13 способів змінити свій сидячий спосіб життя

- Advertisement -

Наш спосіб життя суттєво відрізняється від “лайфстайлу” наших предків.

Але ми тут зовсім ні до чого. Робочий день триває з 9 до 17 і, незважаючи на сучасні технології, здається, що ми ще зайнятіші, ніж попередні покоління.

Нижче наведено список трюків, що включають деяку активність у повсякденному житті. Особливо це важливо для тих, хто веде малорухливий спосіб життя.

1. Паркуйтеся не так близько

Підсвідомо, майже всі ми вибираємо магазини, стоянку, школи, дитячий садок, якомога ближче до нашого будинку. А коли ми їдемо до магазину, обов’язково обираємо місце, якомога ближче до входу. Адже так? А чому б не поставити машину подалі від входу та пройтися трохи пішки? Наступного разу зробіть саме так.

2. Піднімайтеся сходами, а не ліфтом

Якщо вам потрібен другий чи третій поверх, підніміться сходами. Якщо потрібно подолати кілька поверхів, спочатку можна скористатися ліфтом, і не доїжджаю два-три поверхи, зупинитися та пройтися пішки. Поступово так можна збільшувати кількість поверхів для підйому або спуску сходами.

3. Якщо це можливо, ходіть на роботу пішки або їздіть велосипедом

Цей варіант підійде далеко не кожному, але якщо ваш офіс розташований неподалік будинку, можна і пройтися пішки.

4. Не доїжджайте до зупинки

Якщо ви часто їздите автобусом, спробуйте не доїжджати до пункту призначення (будь то будинок або магазин) пару зупинок. Вийдете з автобуса на одну-дві зупинку раніше і пройдіться пішки.

5. Максимізуйте користь від походу до магазину

Коли ви ходите в продовольчий магазин, оминайте його повністю. Уникайте місць, де продається “джанкфуд”. Ця порада не підійде тим, хто має проблеми з витратами.

6. Робіть перерви на роботі для ходьби

Знову ж таки, це залежить від вашого місця роботи та її специфіки. Якщо поруч із вашою з роботою є парк, то чому б не погуляти там у середині дня хвилин двадцять?

7. Робіть роботу по дому самостійно

Замість того, щоб наймати хлопчика із сусідньої вулиці, пострижіть газон самі. І гроші заощадите, і відмінним варіантом фізичного навантаження скористаєтеся. Це ж стосується й решти справ по дому.

8. Грайте зі своїми дітьми

Сучасні діти краще пограють у відеоігри, ніж у ігри на повітрі. (Хоча деякі відеоігри вимагають непоганої фізичної активності). Сходіть з дітьми в парк, пограйте в м’яч або придумайте якісь свої ігри.

9. Під час перегляду ТБ, ходіть та робіть вправи

Під час реклами не клацайте канали у пошуках чогось цікавого. Краще походьте, зробіть фізичні вправи. Якщо у вашому будинку є сходи, походьте вгору-вниз нею.

10. Краще зустрітися, ніж дзвонити

Якщо вам потрібно переговорити з колегою, який знаходиться недалеко від вас, краще сходіть до нього та поспілкуйтеся наживо – це краще, ніж говорити по телефону.

11. Ходіть під час розмови телефоном

Якщо ваша робота вимагає величезної кількості телефонних розмов, замість того, щоб сидіти за столом, ходіть. Зробіть собі таку звичку – ходити під час телефонної розмови. Рухи створюють емоції, що, можливо, допоможе вам у справі.

12. Виберіть активну зустріч замість пасивної

Замість перегляду фільму, запропонуйте друзям зіграти у теніс, футбол чи волейбол (кому що до вподоби). Замість звичайних відеоігор зіграйте з друзями у Wii. Замість зустрічі з друзями за філіжанкою кави, запропонуйте їм вечірню прогулянку.

13. Вибирайте активний відпочинок

Коли плануєте відпустку, виберіть те, що включає ходьбу та туризм. Коли їдете до нового міста, гуляйте там, а не їздіть машиною. Якщо граєте в гольф, не беріть гольфкар. Спробуйте нові види активних розваг на курорті. Але не забувайте про безпеку.

Змінюйте свої звички!

PS До речі, деякі вчені вважають, що цього буде недостатньо. Проблем не уникнути, якщо не відмовитися від традиційного письмового чи комп’ютерного столу. Потрібен стіл для роботи стоячи.

- Advertisement -
- Advertisement -