Як отримати плоский живіт, не виходячи із-за столу

- Advertisement -

«Пора зайнятися спортом!»

Так вигукує багато хто, одного разу вранці побачивши себе в дзеркалі і «несподівано» виявивши, що талія, яка була «ще вчора», раптом зникла. Однак, як правило, за цим відразу ж йде інше питання: «А коли?» Справ багато, керівництво в черговий раз навантажило роботою «на ніч», дітей потрібно в школу відправляти, а чоловік як завжди зайнятий своїм бізнесом, ввечері треба встигнути дітей забрати з якогось гуртка, заїхати до мами і т.д. У результаті часу поспати немає, а тут – «спортом зайнятися»! Може у вихідні?

Може бути і у вихідні, якщо родичі не нагрянуть під приводом «скучили» або діти не захочуть до бабусі на дачу. І так головне питання «бути чи не бути фітнесом у житті» так і продовжує залишатися лише теоретичним питанням.

Як не розгубити свої форми в умовах дефіциту часу?

По-перше, давайте розберемося, де ми маємо талію і як її можна втратити. Для 100% населення світу талія – ​​це частина тулуба, розташована в області попереку та низу живота. За визначенням, вона повинна бути меншою в об’ємі, ніж плечі, груди та стегна. Однак, якщо людина не стежить за своїм харчуванням і мало рухається, ця частина нашого тіла перетворюється на сховище невитраченої енергії у вигляді жиру.

Щоб цього не сталося, як не дивно, однієї дієти іноді недостатньо. Справа в тому, що, якщо Ви не виконуватимете спеціальних фізичних вправ, так званий «поперечний м’яз живота», що відповідає за положення внутрішніх органів у черевній порожнині, ослабне, що призведе до зміщення передньої стінки живота вперед. Так з’являється спочатку “животик”, а потім і “пузо”, і відповідне питання – “А де ж талія?”
Як отримати плоский живіт, не виходячи із-за столу – фото №11-Поперечний м’яз живота (М. transversus abdominis)
2 – Передній листок сухожильної пластинки
(піхви прямого м’яза живота)
3 – Біла лінія (Linea alba)
4 – Прямий м’яз живота з сухожильними перемичками (М. rectus abdominis)
5 – Зовнішня живота (М. obliquus ext. abdominis)

Якщо Ви цілий день сидите за столом і вирішуєте глобальні питання компанії, спробуйте навчитися правильно сидіти і періодично виконувати спеціальну вправу, яка дозволить привести в тонус цей «підступний м’яз».

У положенні сидячи важливо зменшити напругу м’язів спини. Для цього спирайтеся на спинку стільця, яка повинна бути вищою за плечі, а сидіння – жорстким і рівним. Висота стільця повинна дорівнювати довжині гомілок (якщо стопи не дістають до підлоги, слід поставити під ноги лаву); глибина сидіння має бути не менше 4/5 довжини стегон.

Висота робочого столу повинна відповідати зростанню: кришка повинна бути на рівні ліктя зігнутої руки; під столом має бути місце для витягнутих ніг. Під час сидіння змінюйте положення ніг – згинайте та випрямляйте їх.

Тепер відірвіться від спинки крісла, сядьте прямо і розкрийте плечі. Зробіть глибокий вдих таким чином, щоб Ваш живіт набув куполоподібної форми.

Потім, швидко видихаючи, втягніть живіт, а кінцевої фазі, продовжуючи видихати, напружіть живіт утримуючи це положення 1-2 секунди. Повторіть цю вправу 2-3 рази, і тільки після цього Ви можете знову розслабитися, спершись на спинку крісла.

Якщо Вам не виходить сформувати куполоподібне положення живота, не засмучуйтеся, робіть вправу так, як у Вас виходить. Просто ваше тіло звикло до іншого типу дихання. Але в жодному разі не прагнете форсувати результати.

Почніть робити вправу з 2-3 разів, потім протягом усього робочого дня повторюйте його через кожні 30 хв. Потім у міру тренованості та за відсутності можливого запаморочення доведіть кількість повторень до 5 разів.

Крім тонусу м’язів живота, ця вправа допоможе тонізувати ваш розумовий стан за рахунок “форсованого” видиху. Якщо Вам вдається весь свій робочий день сидіти прямо, не спираючись на спинку крісла, і утримувати живіт втягнутим, цю вправу можна виконувати досить рідко, при необхідності.

А щоб не забути про те, що це потрібно зробити, поставте до себе на робочий стіл комп’ютера картинку з великим шматком торта, який буде Вам нагородою за працю у вихідний день, після, а може, й до відвідування фітнес-клубу. Успіхів!

- Advertisement -
- Advertisement -