Різноманітність фітнесу. Що вибрати собі?

- Advertisement -

В даний час багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і займатися спортом.

Комусь доступні великі фітнес-клуби, обладнані за останньою модою та тренажери нового покоління, а хтось може займатися лише у маленьких клубах із набором найелементарнішого обладнання. У будь-якому випадку, корисно бути в курсі всіх напрямків та орієнтуватися у світі фітнесу, щоб вибрати те, що максимально відповідає вашим потребам, можливостям та темпераменту.

У ритмі танцю
Для любителів танцювати існують різноманітні танцювальні напрямки аеробіки. Танці можуть бути як у національному стилі (наприклад, ірландський танець), так і у сучасному (наприклад, фанк). Кожен напрямок поділяється на заняття для початківців (введення в напрямок, стиль), для середнього рівня (включаються ускладнені елементи) та більш підготовлених (з елементами складної хореографії). Ось зразкова класифікація напрямків танцювальної аеробіки:
– класичний стиль, класичний танець
– танцювальний стиль
– дискостиль, клубний танець
– класичний танець
– специфічний джазовий танець, сценічний джазовий танець
– латино-американський бальний танець
– характерний танець
– танець живота -oriental
– вуличний танець
– танцювальний стиль кабаре
– посадобль
– фламенко
– фанк
– хіп-хоп

Тисяча дрібниць
Заняття можуть проводитись із спеціальним обладнанням. Це всім відома степ-платформа, body-bar (має різну вагу), м’ячі, різні амортизатори, гантелі, обтяжувачі, ринги (кільця, що використовуються в основному в пілатес), кор (новий напрямок) і т.д.
Докладніше хочеться зупинитися на новинці, названій кор – тренінг. Він також буває різних видів:
– реактивне нейромускулатурне тренування з силовими елементами
– реактивне нейромускулатурне тренування з танцювальною стилізацією
Це урок з використанням спеціальної платформи, що коливається, не має стабільного положення (заняття спрямоване на зміцнення всіх груп м’язів і розвиток координації). CORE – тренінг рекомендується всім рівнів підготовленості, будь-якого віку.
Аеробіка в стилі степу
Аеробіка у стилі степ
Степ-платформу використовують як у танцювальних напрямках аеробіки: класичний стиль, танцювальний стиль, латина, неокласичний стиль, ірландський танець, танго тощо, так і у силових тренуваннях. Заняття також поділяються за рівнями підготовки тих, хто займається:
– Step-intro – введення в степ тренування з використанням степ-платформи. Навантаження низької інтенсивності. Рекомендується для початківців.
– Step 1 – заняття тривалістю 60 хвилин, аеробна частина 30-35 хвилин. Навантаження середньої інтенсивності. Рекомендується для середнього та високого рівня підготовленості після проходження Step-intro.
– Step 2 – тривалість заняття 60 хвилин, аеробна частина 40-45 хвилин, навантаження високої інтенсивності та координації. Рекомендується для підготовлених.
– Power step – аеробіка з використанням степ-платформи та нескладної хореографії, навантаження високої інтенсивності. Рекомендується для середнього та високого рівня підготовленості.
– STEP-N-SCULPT – аеробіка з використанням степ-платформи та спеціального обладнання. Навантаження середньої та високої інтенсивності. Рекомендується всім рівнів підготовленості.
До речі, якщо у вас є проблеми із суглобами, особливо колінні, та з судинами нижніх кінцівок, то заняття з використанням степ-платформи небажані.

Силова аеробіка
Силові напрямки у різних клубах мають свої назви, наприклад, pump it up, super strong, upper body, lower body тощо. Під цим зазвичай мається на увазі силовий урок аеробіки з використанням спеціального обладнання, спрямований на опрацювання всіх м’язових груп. Навантаження підбирається залежно від віку, стану здоров’я та підготовленості, рекомендується для всіх рівнів.
Силові заняття можуть бути спрямовані на опрацювання окремих груп м’язів. У таких тренуваннях навантаження підбирається залежно від підготовки людини, стану її здоров’я та віку. Наприклад:
– Upper body – силовий урок аеробіки з використанням спеціального обладнання, спрямований на опрацювання м’язів верхньої частини тіла.
– Lower body – силовий урок аеробіки з використанням спеціального обладнання, спрямованого на опрацювання м’язів нижньої частини тіла.
Дуже інтенсивне силове заняття із використанням спеціальної штанги зі змінними вагами – Iron Grip. Це заняття підходить всім рівнів підготовленості як жінок, так чоловіків, т.к. навантаження може бути різним.
Фітнес-йога
Фітнес+йога
Багато хто захоплюється йогою. В аеробіці цей напрямок називається Fit-Yoga – дуже корисне заняття для всіх. Відбувається активація внутрішніх систем організму, підвищення загальної гнучкості та саморегуляції. На заняттях використовую різноманітне спеціальне обладнання для йоги.

