Їжа з мікрохвильової печі: чи небезпечно для здоров’я?

- Advertisement -

З медичної точки зору вважається, що введення в людський організм молекул, які зазнали впливу мікрохвиль, має набагато більше шансів завдати шкоди, ніж користь.

Вчені зі США з’ясували, що їжа з мікрохвильової печі містить мікрохвильову енергію в молекулах, яка не присутня у харчових продуктах, приготовлених традиційним шляхом.

Проведене короткострокове дослідження показало, що у людей, які вживали приготовлені в мікрохвильовій печі молоко та овочі, змінився склад крові, знизився гемоглобін і підвищився холестерин, тоді як у людей, які вживали ту саму їжу, але приготовлену традиційним способом, стан організму не змінювався.

Д-р Ханс Ульріх Хертел брала участь у подібному дослідженні і протягом багатьох років працювала в одній із великих швейцарських компаній. Кілька років тому її було звільнено зі своєї посади за розголошення результатів цих експериментів. У 1991 році вона і один із професорів Лозанського Університету опублікували дослідження, що свідчить про те, що їжа, приготовлена ​​в мікрохвильовій печі, може створювати велику загрозу для здоров’я, порівняно з їжею, приготовленою традиційними способами. Стаття також викладена в журналі “Франц Вебер”, де було сказано, що вживання продуктів харчування, приготовлених у мікрохвильових печах, несе злоякісний вплив на кров.

У проміжках від двох до п’яти днів добровольці отримували один із наступних варіантів харчування на голодний шлунок: (1) сире молоко; (2) те саме молоко, розігріте традиційним способом; (3) пастеризоване молоко; (4) те саме молоко, розігріте в мікрохвильовій печі; (5) свіжі овочі; (6) ті ж овочі, приготовані традиційно; (7) заморожені овочі, розморожені традиційним способом; та (8) ті ж овочі, приготовані в мікрохвильовій печі.

Проби крові проводилися у добровольців безпосередньо перед кожним прийомом їжі. Потім проводився аналіз крові у певні проміжки часу після прийому молока та рослинних продуктів.

Значні зміни були виявлені в крові в інтервалах прийому їжі, що зазнала впливу мікрохвильової печі. Ці зміни включали скорочення гемоглобіну та зміну складу холестерину, особливо співвідношення HDL (хороший холестерин) та LDL (поганий холестерин). Збільшувалася кількість лімфоцитів (білі кров’яні клітини). Усі ці показники свідчать про дегенерацію. Крім того, частина НВЧ-енергії залишається в їжі, вживаючи яку, людина піддається впливу НВЧ випромінювання.

Випромінювання призводить до руйнування та деформації молекул їжі.

Виробники мікрохвильових печей заявляють, що їжа з мікрохвильової печі не має великої різниці у складі, порівняно з їжею, обробленою традиційними способами. Але жоден державний університет у США не провів жодного дослідження щодо впливу зміненої їжі у мікрохвильовій печі на організм людини. Зате є маса досліджень про те, що станеться, якщо двері мікрохвильової печі не зачинені. Чи це не є трохи дивним?

Здоровий глузд підказує, що увага має бути приділена тому, що відбувається з їжею, приготовленою в мікрохвильовій печі. Залишається тільки здогадуватися, як молекулярна гниль із мікрохвильової печі позначиться на нашому здоров’ї.

Раніше повідомлялося, що одразу у восьми штатах США розлючені домогосподарки подали проти хімічного гіганта DuPont позови на $5 млрд, звинувативши компанію в тому, що, знаючи про канцерогенні властивості тефлону, вона не повідомляла цієї інформації покупцям посуду, що реалізується в усьому світі. Крім матеріальних претензій, позивачі зажадали від виробника сковорідок надалі постачати всю продукцію, що випускається ним, з антипригарним покриттям спеціальною застережливою інструкцією, а також розпочати дослідження негативного впливу, який має приготована на подібному посуді їжа, і відкрити для цих потреб два фінансові фонди.

А в далекому 2001 р. вчені з університету Торонто повідомляли, що антипригарне тефлонове покриття впливає не тільки на людину, а й здатне змінити хімічний склад навколишнього середовища, оскільки виділяє шкідливі речовини, період розпаду яких може становити кілька століть.

попередня статтяВодна дієта: пий і худій!
наступна статтяЯчмінь. Що робити?
- Advertisement -
- Advertisement -