Чому одні люди гладшають, а інші залишаються худими?

- Advertisement -

Чому за однакових умов життя одні люди стрімко товстіють, а інші залишаються худими?

Ви можете сказати, що треба менше їсти та більше рухатися. Наукові дані говорять про те, що це далеко не головні причини появи надмірної ваги.

Спочатку лікарі вважали, що люди гладшають від лінощів. Вони вважали, що чим більше людина лежить, сидить і перекушує, тим повільніше обмін речовин і як результат – більше жиру. Але виявилося, що у огрядних людей енергетичний обмін активніший, ніж у худих.

Генетики встановили, що на нашу харчову поведінку кардинально впливає невеликий дефект в одному гені, який відповідає за синтез гормону лептину.

Американські вчені провели дослідження на ув’язнених Вермонтської в’язниці. Їх протягом 200 днів годували подвійним раціоном. До кінця випробування 20 людей додали у вазі від 9 до 12 кг. Однак після відмови від висококалорійної дієти вони швидко скинули набрані надлишки. Таким чином, нормально працюючий організм сам підтримує баланс між надходженням та витрачанням калорій. Вага тіла при цьому залишається величиною майже постійною для кожної людини. І лише у двох ув’язнених набрані кілограми залишилися, і саме вони виявили “генетичну поломку”.

Вчені встановили ще один фактор, який стимулює активність генів ожиріння. З’ясувалося, що чим краще харчується вагітна жінка і чим більша вага новонародженої дитини, тим менша ймовірність того, що у зрілому віці вона погладшає.

Є ще один період, коли може активізуватися ген ожиріння – це підлітковий. Він залежить від характеру харчування молодих людей. Вони їдять найчастіше “на ходу”, в кафетеріях, піцеріях, студентських їдальнях і т. п. Вибирають при цьому зазвичай легкодоступні вуглеводи з вмістом цукру: кава-чай з цукром, тістечка, булочки, цукерки, солодкі батончики і газировку. Цей режим харчування назвали у спеціальній літературі “режимом кафетерію”. Результатом такого харчування стає метаболічний синдром, який у просторіччі звучить як “порушення обміну речовин”.

- Advertisement -
- Advertisement -