Краса та здоров’я за допомогою… чаю

- Advertisement -

Декілька років тому західна медицина зацікавилася феноменом чаю.

Вчені встановили, що він знижує кров’яний тиск і вміст холестерину, запобігає карієсу. У регіонах, де традиційно п’ють багато зеленого чаю, дуже рідко хворіють на рак шкіри, хоча там багато сонця. В даний час косметична індустрія використовує зелений та чорний чай у своїх цілях. Він додається в креми з антибактеріальною дією, що знімають запальні процеси та заспокоюють подразнену шкіру. Тести в дерматологічних клініках показали, що “чайна” косметика підходить навіть алергікам.

Зелений чай у косметиці з’являється рідше. Причина в тому, що він забарвлює продукцію в зелений колір, який, на думку менеджерів, відлякує покупців.

Хоча у Японії цей колір, навпаки, вважають дуже привабливим. Креми з високим вмістом зеленого чаю користуються великою популярністю.

Зелений і чорний чай від однієї рослини. Чорний чай після збирання врожаю подрібнюється, при сушінні листя забарвлюється в чорний колір. Зелений чай лише піддається парової обробці і в ньому повністю зберігається колір та дубильні речовини. Ці дубильні речовини, на які багатий зелений чай, гальмують появу в шкірі вільних радикалів (руйнівних молекул) і пом’якшують шкідливий вплив на шкіру сонячних променів.

Косметичні концерни в даний час розробляють засоби із захисним UV-фактором, в яких міститься і зелений чай.

Зсередини шкіру можна також захистити “чайними” вітамінами. Вони забезпечують шкіру антиоксидантами (речовинами, що протидіють вільним радикалам), зміцнюють здоров’я та імунну систему шкіри.

Дуже ефективні і пігулки для ванни або пілінгові засоби для тіла із вмістом олії чайного дерева. Воно видобувається із насіння південно-китайського чайного дерева. У нього зовсім відсутній запах, воно майже ідентичне нашому кожному салу і тому чудово переноситься навіть алергіками. Чайна олія робить шкіру більш м’якою та гладкою. Якщо ви хочете зміцнити своє здоров’я за допомогою чаю, то поряд ми наводимо різні форми його приготування та застосування.

Завар переважно застосовується для різних сортів чаю із сухого листя та квіток. Зелень потрібно залити окропом, після цього за бажання можна додати ароматичні речовини. Проте не кип’ятіть чай! Це частково зруйнує його корисні властивості. Завари призначені для внутрішнього та зовнішнього застосування.

Холодний настій застосовується для таких рослин, як лляне насіння, живокоп, омсела. Рослини заливають холодною водою та залишають стояти на ніч. Вранці настій розігрівають до температури пиття або ванни та проціджують. Настої призначені для внутрішнього та зовнішнього застосування.

Відвар – для нього в киплячу воду покладіть частини рослин (зазвичай, це коріння або кора) і варіть близько 10 хвилин. Потім протягом 10 хвилин дати настоятися, після чого процідити. Відвар призначений для зовнішнього застосування, наприклад, для компресів.

Парові ванни- У них дуже корисно додавати чай. Для цього сухий чай просто заливають окропом. Пара розігріває шкіру, розм’якшує її, відкриває пори. На поверхню шкіри швидше виходить шкірне сало. Ще один позитивний ефект: ефірні олії, що містяться в рослинах, сприймаються шкірою та органами нюху та – залежно від виду рослини – заспокоюють або збуджують нервову систему. Під час зростання рослина з повітря, води та землі отримує та накопичує мінеральні речовини та мікроелементи, наприклад залізо, фосфор, калій, магній, цинк, мідь, кремній, селен та хром. Під впливом світла та тепла ці хімічні елементи перетворюються на власні органічні речовини. Вони, у свою чергу, стають поживними речовинами для рослинних клітин. У рослинах, крім того, містяться важливі ферменти, дубильні речовини, цукри, жири та білки.

- Advertisement -
- Advertisement -