Болісне пробудження. Що допомагає підбадьоритися зимовим ранком?

- Advertisement -

Зимовим ранком бувають найболючіші пробудження.

Дзвінить-розривається будильник, а ви не можете розплющити очей – так спати хочеться. Кому не знайоме це відчуття? Але вставати все одно треба!

Без перебільшень

Чомусь раніше за болісним ранковим пробудженням намагалися розглянути якісь серйозні діагнози – гіпотонію (знижений тиск), авітаміноз, синдром хронічної втоми чи навіть сезонну депресію. І призначали масу ліків, прописували відпочинок на березі променистої затоки і рекомендували захистити себе від стресів.

Але, якщо тверезо поглянути на ситуацію, то стане ясно, що ліки лікують слідство, а не причину, на відпочинок у променисту затоку хто ж нас зараз відпустить, а від стресів захистити себе так само неможливо, як заборонити собі дихати якоюсь конкретною порцією повітря. Повітря воно все перемішане. Так і стреси – вони є завжди і скрізь, а тому не передбачиш, через який поворот вони наздогнать тебе цього разу.

Крім того, як з’ясувалося за статистикою, прокидатися зимовим ранком важко та цілком здоровим людям. Для того, щоб пробудження вранці стало болісним, зовсім не обов’язково наявність якогось діагнозу. Достатньо просто елементарне порушення режиму дня. День у день. Що, на жаль, спостерігається часто-густо.

Але якщо з такою ж завидною регулярністю, з якою ми робимо все, щоб забезпечити собі важкі ранкові пробудження, ми робитимемо все, щоб допомогти своєму організму прокинутися легко, то незабаром проблема ранкового пробудження перестане бути для нас проблемою.

Великі істини

Щоб уникнути мук ранкового пробудження треба вести правильний спосіб життя.
• Лягати спати не пізніше 23-00 (особливо взимку!!!!!)
• Вставати не пізніше 7-00 (навіть у вихідні не варто вставати пізно, не пізніше 9-00).
• Дотримуватись 4-разового режиму харчування, є вітамінізовану їжу.
• Не потроювати собі “перевантаження”, дотримуватися чергування праці та відпочинку.
• Займатися спортом, танцями чи хоча б щоденною гімнастикою.
• Гартуватися.

Нічого оригінального, правда? А чому ж так мало людей ці великі істини дотримуються?! На жаль, тому що ліниві, неорганізовані. А ще багато в чому, бо чекають на миттєвий результат. Але так не буде. Болісні пробудження не підуть одразу. Згадайте, як повільно відновлюється організм, якщо ви не виспалися за одну ніч. Пройде ще кілька ночей висипання (тиждень приблизно), після чого ви відчуєте, що “недосип” однієї ночі перестав нагадувати про себе. Така ж поступовість спостерігатиметься і зі зникненням важких підйомів вранці.

На 15 хвилин раніше

Поставте будильник на 15 хвилин раніше, ніж ви звикли вставати. 15 вільних хвилин, що з’явилися у вас, присвятіть простій, але такій необхідній (я б навіть сказала обов’язкової) програмі “Турбота про себе”.

Я є те, що я думаю

“Дякую за те, що…”
Перше, що потрібно зробити, розплющивши очі – порадіти новому дню. Замість типового: “О! Знову вставати, бігти на роботу …”, подумайте “Вже ранок?! Який клас!” Неважливо, що цього ранку буде за вікном – похмуро, дощово чи сонячно. Коли сонячно, кожен із радістю подумає: “Який клас!”. А ви подумайте так само, коли за вікном – дощ. Порадуйтеся (щиро!!!), що цей новий день є у вашому житті. Згадайте всіх, кого любите, хто вам дорогий і скажіть їм подумки “Люблю” та “Спасибі”. Енергія любові, доброти та ніжності незримо передасться всім, про кого ви згадаєте, і вас теж зробить сильною та захищеною.

“Як добре, що…”
Ми усі живемо надіями. Ми цим, власне, програмуємо себе на добре. І в кожному новому дні, який тільки-но настає, завжди очікується щось приємне – і в головному, і в дрібницях. Чекає на вас сьогодні такого приємного: зустріч з коханим, покупка нової сукні, відвідування салону краси.

“Сьогодні мені треба…”
Ще буквально одну хвилину присвятіть тому, що подумки уявіть собі весь майбутній день, розплануйте його швидко. Тим самим ви включите себе в рух дня, що настав.

Люди і кішки

Ті, у кого є така можливість, рекомендую поспостерігати за кішками, що прокидаються. Дві речі, які вони інстинктивно роблять, прокидаючись, по суті дуже доцільні. Напевно так відбувається тому, що кішки живуть за законами природи, а значить – гармонії.

Потягування
Зробіть потягування своєю ранковою традицією. Це найприродніший спосіб фізичного пробудження організму.

Зіяння
Зробіть своєю 2-й ранковою традицією. Це найприродніший спосіб кисневого пробудження організму. Продовжуючи відновлювати кисневий баланс, можна до позіхання додати хвилину поверхневого дихання. Це буде своєрідний дихальний масаж. Потім ще кілька разів вдихніть на всі груди, а потім – зробіть 3-5 глибоких вдиху-видиху “животом”.

Не встаючи з ліжка

Голова
Масируйте вранці найголовніші точки, розташовані на голові: западина біля основи голови, горби на потилиці, вся лінія від чола до верхівки, бровні дуги, надвисочні області, мочки вух.

Суглоби
Розімніть суглоби, починаючи з суглобів рук. Необхідно:
• швидко і з зусиллям стиснути кулаки (10 разів).
• зробити обертальні рухи у кистях, у ліктьових згинах, у плечах (по 10 разів).
• розім’яти суглоби ніг: стиснути-розтиснути пальці, зробити обертання щиколоткою, для колін – зробити “велосипед”, для стегон – “ножиці” (по 10 разів).

М’язи
Інтенсивно розітріть долоню об долоню, і розігрітими долонями розітріть м’язи всього тіла, починаючи від шиї і до ступнів.

Час вставати!

Зауважте, все перераховане вище, ви зробили лежачи в ліжку. А на той час ви вже, напевно, відчуєте достатньо бадьорості, щоб підвестися. Але не поспішайте! Вставайте, не поспішаючи – так, начебто кожен рух приносить вам насолоду. До речі, чому – “начебто”? Кожен рух, дійсно, приносить вам насолоду. З цим відчуттям і піднімайтеся з ліжка.

Чи-і-із, плі-і-із…

Не забудьте, глянувши на себе в дзеркало, посміхнутися до себе. Це відчуття посмішки зберігайте протягом дня. Втратили – згадайте, як ви вранці підійшли до дзеркала та посміхнулися. (Метод М. Норбекова, запозичений ним у ченців Тибету).

Перша склянка

До всіх інших ранкових процедур та турбот, випийте склянку чистої, джерельної води. Тепер і система травлення організму “розбуджена”, і обмінні процеси активізовані.

Контрастний душ

Думаю, для зими ця процедура є актуальнішою, ніж для інших сезонів. І тільки перший час вам може здатися, що це знущання над організмом, що ледве прокинувся. Приймайте контрастний душ день, два, тиждень. І ви відчуєте смак до цієї підбадьорливої, очищаючої ранкової процедури, що гартує.

Підбадьорити себе нескладно. Головне, не міркувати про те, як важко вам вставати черговим зимовим ранком, а діяти. Використовуючи цю техніку чи якусь іншу.

- Advertisement -
- Advertisement -