Черевоугоддя: 10 побічних ефектів

- Advertisement -

Коли я їм, я глухий, німий і ще трохи… дурний.

Під час їжі на думку не спадає нічого: всі затьмарюють смакові відчуття. Тільки після насичення в мозку виникають ліниві думки про те, що непогано б (наступного разу, зрозуміло) підрахувати калорії, зменшити розмір порції і скоротити кількість шкідливих жирів, щоб зовсім не втратити форму. І багатьом з нас навіть не спадає на думку, що (крім банальної зайвої ваги) звична і така смачна їжа може стати джерелом досить неприємних побічних ефектів.

Пам’ятайте, що, загорнувши до найближчого ресторану швидкого харчування, купивши на вечерю напівфабрикати або полінуючись проінспектувати холодильник на предмет не тільки смачної, а й здорової їжі, ви ризикуєте нарватися на один із них:

1. Неприємний запах.Згідно з результатами кількох незалежних досліджень, вживання в їжу червоного м’яса (свинина, яловичина, баранина) негативно впливає на аромат, що виходить від тіла м’ясоїда.

2. Вугровий висип. Їжа, перенасичена жирами та трансжирними кислотами, викликає посилену роботу сальних залоз та виділення надмірної кількості шкірного сала, що, у свою чергу, і викликає вугровий висип на обличчі. Дослідники так само стверджують, що такий самий чіткий зв’язок простежується між появою висипу вугрів і вживанням коров’ячого молока.

3. Алергія.Найголовніший побічний ефект будь-якої страви: теоретично, будь-який продукт здатний викликати алергію. Вчені виділили 8 основних продуктів, “відповідальних” за 90% алергічних реакцій на їжу: молоко, яйця, арахіс, лісові горіхи (фундук, мускатний горіх, волоський горіх), риба, морепродукти, соя, пшениця.

4. Кандидоз (дріжджовий мікоз). Інфекція кандидозу виникає в організмі через підвищений рівень вмісту дріжджових культур. Такий побічний ефект можуть викликати цукор, оцет, дріжджі та продукти, що містять дріжджі – випічка, квас, пиво.

5. Печія. Список продуктів, здатних викликати печію, досить довгий. За збільшення кількості шлункової кислоти та відчуття печіння, яке супроводжується гірким присмаком у роті, відповідають цитрусові, смажені та жирні страви, оцет, помідори та шоколад.

6. Підвищений рівень холестерину у крові чи гіперліпідемія. Вживання багатих холестерином продуктів викликає підвищення рівня холестерину в крові і загрожує такими неприємностями, як серцевий напад, інфаркт, удар. Продукти “підвищеного ризику”: яйця, субпродукти (печінка, нирки, селезінка).

7. Камені у нирках. Прихильники дієт з високим вмістом білків та низьким вмістом вуглеводів ризикують “заробити” камені в нирках. Цей побічний ефект від тварин жирів, що містяться в м’ясі, можна нейтралізувати шпинатом, горіхами, перцем та чаєм.

8. Погіршення пам’яті та здібності до навчання.У людей похилого віку, раціон якого складається в основному з продуктів з підвищеним вмістом жирів, трансжирів і міді, їжа може викликати зниження пам’яті і здатності до навчання. Згідно з деякими дослідженнями, підвищене вживання насичених жирів та трансжирів безпосередньо пов’язують із виникненням хвороби Альцгеймера.

9. Набряки. Часте і неконтрольоване вживання продуктів, що містять цукор, сіль і соду, провокує набряки: організм перестає виводити рідину. Організму потрібна певна концентрація солі. Як тільки необхідна кількість перевищує норму, організм починає “вимивати” непотрібну сіль, утримуючи воду, що призводить до набряків.

10. Головні болі та мігрень.Їжа здатна викликати не тільки пульсуючий головний біль (мігрень), а й оперізуючі болі, коли здається, що вся голова міцно стягнута мотузкою, і кожна її клітина ось-ось вибухне. Знайоме відчуття? Певні продукти здатні викликати такий побічний ефект через підвищений вміст у них амінокислот: тираміну та фінітіаміну. Відмовтеся від надмірного вживання сиру, червоного вина та шоколаду.

- Advertisement -
- Advertisement -