Фрукти у боротьбі з кілокалоріями

- Advertisement -

Грейпфрут, памело, апельсин, мандарин та інші цитрусові крім своїх смакових якостей, ще й дуже корисні у боротьбі з жирами! Про них читайте нижче.

Усі цитрусові

: грейпфрут, памело, апельсин, мандарин. Цитрусові знижують рівень інсуліну, а це, у свою чергу, знижує ваше бажання чогось перекусити. Зміцнюють імунітет та очищають організм від токсинів.

Грейпфрут

Жироспалювальні властивості грейпфрута лише недавно отримали наукове обґрунтування. Дослідження показали, що в цьому фрукті міститься флавоноїд нарингін, який дійсно має жироспалюючий ефект, ця речовина активізує роботу печінки і має виражений жовчогінний ефект. А, як відомо, саме жовч розщеплює складні жири, які надходять до нашого організму з їжею.

Тому регулярне вживання грейпфрутів благотворно відбивається на фігурі: поступово зупиняється наростання жирових відкладень. Міститься нарингін у напівпрозорих міждолькових перетинках. Саме ця речовина надає їм гіркого присмаку. Так що бажаючим схуднути доведеться піти на жертву: грейпфрут треба їсти цілком, не очищаючи його від плівки, що гірчить.

Знову ж таки, пам’ятайте про шлунок, цитрусові містять багато кислот, які можуть викликати масу неприємних відчуттів. Тож людям із підвищеною шлунковою секрецією краще випивати склянку розведеного водою грейпфрутового соку за кілька хвилин після їжі. Такий компроміс убереже слизову від агресивної дії фруктових кислот, активізуючи при цьому вироблення жовчі достатньою мірою.

Папайя

Папайя – в ній є всі водорозчинні вітаміни і більшість таблиці Менделєєва, в плоді динного дерева містяться папаїн, що розщеплює білки, і група неспецифічних ліпаз, які впливають на ліпіди, що надходять до нашого організму. Такий ферментативний склад плоду динного дерева зміцнив за ним репутацію “природного спалювача жиру”. Відповідно з’явилося нове покоління різних пігулок для схуднення – з папаєю.

Однак, як і у випадку з ананасом, “працює” папайя тільки в просвіті шлунково-кишкового тракту. Після розщеплення та всмоктування в кров ензими втрачають усю свою ферментативну активність. Руйнування папаїну та ліпази відбувається через 2-3 години після їх потрапляння в організм. Тому папайю треба їсти безпосередньо перед їжею, під час їжі або одразу після неї. Тільки тоді ліпази встигнуть надати ферментативний вплив на з’їдену їжу.

Простіше кажучи, сидіти на дієті з папайї не має сенсу, але ефективно вживати папайю як один із компонентів обмежувальної білково-вуглеводної дієти. У цьому випадку її ферменти принесуть відчутніші результати.

Малина

Японські вчені нещодавно опублікували результати багаторічного дослідження. Ними було доведено, що в цій ягоді, окрім вітамінів, мінеральних та пектинових речовин, міститься суміш ліполітичних ферментів, які беруть участь у розщепленні жирів. Як і всі інші фруктові ензими, вони активні лише в просвіті кишечника і допомагають перетравлювати щойно з’їдену їжу. Дієтологи Країни сонця, що сходить, рекомендують з’їдати по півсклянки малини за півгодини до їжі.

- Advertisement -
- Advertisement -