Пекло на високих підборах або кілька слів про наслідки

- Advertisement -

Красива молода дівчина “пливе” по вулиці, похитуючи стегнами.

Красива, струнка, сексуальна.  Довгі ноги ще більш спокусливі в туфельках на шпильці.

Чоловіки обертаються, проводжають очима. Трохи позаду юної красуні шкутильгає вже немолода жінка. І виглядала б вона непогано, якби не хода. Жінка з жалем дивиться вслід красуні… Через 20 хвилин у себе вдома вона скидає на підлогу безформні черевики і довго дивиться на свої, деформовані наростами та мозолями ноги. Пальці вузлуваті, а на боці великих пальців ніг – кісточки, що випирають… Ні, це не хвороба, і не спадковість. Просто ці, як і багато інших ног, свого часу дуже багато ходили на високих підборах.

Відомо, що людське тіло може пристосуватися до каблука заввишки до 2,5 – 2,7 см, трохи більше. При висоті вище 3-х см посідає підйом стопи. Це спричиняє скорочення ахіллесового сухожилля, а центр тяжіння переміщається вперед. А потім, через роки, ми маємо честь спостерігати наслідки:

викривлення хребта та всі, пов’язані з цим проблеми;

болі в спині та ногах;

почуття втоми, – все це викликано зміщенням центру тяжкості на склепіння стопи.

Відомий білоруський лікар – мануальний терапевт Ігор Володимирович Юдицький, будучи до всього ще і справжнім поціновувачем жіночої краси, вельми оригінально охарактеризував загальне жіноче прагнення здаватися сексуальним за рахунок взуття на високих підборах:

“Вибачте за категоричність, але міф про те, що будь-які зовнішні (штучні) засоби можуть зробити жінку НАМІСТА привабливішою, ніж їй відпущено від Бога, я вважаю найглибшою помилкою, і, будьте ласкаві, навіть – невротичним комплексом”.Невинна витівка

Крім іншого, Ігор Юдицький зазначив і такі “побічні” ефекти ходіння на підборах:

Шкідливо посиленням навантаження на поперечне склепіння стопи (про яке набагато рідше згадують, ніж про поздовжній), підвищується ризик формування розпластаної стопи, для цього створюються ідеальні умови. При високому положенні п’яти виникають нефізіологічні переростання та усунення суглобів та зв’язок стопи, особливо дрібних суглобів, що згодом призводить до розвитку артрозів.

Високий підбор змінює природний руховий стереотип (т.к. змінює центр тяжкості і включає патологічні механізми динамічної компенсації зміни ходи, що диктується нам генами) це призводить до розвитку зсувів у всіх відділах хребта, перш за все – в поперековому, і до дегенеративних змін в крижово- здухвинним зчленуванням.

яка жертвує своєю красою зараз, не думаючи про те, що буде згодом. Істинно прекрасною залишаються ті, хто зберігає її надовго і не калечить себе внаслідок якихось помилок…».Каблуки натиснули…

Ну що ж, думка чоловіків для нас – для жінок – все-таки щось означає. Чи не правда? Втім, якщо згадати до всього сказаного ще й те, що багато хто просто не вміє ходити на підборах… Хороша ж та “красуня”, яка йде на шпильці, зігнувши ноги в колінах, та ще й “підгортаючи”, перевалюючись!

Що ж тоді? Адже деякі випадки просто зобов’язують надягати, наприклад, під вечірню сукню саме таке взуття… От і надягайте його з нагоди! А потім свої ніжки побалуйте, відновіть їхні сили. Рекомендацій, як це зробити – достатньо. І удачі вам, дорогі! Любіть себе, пестите себе і не жертвуйте своєю природною красою заради тимчасової забаганки випадку. Ходіть у тому, що не приносить вам неприємних відчуттів. І згадайте про ефект Плацебо, простіше кажучи – що ви самі собі вселяєте, те й буде. Якщо високий каблук надає вам впевненості, це ще не означає, що ви фізично стали в сто разів прекраснішими. Насправді все набагато простіше: ви такої відчули. Тоді збережіть це відчуття всередині, незалежно від одягу та взуття, одягнених на вас.

Будьте прекрасні самі собою!

- Advertisement -
- Advertisement -