Сауна для душі та тіла!

- Advertisement -

Ми хочемо порекомендувати Вам найкращий метод купання у сауні.

Найпростіше цей метод можна описати так:

Традиційне купання в сауні виглядає приблизно так: ширяння слід починати з купання в душі. Помившись мочалкою і загорнувшись у рушник Ви можете заходити в сауну. Іноді Ви підливаєте трохи води на каміння, що збільшує вологість і відчуття тепла буде гострішим, коли тепло “приникає під шкіру”.

Порада 1.

Якщо в сауні дуже жарко, сидіть на нижній лавці (тепло піднімається нагору).

Порада 2.

На нагрівачах Тіло є спеціальний пароутворювач (жолоб для води). Залийте в нього воду перед тим, як паритись і у Вашій сауні буде приємна вологість повітря від початку купання.

Порада 3.

Спробуйте паритися з есенціями Тіло: м’ятною, евкаліптовою, березовою і т.д., розмішавши їх попередньо в воді, що підливається. Ви відкриєте собі нове відчуття перебування в сауні.

Коли Ви почнете потіти, настав час йти знову в душ. Пори достатньо відкриті і Ви можете добре вимитися. Потім знову повертайтеся до сауни.

Продовжуйте купання упереміж у сауні та в душі. В кінці підлийте побільше води на камені, щоб потім насолодитися душем, що охолоджує. Після ширяння добре відпочиньте в зручній обстановці. Випийте холодний напій і насолоджуйтесь приємним відчуттям душею та тілом!

Правила ширяння в лазні та сауні

У лазні треба розслаблятисяПаритися в лазні потрібно спокійно і без метушні. Зніміть з себе прикраси та годинник. Не варто ходити в парну після рясної їжі або натще, тим більше нетверезим.

Перед заходом у парну промийте тіло водою, при цьому волосся має залишитися сухим – це збереже голову від перегрівання. Якщо кількість волосся на вашій голові вселяє вам побоювання в їх жаростійких функціях, скористайтеся головним убором.

Поспішати в лазні годиться. Розмір, спокій, тиша, чистота – найважливіші складові фізичного та душевного відпочинку в лазні.

Звикати до температури слід поступово. Перший захід трохи більше 5 хвилин. Не поливайте каміння після першого заходу. Виходячи з парної трохи посидіть у передбаннику, остигніть. Зазвичай у парильню заходять 2-3 рази і перебувають там 8-12 хвилин. Між заходами – відпочинок 3-5 хвилин. Піднімайтеся на полицю ближче до стелі, щоб краще прогрітися, і спускайтеся вниз, щоб охолонути. Після повторного перебування в парній і нетривалого остигання можна випробувати вплив і нижчих температур: поринути в басейн з холодною водою і навіть повалятися на снігу. При контрастних процедурах не можна переохолоджуватись, допускати озноб.

Про користь російської лазні та фінської сауни

У народі здавна живе приказка: лазня ширяє – здоров’я дарує. І це невипадково. Адже історія лазні – це історія людства! Відомо, що єгипетські жерці протягом доби парилися чотири рази: двічі вдень та двічі вночі. Скрізь були чудово влаштовані лазні, доступні кожному (не те, що сьогодні…).

Любов до лазні та масажу, поміркованість у їжі дозволяли єгиптянам підтримувати стрункість фігури та допомагали успішно боротися з передчасною старістю. Єгипетські лікарі того часу вважалися найкращими у світі, а їхнє мистецтво в лікуванні різних хвороб не обходилося без лазні.російська лазня

Як написано в одному стародавньому трактаті, десять переваг дає обмивання: ясність розуму, свіжість, бадьорість, здоров’я, силу, красу, молодість, чистоту, приємний колір шкіри та увагу красивих жінок. Зазначимо, що той, хто розуміється на парній лазні, ходить туди не стільки, щоб помитися, скільки погрітися і пропотіти. Прогрівання призводить до благотворної зміни функціонального стану органів та систем організму, посилення обміну речовин, сприяє розвитку захисних та компенсаторних механізмів. Пояснюється це сприятливим впливом тепла та потіння на серцево-судинну, дихальну, терморегулювальну та ендокринну системи у більшості людей. Лазня заспокоює нервову систему, відновлює бадьорість, підвищує розумові здібності.

За один банний сеанс виділяється від 500 до 1500 г поту. Піт забирає не лише надлишки тепла. Згодом виходять назовні солі натрію, хлориди, молочна кислота, сечовина — кінцеві продукти обміну, шкідливі, або, як кажуть медики, токсичні для людини.

Банна процедура сприяє енергійному висновку шлаку, а отже, полегшує роботу нирок, покращує водно-сольовий баланс. Лазня покращує і білковий обмін. А білки – фундамент всього живого, без них неможливе життя.

- Advertisement -
- Advertisement -