Гімнастика за комп’ютером

- Advertisement -

Ви колись чули про гімнастику за комп’ютером?

Ні? Тоді я розповім вам. Цю гімнастику можна виконувати як удома, так і на роботі, прямо не відходячи від комп’ютера. Для цього потрібно виконувати щодня кілька нескладних вправ, які не займуть багато часу і фізичних зусиль.

1) Сидячи на стільці, випряміть спину, руки покладіть на коліна. Відведіть пряму праву руку убік, розгорніть корпус тіла, проводжаючи долоню поглядом – вдих, покладіть руку знову на коліна – видих. Потім повторіть рухи лівою рукою. Ця вправа активізує ваше дихання і зніме напругу з груп м’язів грудного та шийного відділу.

2) Вихідне становище те саме. Зігніть руки в ліктях, стискаючи пальці в кулак, носки ніг при цьому підніміть над підлогою і потягніть на себе. Опускаючи руки у вихідне положення, підніміть пальці над підлогою, перекатайте з п’яти на носок. Вправа покращує периферичний кровообіг.

3) Складіть руки в замочок, кисті захоплюють передпліччя. Робіть кругові рухи перед собою вправо та вліво. При цьому розминаються затеклі плечі, лопатки, грудні м’язи, покращується робота суглобів.

4) Вихідне становище те саме, що у першому і другому вправах. Зігнуту в колінах ногу відставте убік, роблячи ніби крок убік, поверніться у вихідне положення.

5) Одна нога випрямлена, стопа на п’яті, інша зігнута, носок під стільцем. Імітуйте ходьбу, змінюючи ноги. Вправа покращує роботу суглобів та м’язів черевного преса.

6) Кисті до плечей. Поверніть корпус тіла, потягніть ліктем до спинки стільця, це покращить роботу суглобів хребта.

7) Руки за голову. Зробіть поворот праворуч, потім – ліворуч. Вправа розминає м’язи ший та покращує роботу суглобів у шийному хребті.

8) Сядьте і щільно притисніть спинку стільця, хребет прямий. Плавно нахиліть голову до плеча, потім зробіть кілька пружних поворотів голови в одну і іншу сторони. Уявіть, що на грудях у вас лежить м’ячик і спробуйте зіштовхнути його підборіддям. Очі при цьому відкриті та стежать за рухом голови – тим самим паралельно робите гімнастику для очей. УВАГА: цю вправу потрібно робити плавно та акуратно, щоб не заклинило шийні суглоби.

А тепер кілька вправ для наших улюблених ручок:

1) Опустіть руки вздовж тулуба і трохи струсіть розслабленими кистями. Так кров приливатиме до кінчиків пальців і дозволить рукам більше розслабитися.

2) Потім поставте лікті на стіл, а руки підніміть нагору і зробіть кілька кругових рухів у різні боки розслабленими руками.

3) Постарайтеся, якомога більше чинити опір, стиснути пальці в кулак і так само з силою їх розтисніть. Спочатку стискайте всі пальці разом, а потім по черзі зберіть у кулак. Після цього знову розслабте руки, опустивши їх уздовж тулуба і трохи струснувши кистями.

4) Зробіть з пальців “замок” і повертайте кистями праворуч і ліворуч і, не розчіплюючи рук, повторіть ці рухи великими пальцями – один обертається навколо іншого. У тому положенні зробіть хвильові рухи руками.

5) Складіть долоні та пальці разом і з силою натисніть однією рукою на іншу.

6) І востаннє опустіть руки вниз, розслабте їх і струсіть кистями, розпряміть спину, знову струсіть руками і тепер можна продовжувати працювати!

- Advertisement -
- Advertisement -