Для любителів Сходу
Для тих, хто захоплюється східним напрямом і серйозно підходить до свого організму та внутрішнього стану, рекомендуємо зайнятися східною дихальною гімнастикою Тай-Чі (або цигун, або тайцзи-цюань). Східний шлях лікування організму починається з регуляції дихання. Можна згадати найстаріший вислів про метод правильного дихання, висічений на камені:
«При диханні треба чинити так: затримати дихання, воно накопичується, якщо накопичилося, поширюється далі, якщо далі, то спускається вниз, коли спустилося вниз, ставати спокійним, зміцнюється. Якщо випустити, воно росте, коли виросло, потрібно знову стиснути. Якщо його стиснути, воно досягне верхівки голови. Там воно тисне на голову, тисне вниз. Той, хто слідує цьому методу, живе, а хто діє навпаки, помре».
Складний і різноманітний комплекс вправ, що становлять єдність мистецтва дихання і руху, допомагає зберегти здоров’я, бадьорість, спокій, легкість рухів, гостроту сприйняття та цілісність навколишнього світу, допомагає впоратися з багатьма захворюваннями, сприяє підтримці м’язового тонусу.

Аеробіка – це боротьба
Є заняття і для тих, хто захоплюється різноманітними видами боротьби. Це можуть бути: тай-бо, ki-bo (аеробіка з елементами східних єдиноборств під музику), класична техніка кікбоксингу, карате, айкідо тощо. На цих заняттях можуть тренуватися будь-які
підготовленості. Дозволяє розвинути систему самозахисту. А також є тренування з використанням мішків та рукавичок.
Модний пілатес
Модний пілатес
Один з напрямків, що зараз розвиваються, в аеробіці – це Pilates. Заняття можуть бути з використанням спеціального обладнання. Підходить для будь-якого віку та підготовленості. Уроки спрямовані на підтримку м’язового тонусу, покращення
балансу, контролю над тілом та розвиток координації.

Ігри з м’ячем
Цікаве заняття з використанням гімнастичного м’яча (м’яч може мати різну назву). Дорослі люди на подібних заняттях поринають у дитинство, знімають стрес, підвищують настрій. Заняття можуть бути танцювальними, силовими чи оздоровчими. М’ячі мають різний діаметр. Є спеціальні м’ячі для дітей.

Фітнес проти хвороб
Фітнес – це не лише заняття для здорових та красивих. Є й спеціальні комплекси для людей із серйозними проблемами зі здоров’ям. Є, наприклад, напрями, створені задля тренування серцево-судинної системи. Тренування поділяються за рівнями підготовленості. Один із таких напрямків – сайкл (заняття на спеціальних велосипедах).
Якщо когось турбують біль у спині, є викривлення, можуть проконсультуватися з фахівцями. Проводяться спеціальні групові заняття зміцнення глибоких м’язових шарів хребта. Формується м’язовий корсет навколо хребта. Заняття із застосуванням суглобової гімнастики.

Щоб м’язи не хворіли
Є заняття спеціально спрямовані на опрацювання преса, на стрейчінг та розслаблення. Вибірковий розтяг м’язів перешкоджає утворенню молочної кислоти, відновлюючи приплив крові до ваших робочих м’язів. Молочна кислота є причиною печіння, яке відчувається у м’язах після інтенсивних тренувань та заважає їх напружувати. Коли це відчуття виникає, продовжувати тренування просто неможливо. Виводячи молочну кислоту зі свого тіла, ви швидко відновлюєте працездатність своїх м’язів. Крім того, прискорюючи доставку поживних речовин у кістково-м’язову систему, вибіркове розтягування сприяє відновленню м’язової тканини та прискорює процес відновлення. Ви менше втомлюєтеся після тренувань. Це дозволяє не вибиватися з тренувальної програми. Заняття можуть називатися – flex, abd+flex (проробка м’язів преса та розтяжка).

Сподіваємося тепер ви легко зможете вибрати відповідні для вас заняття та успішно приступити до досягнення поставленої мети. Різноманітність напрямків зроблять тренування різними та неповторними, а також підніме настрій. Вам захочеться прийти ще й ще.
Успіхів!

попередня статтяВправи для гарних сідниць
наступна статтяРисово-овочева дієта
- Advertisement -
- Advertisement -