Міфи про зір. Це важливо!

- Advertisement -

Дуже важливо відрізняти факти від вигадок.

Особливо якщо це стосується зору. Існує багато пліток про зір. Приймати їх за чисту воду може бути небезпечно.

Здобуття знань про догляд за очима – перший крок до їхнього захисту.

Існує багато міфів про зір.

Сидіти близько до телевізора шкідливо для вашого зору.
Немає доказів того, що це шкідливо для ваших очей. Сидіти потрібно там, де зручніше. Очі можуть втомлюватися від сидіння перед телевізором на невеликій відстані, якщо світло в кімнаті занадто тьмяне.

Читання у темряві шкідливе для вашого зору.
Як і в першому міфі, читання при тьмяному світлі може викликати втому в очах, але ніякої шкоди це не завдає.

Деякі вправи можуть покращити ваш зір.
Розглядати все, що нас оточує, — все, що необхідно, щоб тримати наші м’язи очей у тонусі. Будь-які інші зусилля — зайве марнування часу і не приносить жодної користі.

Очі можуть “зноситися”.
Очі – це не лампочки. Ви не можете “зносити” їх, активно користуючись ними.

У людей похилого віку зір покращується, оскільки вони “одержують другий зір”.
Під “другим зором” мається на увазі здатність людини бачити краще. Причина такого «покращення» зору в тому, що змінюється кришталик ока у зв’язку з катарактою, що росте.

Частий секс (або мастурбація) може призвести до сліпоти.
Венеричне захворювання сифіліс, якщо його не лікувати, може призвести до сліпоти, недоумства та смерті. Отак і народжуються міфи.

Носити окуляри шкідливо для очей.
По суті, щоб добре бачити, необхідно підібрати окуляри у лікаря. Окуляри, які вам не підходять, не завдають шкоди вашим очам.

Сліпі люди мають шосте почуття або якийсь талант.
Більшість людей із відмінним зором не приділяють увагу своїм почуттям. Сліпі люди наполегливо працювали над тим, щоб розвинути інші почуття. Це не шосте почуття. Це важка праця та практика.

Немає потреби перевіряти зір до сорока років.
Кожен має регулярно проходити перевірку зору, навіть якщо жодних скарг немає. Є хвороби очей, які піддаються лікуванню. Глаукома, наприклад, одна з тих, що з’являється до того, як вам стукне сорок.

Вчені створили “біонічне око”.
Дослідники працювали над мікрочіпом, що замінює пошкоджені клітини сітківки у центральному зорі. Інші вчені намагалися з’ясувати спосіб підключення камери до мозку. Очі та мозок працюють не так, як комп’ютер та відеокамера. Навіть якщо вдасться створити біонічне око, не вдасться поєднати його з мозком.

Сонце не завдає шкоди, якщо одягнені сонцезахисні окуляри або якщо розвинена косоокість.
Сонячне ультрафіолетове світло може пошкодити рогівку, сітківку та кришталик. Подивившись на сонце, може виникнути як головний біль і тимчасове спотворення зору, а й постійне порушення функцій очей. Ніколи не дивіться на сонячне затемнення. Прямі сонячні промені можуть зробити людину сліпою менш ніж за хвилину.

Нічого не можна зробити для запобігання втраті зору.
Регулярна перевірка зору та дбайливе ставлення до очей потрібні для збереження вашого головного органу почуттів. Якщо виникли проблеми з зором, потрібно негайно звернутися до офтальмолога. Якщо хвороба виявлена ​​на ранньому етапі розвитку, її можна або запобігти, або сповільнити.

Окуляри можуть погіршити зір через деякий час.
Носіння окулярів ніколи не погіршить зір. Насправді, вся справа у звичці.

Щоб покращити зір, потрібно їсти моркву.
Лише невелика кількість вітаміну A, що міститься в моркві, потрібна для підтримки гарного зору. Надмірне його вживання може згубно позначитися на вашому здоров’ї.

- Advertisement -
- Advertisement -