Гімнастика шиї

- Advertisement -

Ніщо так не видає віку жінки, як її шия.

Тому піклуватися про неї слід завчасно. До вашої уваги спеціальна гімнастика для шиї. Перед гімнастикою не забудьте змастити сухі ділянки шиї сметаною чи олією. Після зарядки споліскуйте шию водою кімнатної температури, а потім прохолодною.

Комплекс 1

Кожна вправа виконується не менше 2-3 разів.

1. Вільним рухом відкидають голову назад і нижньою губою якнайбільше покривають верхню губу, рахуючи до п’яти. При кидку тяжкої голови на груди розслаблюють нижню щелепу, закривають рот. Повторюють 3-4 рази, поступово доводячи до 10-12 разів.

2. Шия злегка витягнута вгору, голова нормальному положенні. Тильною стороною правої долоні злегка торкаються підборіддя, рот прочиняють, якнайбільше висовуючи вперед язик. Вважають до 6-7, потім, розслаблюючи напругу, закривають рот, опускають голову та руку.

3. Вправу роблять стоячи. Поклавши праву кисть руки на ліву, кладуть їх тильною стороною під підборіддя, прагнучи ними закинути голову назад. Голова пручається цьому руху. Голова зберігає початкове становище. Вважають до 6-7 і за повного розслаблення м’язів опускають голову вниз. Повторюють 4-5 разів, поступово збільшуючи тривалість до рахунку 10-12 і більше.

4. Руки опущені “по швах”, плечі розправлені. Тяжка голова падає на груди, її перекочують на ліве плече вщент, у повороті пауза; потім відкидають голову назад – пауза; на праве плече – пауза; знову на груди. Потім голову перекидають на праве плече і повторюють спочатку. Вправу роблять 4 рази: 2 рази на ліве плече, 2 рази – на праве. Починаючи рух, роблять вдих, опускаючи голову – видих.

5. Вправа “Жираф”. Випрямляючи грудну клітку, кладуть руки на краї плечей і намагаються якнайсильніше витягнути шию вгору, натискаючи на плечі. Плечі не повинні підніматися. Роблять вдих, рахують до 10, видих, потім повне розслаблення. Повторюють 5-6 разів.

6. Ліктями спираються на стіл і кладуть підборіддя на кисті рук, складені одна на одну. Руками поступово піднімають підборіддя вгору, долаючи опір голови. Потім, натискаючи підборіддям, опускають руки вниз. При цьому їхній опір має бути сильнішим, ніж був опір підборіддя. Розслаблюють м’язи, видих. Повторюють 5-6 разів.

7. Зігнувши руку в лікті, кладуть кисть на шию ззаду. На цю руку спиратиметься голова. Пензель іншої руки кладуть під підборіддя як підставку. Злегка нахиляють голову вперед, роблять вдих і, затримавши подих, пензлем руки повільно піднімають і закидають голову, що опирається. Витягують підборіддя вперед (висунувши нижню щелепу), роблять видих. При повільному опусканні голови рука, притиснута до підборіддя, гальмує рух; роблять тривалий видих. Потім розслаблюють м’язи та змінюють руки місцями. Повторюють 5-6 разів.

Комплекс 2

1. Подумки уявляють, що до підборіддя підвішено великий вантаж, який необхідно підняти. Піднімають із зусиллям підборіддя, закидаючи одночасно голову назад і напружуючи всі м’язи шиї. Повторюють 5 разів.

2. Випрямляють голову. Висовують мову, намагаючись дістати їм кінчик носа. Одночасно роблять мовою змієподібні рухи, що звиваються. Потім видаляють його, повторюють 5 разів.

3. Позіхають часто, повільно та із задоволенням. При цій вправі кладуть пальці на лоб, щоб уникнути утворення нових зморшок.

Комплекс 3

Його можна робити під час ранкової зарядки.

1. Беруть у рот олівець і ” пишуть ” у повітрі щонайменше десять літер алфавіту.

2. Обертають головою на всі боки: відкидають сильно назад, притискають підборіддя до грудей. Вправу починають робити повільно, поступово збільшуючи темп.

3. Кладають руки на плечі, піднімають руки на рівень плечей. Роблять 10 кругових рухів уперед, 10 – назад. Руки не опускати. Цю вправу особливо добре виконувати при худій, жилистій шиї та западинах під ключицями.

4. Руки піднімають нагору і намагаються підтягнутися якомога вище. Голову тримають прямо, не закидаючи.

- Advertisement -
- Advertisement -