П’ятнадцять кроків до заповітної міні-спідниці

- Advertisement -

Весна прославиться своєю міні-модою а-ля 80-ті.

Дотримуючись наших порад, ви скоро зможете дозволити собі саму дивовижну міні-спідницю. Скоро вигляне нарешті довгоочікуване сонечко і нам захочеться співати, танцювати, закохуватися і літати. Посперечатися з цим можуть хіба що ті, кому літати цілком заважають зайві кілограми. Деяким із нас після зими не те що літати, навіть від землі буває важко відірватися. Що ж тепер робити?! Глибоко зітхнути, заспокоїтись і дорахувати хоча б до 15.

1. Ведіть щоденник харчування

Протягом тижня записуйте все, що з’їдаєте. Ви можете навіть не підозрювати, скільки непотрібних калорій споживаєте, поки не почнете приділяти їм пильну увагу. Взагалі щоденник – найкращий засіб стежити, щоб намічена програма йшла успішно. Тому не кидайте його, поки не почуватиметеся впевнено на новому життєвому шляху.

2. Аналізуйте

Подумайте, які з ваших харчових звичок заважають вам і зміните їх. Крім того, подумайте, чим вони можуть бути викликані. Дуже часто за їжею люди ховають справжні проблеми. Що змушує вас тягнутися за другою порцією цього божественного чиз-кейку? Набридла робота, прискіпливий бос, квартира, так і не дочекалася свого щасливого ремонтного годинника, бойфренд, який не виявляє такої необхідної весни уваги? Знайдіть іншу роботу, перефарбуйте стіни вітальні в помаранчевий колір, змініть бойфренд! Зрештою, весна – час змін не лише у сантиметрах!

3. Позбудьтеся жалю до себе

Заздалегідь, щоб цей проклятий жаль не заважав вам надалі. А краще спрямуйте її в інше русло. Потрібне. Те, що насправді робить вас товстою, – це не шоколадка, якою ви вирішили побалувати себе, коли Він вкотре не зателефонував. Він не зателефонував. Це ваші харчові звички. Щоб не тільки стати стрункою та енергійною, а й залишатися нею, вам потрібно їх змінити. Назавжди.

Шкадаєте себе, відмовляючись від шоколаду чи ванільного морозива? Подумайте! Невже така розумниця, як ви, не заслуговує на захоплені зітхання оточуючих чоловіків (жінки, на жаль, будуть здатні тільки на заздрісні)? Думайте далі. Мотивування дуже важливе. Тут треба виділити те, що має значення для вас. Підійдуть будь-які, навіть найнезвичайніші варіанти (пройти непоміченою на шкільну дискотеку молодшої сестри і гарненько там відірватися; надіти ту дивовижну коротку спідницю, про яку ви мрієте вже який сезон; звести Його з розуму приголомшливим стриптизом). Скільки неповторних життєвих можливостей проходить повз!

4. Володійте інформацією

“Володіти інформацією – значить володіти ситуацією”, – говорить одне з гасел популярних на Заході комп’ютерних розробок. Худайте з розумом! Перестаньте покладатися на думку численних експертів, які вказують, що коли і з чим вам є.

Дізнайтеся, як працює ваш організм, що йому потрібно, і навчитеся постачати його всім необхідним. Він віддячить вам плоским животом, парою струнких ніг та морем енергії. Звичайно, щоб навчитися впевнено орієнтуватися в морі калорій, сантиметрів, фізичних навантажень та гіпоглікемічних індексів, потрібен час. А бути стрункою хочеться вже зараз. Тому візьміть на озброєння такі базові знання:

Все, що ви їсте, можна умовно розділити на білки, жири і вуглеводи (з переважання в них першого, другого або третього, всі три компоненти у чистому вигляді містяться тільки в штучно створених продуктах). Щоб уявити, з чого повинен складатися ваш щоденний раціон, намалюйте трикутник на чистому аркуші паперу та назвіть його кути трьома елементами живлення. Підпишіть 60-65% для вуглеводів, 30-35% для білків та 10-15% для жирів. Тепер вам залишається лише уважно читати етикетки на продуктах.

Що таке калорії, приблизно ми знаємо всі. Це якісь невиразні терміни, оцінюючи продукти за допомогою яких ми ділимо їх на погані і хороші. Насправді калорія (а, точніше, кілокалорія) – це енергія, яку потрібно витратити, щоб нагріти 1 кг. (Літр) води на 1 градус Цельсія.

