Терміново схуднути до літа?

- Advertisement -

«…Я просто не можу більше чекати! Вже скоро літо!

А я жахливо товста, Ви ж бачите, лікарю! Мені потрібно терміново схуднути до літа!…» (з монологу реальної пацієнтки)

Дурниці людської, її безмірності та поширеності не втомлююся вражатись! Нехай простить мене читач за такий жорсткий початок статті.

З розмов зі своїми пацієнтами грамотний психотерапевт завжди може дійти невтішного висновку про перспективність роботи з даним клієнтом. Так ось: запит схуднути «До літа і терміново» формують найскладніші в прогностичному плані та недалекоглядні жінки. Чому? А ось чому:

1. Якщо мета у людини має «сезонні» коливання, якщо вона реалізує потребу схуднути (точніше, намагається реалізувати) тільки до літа, а в решту пори року посилено пожирає тонни висококалорійної гидоти, то й прагнення йти до своєї мети у нього буде «сезонно» вагатися». Це не ціль, а псевдоціль! Бажання пустити пил в очі оточуючим (влітку одягу менше!) і більше нічого! Якби була РЕАЛЬНА занепокоєність своїм здоров’ям і красою, то й прагнення змінитись не мало б «сезонного» характеру, а мало б постійну тенденцію!

2. Схуднути терміново? Як Ви собі це думаєте? Мало хто знає, що безпечний і надійний темп схуднення складає всього 3-6 кг на місяць! Про яку терміновість може взагалі йтися?
Терміново схуднути до літа?
Тепер докладніше поговоримо про наші цілі! На наших вечірніх марафонах схуднення, які ми вже 4 роки проводимо в Оренбурзі, мені часто доводиться чути такі формулювання мети: «Схуднути, щоб влізти в нову сукню», «Схуднути, щоб спокійно з’явитися на пляжі», «Щоб одягнути ту сукню, у яке я влазила колись…» і т.д.

Але будь-яка ціль – це програма до дії. Залежно від цього, як людина формулює свою мету, залежить ефективність його дій. Безпосередньо. І програма «схуднути до літа» закінчить свою дію саме тоді, коли… настане літо! А далі знову повернення в бегемотоподібний стан і гіркі стогнання, що «нічого не допомагає, видно такий обмін у мене…» Дуже малий відсоток людей усвідомлює свої помилки. А даремно! Адже побудувавши правильно програму-мету, можна досягти вражаючих результатів.

Отже, навіщо ДІЙСНО необхідно худнути:

Терміново схуднути до літа?
Приблизно це має бути саме так! А програма «Схуднути до літа» або «Схуднути, щоб влізти у сукню» – запускають небезпечні психологічні «гойдалки» під назвою «Скидання-набір ваги». Як розпізнати, що ви потрапили в сільці «гойдалки»:

Ви вирішуєте знизити вагу тільки в певний момент часу та під впливом зовнішнього середовища.

Ваше бажання нестійке, а програма нестабільна (див. вище).

Після досягнення мети (іноді це лише проміжний результат) ви віддаєтеся волі долі, і починаєте себе «бідного шкодувати та хвалити» надмірною кількістю їжі. Так розвивається булімія.

Після різкого збільшення маси тіла, знову з’являється відчуття сорому та розпачу, власної безвольності та нікчемності. І знову починається пошук чудодійних методів лікування.

На наших так званих “вечірніх марафонах схуднення” ми малюємо… коло задоволень! Ви можете зробити це для себе. Їжа у цьому колі займає сектор від 50 до 90%. Незмінно фігурують сектори роботи та сім’ї, які, як правило, значно поступаються задоволенню, що отримується від їжі. На цьому все! Людина не отримує задоволення від інших процесів!
Терміново схуднути до літа?
Як можна зробити зміни стійкими, зафіксувати вагу назавжди, якщо не відкрити інші задоволення? Ніяк! Після марафонів їжа вже займає від 10 до 30%, поступаючись законним місцем іншим задоволенням: радості подорожей, сексу, хобі, спілкуванню з друзями, спортивним заняттям, спілкуванню з природою тощо.

Секс – взагалі особлива тема. Як і в Радянському Союзі, у наших клієнтів та клієнток із зайвою вагою його ..ні!

Та й який може бути секс, справді, якщо «відвалюються ноги і постійно болить голова… я взагалі ледве жива!» Тобто базисна, головне задоволення у житті спокійно змінюється… на жратву! Про що далі можна говорити?

Викликає жаль та постійний пошук деякими нашими клієнтами «чудесних засобів», «особливих дієт» тощо. Бажання нічого не робити самій і при цьому щось змінити, перекласти відповідальність за власні зміни на будь-кого, крім себе самої призводить до морального розкладання людини. Нещирість помножена на дурість – велика забійна сила!

Я багато думав, чому так відбувається… І знайшов відповідь: це природний відбір! Комусь треба вижити, комусь ні… Хтось називає життям жалюгідне співіснування з «букетом» власних хвороб та жратвою, хтось небезпідставно вважає це духовною смертю…
Терміново схуднути до літа?
Який же вихід із цього глухого кута?

Комплексний! Робота з психологом допоможе людині правильно зрозуміти причину переїдання, оцінити «заспокійливу» дію їжі на людину, переоцінити значення їжі у своєму житті. Це дасть змогу скоригувати існуючу програму харчової поведінки вже на підсвідомому рівні, за необхідності поставивши тимчасові заборони на вживання певних продуктів. Події досвідченого лікаря-психотерапевта здатні «пробудити» резерви підсвідомості, допомогти повністю перебудувати ставлення клієнта до їжі. Більшість людей уявляють собі роботу лікаря-психотерапевта виключно як вплив за допомогою «гіпнозу та кодування». Насправді методів психотерапії значно більше, і перелічені два з них займають аж ніяк не найпочесніші місця… Робота з ендокринологом-дієтологом допоможе максимально грамотно та професійно скласти оптимально комфортний раціон харчування, виключити вплив ендокринної патології на процес схуднення. Тільки так і інакше необхідно вирішувати цю серйозну проблему. Проблему, що калічить не тільки тіло, а й душу.

- Advertisement -
- Advertisement -