Що ми знаємо про грип?

- Advertisement -

З дитинства знайоме слово «грип» сприймається нами як щось зрозуміле: мовляв, кожна дитина знає основні симптоми захворювання і зможе відрізнити його від інших недуг.

Але насправді виходить інакше…

Небагато історії
Існує гіпотеза, що назва хвороби дало російське слово «хрип» (характерний звук, що видається під час нездужання). Пізніше, у середині XVIII століття, воно потрапило до Європи, а потім було вдруге запозичене нашими співвітчизниками з французької мови – від “grippe”. Імовірно вірус існує дуже давно, проте історію епідемій почали ретельно фіксувати лише з кінця XIX століття.

…і теорії
Найбільш схильні до захворювання діти і люди похилого віку, а також люди з ослабленим імунітетом і з хронічними захворюваннями серця і легень. Збудником грипу є вірус, який під мікроскопом виглядає як маленька кулька із шипами: усередині знаходиться молекула РНК, а зверху білки. Відомо три види вірусу (А, В та С), які постійно змінюються – на сьогоднішній день виділяють вже понад дві тисячі різних варіантів. Така сумна різноманітність призводить до того, що «пізнати» хворобу не завжди просто.

Основні симптоми
Проте існує кілька спільних рис, характерних для грипу. Оскільки вірус розмножується дуже швидко, то хвороби властиво «різкий» початок: іноді хворий може з точністю до години визначити «початок» нездужання. Друга особливість – стрімке підвищення температури, яка, як правило, підскакує до 39-40 ° С (іноді вище) і тримається протягом декількох днів. Захворювання має явно виражені ознаки загальної інтоксикації організму: типові запаморочення, різь у власних очах та його почервоніння, сильний озноб, потовиділення, ломота то всьому тілі, біль у м’язах і суглобах.

Профілактика
Класична форма профілактики грипу – щорічна вакцинація. Найбільший ефект забезпечує щеплення до початку епідемії, оскільки імунітет до вірусу виробляється приблизно протягом 14 днів. Однак саме в цьому і полягає складність: все залежить від того, наскільки точно вдалося припустити, який варіант вірусу буде розповсюджуватися цього сезону. Інший спосіб – прийом вітамінних комплексів та специфічних препаратів, які стимулюють імунну систему та підвищують опірність організму до захворювання. Прекрасно рекомендують себе комплексні засоби, що поєднують у собі відразу кілька компонентів для стимулювання імунної системи. Наприклад, до складу ТераФлю Імуно входять вітамін С, ехінацея та цинк, які помітно зміцнюють захисні сили організму та допомагають запобігти захворюванню.

Традиційно
при грипі прийнято використовувати противірусні препарати, але їхня дієвість залежить від того, як рано було розпочато їх прийом. Якщо ранні стадії хвороби втрачені, лікування може виявитися неефективним. В іншому ж використовуються симптоматичні засоби – жарознижувальні (застосовуються при температурі вище 38,5°С), мокророзріджуючі та відхаркувальні (при сухому та вологому кашлі), назальні (при нежиті та закладеності носа), а також протиалергічні препарати, що знижують проникність судин та знімають набряклість слизових, покращуючи загальний стан хворого.

Ускладнення
Безумовно, грип небезпечний своїми ускладненнями. Серед них такі серйозні нездужання, як трахеїт, бронхіт, пневмонія, синусити, отити, а також менінгіт, вірусний енцефаліт та ін. Більшість цих захворювань потребують специфічної терапії, при якій, як правило, використовуються антибактеріальні препарати. Крім того, негативними наслідками можуть бути ускладнення на серці та інші внутрішні органи, захворювання яких передували або супроводжували грип. У разі кваліфікована медична допомога життєво необхідна. Але всіх цих ускладнень цілком можна уникнути, якщо чітко і своєчасно дотримуватися приписів лікаря під час лікування грипу.

PS Коли маєш уявлення про хворобу, то можеш адекватно оцінити рівень її небезпеки. Не ризикуйте своїм здоров’ям! І у разі виникнення перших ознак нездужання звертайтеся до лікаря.

- Advertisement -
- Advertisement -