Для того, щоб позбавитися від 1 кг жиру, потрібно спалити приблизно 7000 ккал відповідно від 10 кг. (або скільки їх у вас) – близько 70000, що дорівнює енергії, витраченої на те, щоб пішки дістатися з Петербурга до Самари. І це не рахуючи перекусів та відпочинку по дорозі. Якщо врахувати ще й це, то свій шлях доведеться закінчити десь у районі Новосибірська.

Тому відкиньте ідеї про жорстке обмеження калорійності раціону – насправді все, що вам потрібно, це дотримуватись норм у 1500-1800 ккал. на день для скидання ваги та близько 2000 ккал. на його підтримку.

Цукор, вироби з рафінованого борошна (улюблені тістечка, тортики та бабусині пиріжки), безумовно, дуже смачні речі. Але, незважаючи на те, що вони дуже різні, викликані процесами запускають схожі механізми у вашому організмі. Суть їх зводиться до зміни кислотно-лужного середовища кишечника, внаслідок чого вас тягне на ці продукти дедалі більше. Результатом будуть зайві калорії на лічильнику дієти та жах зайвих кілограмів на всіх – на жаль! – мислимих місцях.

Обмежте споживання цих продуктів і вже через два тижні отримайте помітні (в тому числі оточуючим!) результати.

Шлунок – це орган вашого тіла, над яким ви постійно ставите безжальні експерименти, наповнюючи його їжею, далеко не завжди корисною. Насправді бідолахи треба не так вже й багато – шматочок здорової їжі кожні 4 години. Це означає, що вам потрібно не менше трьох (а в ідеалі 5-6) щодня. Більш довгі перерви організм розцінюватиме як голодування і відкладатиме все з’їдене після такої перерви про запас.

Звичайно, дуже хочеться надіти це міні прямо найближчими вихідними. А що може бути краще, ніж порадувати себе ультрамодним з нової весняної колекції улюбленої марки! Образи, що виникають у багатій уяві, настільки привабливі, що ви готові голодувати тижнями, щоб досягти своєї мети якнайшвидше. Тим більше, що темні кола під очима і слабкість завжди можна виправдати весняним авітамінозом.

Обережно! Втрата більш ніж 0,5 – 1 кг. на тиждень неминуче відбуватиметься за рахунок м’язової тканини. Вага якої, по-перше, відразу відновиться після суворої дієти (за рахунок жиру, який організму набрати набагато легше, ніж побудувати м’язи); а, по-друге, яку втрачати шкода! Адже вона допомагає вам спалювати калорії та робить тіло красивим та підтягнутим.

Тому не ставте собі захмарних цілей. Найстабільнішим буде результат, якого ви йдете маленькими, але впевненими кроками.

5. Розробте план дій

Візьміть чистий аркуш паперу. Подивіться на нього. Він зовсім білий, правда? Уявіть, що цей лист – ті харчові звички, які ви маєте. Ви напишете на ньому те, що вважаєте за потрібне. І зітре те, що заважало вам досі. Нічого зайвого.

Розділіть його як мінімум на три графи (якщо наважитеся, то можна і на 5-6, якщо вас це не злякає – чомусь така кількість прийомів їжі здається тим, хто хоче втратити вагу, жахливо більшою). У колонках, що вийшли, поставте приблизний час (або тимчасовий інтервал) прийомів їжі. Прокрутивши в голові всі можливі ситуації (ресторанна спокуса з коханим, обід у мами, п’ятничні посиденьки з подругами), складіть варіанти того, що і скільки можете дозволити собі з’їсти.

6. Вважайте

Дізнайтеся, скільки калорій містить те, що ви їсте. Наприкінці кожного дня зазирайте у свій щоденник і підбивайте цифровий підсумок. Якщо вкладаєтеся в потрібну суму, похваліть себе і переходьте до пункту 7. Якщо ні, подумайте, що стало причиною невдачі, і намагайтеся уникнути повторення цієї ситуації в майбутньому. Наприклад, якщо дуже рясні вечері, яку ви не можете собі пробачити, передував голодний день в офісі, візьміть завтра з собою що-небудь на роботу. Ви насправді можете контролювати своє харчування!

