЕТ 5

Спати бажано оголеною.

Це не тільки вельми сексуально, але й добре діє на нашу шкіру, дозволяючи їй повноцінно дихати під час сну. Якщо ви мерзнете – краще накривайтеся додатковою ковдрою.

Секрет 6

Найменш корисно спати на животі.

Найсприятливіша поза під час сну – на боці, автоматично перевертаючись кілька разів протягом ночі. Але можна спати на спині.

СЕКРЕТ 7

Ваше ліжко має бути теплим, а повітря в спальні – прохолодним!

Ніколи не нехтуйте провітрюванням спальні перед сном і пам’ятайте, що ваша постільна білизна має бути свіжою, теплою і обов’язково красивою. Переважно – з натуральної бавовни або льону. Велике значення має колір білизни та стін у спальній кімнаті: червоний колір сприяє безсонню, а блакитні та зелені відтінки заспокоюють. Останнім часом з’явилися дані про те, що темні забарвлення білизни сприяють кращій якості сну.

Секрет 8

Вставати по будильнику – шкідливо!

Справа в тому, що наш сон ділиться на цикли, кожен із яких складається з фаз «швидкого» і «повільного» сну різної глибини. Зазвичай цикли тривають від 60 до 90 хв, причому у здорових людей тривалість циклу менша. Для повного відпочинку достатньо спати 4 свої біоцикли. Однак нормально спати і 6 біоциклів. Дуже важливо не переривати сон під час біоциклу! Якщо розбудити людину в середині одного з таких інтервалів, то вона почуватиметься розбитою. Тому краще вставати не по будильнику, а по «внутрішньому годиннику». Якщо ви все-таки заводите будильник, потрібно розподілити час таким чином, щоб на сон припадало ціле число циклів.

10 сонних секретів для краси та здоров’яСЕКРЕТ 9

Не залежуйтесь у ліжку!

Як тільки ви прокинулися (а це може бути й рано-вранці), треба посміхнутися, потягтися, скинути ковдру і піднятися. А ми зазвичай дивимося на годинник і, задоволено помічаючи, що ще зарано, знову лягаємо. Але користь від такого виліжування дуже сумнівна! Спробуйте вставати раніше і ви помітите, скільки позитивних емоцій та корисних справ додасться у ваш день. Гімнастика, неквапливі водні процедури, ретельний догляд, можливість приготувати повноцінний і здоровий сніданок. Можливо, спочатку хотітиметься спати, але пам’ятайте, що це не справжня потреба, а лише звичка організму. Потім це минеться.

СЕКРЕТ 10

Розслабтеся перед сном!

Банально, але це приносить масу позитивних емоцій і чудово налаштовує на відпочинок:
* тепла ванна з додаванням ароматичних масел,
* склянка теплого молока з медом або чай і м’ятою та мелісою,
* мрії та думки про щось приємне,
* недовга прогулянка перед сном
* розслаблюючий масаж,
* неквапливий і ніжний секс.

Що ж, вважається, що уві сні ми проводимо майже половину свого життя. Тому, напевно, можна порадити ще масу всяких «корисностей». Але це має сенс лише у випадку, якщо все описане вже дотримується нами.

Втім, у справі відпочинку та задоволень (одним з яких, безсумнівно, є солодкий сон) не варто ґвалтувати свій організм і виконувати запропоновані мною рекомендації за всяку ціну. Постарайтеся робити це із задоволенням і ви помітите, як покращає ваш настрій, заблищать очі і личко освітить посмішка. Адже посмішка – і є головна умова нашої краси та безвідмовний засіб для чарівності чоловічої статі.

- Advertisement -
- Advertisement -