Схуднення, небезпечне для життя

- Advertisement -

Давно відомі дві істини: “Краса врятує світ” та “Краса вимагає жертв”.

Іншими словами, світ краса рятуватиме найжорстокішими методами. А якщо серйозно, то кожна жінка хоч раз у житті стрімголов кидалася у всякі схуднення, не скуплячись на жертви, яких вимагала жадана краса. Питання лише в тому, про які жертви йтиметься наступного разу: фінансових, фізичних, психологічних чи людських.

Насамперед слід засвоїти одне: здобута на шкоду здоров’ю краса недовговічна. Якщо ви збираєтеся катувати свій організм тим чи іншим способом, пам’ятайте, що будь-яка нанесена йому шкода рано чи пізно позначиться на вашій зовнішності. Останнім часом слова “краса” та “здоров’я” часто вживають разом, що дуже правильно. Перше залежить від другого.

Майже у будь-якій книзі, яка пропонує вам безвідмовні рецепти прекрасної фігури, можна знайти чимало напрямків до медиків. Мовляв, добре вам, любий читачу, спершу порадитися з лікарем. Наші жінки ці ремарки зазвичай ігнорують. Не прийнято у нас з приводу бігати на консультації до лікарів. Та й взагалі, навіщо нам лікар, нам талія осина потрібна, а не лікар, що за дурниці.

Адже в книгах це пишуть не просто так, щоб зайняти місце. Нерідко консультація фахівця справді потрібна. Адже багато з запропонованих методик можуть мати і побічні ефекти та протипоказання.

Перша помилка тих, хто худне: їм або взагалі немає необхідності худнути, або вони прагнуть не своїх параметрів.
Схуднення, небезпечне для життя
Якщо судити за кількістю в нашій країні тих, хто прагне скинути вагу, можна подумати, що у нас вулицями не люди ходять, а катаються кавуни. Насправді все не таке жахливо.

Ваша нормальна вага і ваші ідеальні форми – це не так, як у топ-моделі або сусідки, або суперниці, яка намагається відвести чоловіка. Існує загальна формула визначення нормальної ваги. Розраховуєте індекс маси тіла: вага потрібно розділити на зріст (метрів) у квадраті. Наприклад: зріст – 1,69 м, вага 56 кг, індекс – 19,6. Якщо індекс в межах 18,5 – 24,9, пишайтесь – у вас нормальна вага.

Ця формула, звісно, ​​також не абсолютний гарант. Насправді все значно складніше. Ваша особиста ідеальна вага залежить від віку, статури, ширини кістки і т.д.

Звичайно, можна визначати і на око. В’ялість та пухкість – головний тривожний сигнал. Доки тіло ваше міцне, турбуватися нема про що. Ось ще простий симптом: якщо з відносно худим обличчям поєднується велика пишнота в деяких інших місцях (крім погруддя), значить ситуація вийшла з-під контролю.

Слід зазначити, що якщо ви наполегливо намагаєтеся скинути вагу, яку вам потрібно мати, організм навряд чи буде вдячний за старання.

Друга помилка – схуднення сприймається як одноразовий акт. Якщо ви повнішає, то слід розуміти, що це реакція організму на ваш спосіб життя, який слід змінити. Переглянути раціон, більше рухатися. Тобто. змінити свої звички взагалі, а не відмучитися тиждень-два.
Схуднення, небезпечне для життя
Третя помилка- Прагнення встановлювати рекорди швидкості зі скидання ваги. Всі неодмінно хочуть схуднути швидко. А це і важко, і шкідливо (я не говорю зараз про хірургічне втручання). За тиждень краще не намагатись скинути більше половини кілограма. Інакше ви втрачаєте не лише жирову масу, а й м’язову. Першу ви легко відновите, спокусившись під час чийогось дня варення на он той, з товстим шаром крему тортик. А ось другу – ні. Для цього потрібні фізичні вправи.

Терпіння – найменша з жертв

І четверта помилка – люди не враховують можливості свого організму та ті обмеження, які накладають їхні особисті проблеми зі здоров’ям.

Приклади:

Є ще один чудовий метод – масаж. Коштує чимало, але шкоди начебто ніякої, тільки користь. Ще одна наша співвітчизниця, середніх років жінка, що прагне схуднути, зважилася на цю фінансову жертву (75 грн за сеанс). Мовляв, нехай мене 15 разів пам’ятають (по годині на день), і на пляжі буду зіркою блищати. Виявилося, що все не так просто. Масаж – це боляче. Під спритними руками досвідченого майстра шкіра швидко вкривається синцями. Наступного дня мнуть ці ж місця, – ці ж синці мнуть. А як ви думали? Відмучившись шість разів, на сьомий клієнтка завила. Виявивши після сьомого сеансу величезні ліхтарі на стегнах, та й взагалі по всьому тілу, вона відмовилася від послуг масажиста, незважаючи на явний позитивний ефект їх зустрічей (і під синцями було видно, що тіло стає стрункішим, м’язи – більш пружними).

Не втомлюватиму вас розповіддю про нещасну, яка вирішила сісти на грейпфрутову дієту, при тому, що у неї була алергія на грейпфрути. Її ледь відпоїли пігулками.

- Advertisement -
- Advertisement -