7. Грайте

Розлучення зі шкідливими звичками – справа нелегка. Тож даруйте собі подарунки! За кожен правильно прожитий день, за кожну досягнуту мету, за кожну правильну думку обов’язково! Заздалегідь придумайте, що це буде, і не здайтеся, доки не отримаєте бажаного.

8. Рухайтеся

Хоч якось! Успіх вашої дієти, як би ідеально продумана вона не була, на 30% залежить від того, наскільки ви активні протягом дня. Як казав Генрі Форд, “ви можете вибрати автомобіль будь-якого кольору за умови, що він буде чорним”. Знайдіть спорт, який вам подобається, гуляйте, займайтеся більше сексом, що завгодно, але рухайтесь!

9. Робіть вимірювання

Раз на тиждень, зранку, зважуйтеся та вимірювайте об’єми грудей, талії та стегон. Не зациклюйтеся виключно на вагових показниках – можна виглядати абсолютно по-різному, маючи одну й ту саму вагу. А ще можна за більшої ваги мати менший розмір, ніж раніше. Це тим, що м’язова маса важить більше, ніж жир, а обсягу займає менше.

10. Слідкуйте за швидкістю

На усвідомлення радісного моменту надходження їжі вашому організму потрібно щонайменше 20 хвилин. Тому не поспішайте. Повільніше їжте, а якщо не можете, то перемикайся, скажімо, поцілунки з бойфрендом. Мусить він вам допомагати, зрештою!

11. Розмір має значення

Слідкуйте за порціями. Краще менше, але найчастіше. Що стосується розміру тарілок: навіть якщо ви зменшите обсяг того, з чого зазвичай складаються ваші обіди, сніданки та вечері, хоча б на одну третину, не роблячи при цьому жодних інших змін, все одно гарантовано почнете худнути.

12. Пийте

Так Так. Ті самі нудні 8 склянок води на день. Вода – ваш помічник номер один у нелегкій справі позбавлення зайвих сантиметрів. Вона забезпечить вам почуття ситості між прийомами їжі, зарядить енергією і звільнить організм від продуктів розпаду жирових клітин (адже ви саме на це налаштувалися?). А у пігулках воду випускати ще не почали.

До речі, ви також можете не лише пити, а й співати. З метою профілактики гарного настрою. До того ж, дуже корисно для зміцнення м’язів преса.

13. Не намагайтеся робити все одразу

Це лише призведе до непотрібних розчарувань. Вашому організму потрібен час, щоб навчитися жити по-новому. Подивіться уважно на складений план і відзначте найважливіші, на вашу думку, зміни – ті, з яких ви почнете. Коли написане на папері стане звичкою, ставте собі нову мету. Не забуваючи при цьому, природно, пункт 7.

Крім того, дозволяйте собі улюблені шкідливості в крихітних кількостях. Так у вас не виникне почуття того, що ви позбавляєте себе найкращого та найприємнішого в цьому житті. Адже їжа – це ще одне з найбільших життєвих задоволень. Ви ще про це не забули?

14. Уявляйте

Щодня думайте про те, яке приголомшливе літо (рік, життя) чекає на вас попереду. Згадайте у деталях, як ви жили до складання своєї програми, та уявіть собі нове життя – з новим собою. Ретельно промалюйте всі деталі: що ви їсте на сніданок, у що одягаєтеся, як на вас реагують оточуючі. Займайтеся цією вправою кожен день, і це суттєво підвищить шанси на успіх.

15. Любіть!

Себе, кожну клітинку та вигин свого тіла. Найчастіше (і без страху!) ​​дивіться на себе у дзеркало. Подумайте, що ваше тіло робить для вас кожен день, і подякуйте йому за це. Хто ще любить вас так сильно?

Якщо бути зовсім чесною, то є ще один крок. Найважливіший. Вірте у себе! У вас обов’язково все вийде. Забудьте про минулі невдалі спроби схуднути. Просто ви багато чого не знали і тому робили помилки. Не звинувачуйте себе. Знання про правильне харчування є вродженими. Згадайте всі свої досягнення у житті – адже шлях до них не був легким, так само? Неможливе не буває. А для людини, яка має на меті, немає перешкод. І скоро ви все-таки одягнете ту саму дивовижну спідницю.

- Advertisement -
- Advertisement -