Здоров’я на долоні

- Advertisement -

“Якщо у вас болить голова, помасажуйте великий палець правої руки, якщо спина – безіменний …” – настільки незвичайний спосіб одужання радять своїм пацієнтам знавці східної медицини. Вся річ у тому, що вони впевнені — наше здоров’я у прямому розумінні в наших руках.

За образом і подобою
– Кожен з нас має чотири маленькі “клініки”, дані природою, – два пензлі та дві стопи. Знаючи, як вони “працюють”, можна долати дуже багато проблем — від гострого головного болю до хронічних симптомів серйозного захворювання, — каже головний лікар медичного центру су-джок-терапії.

Судіть самі – пензель складається з долоні та п’яти пальців. У тілі людини можна також виділити тулуб і п’ять виступаючих частин — голову з шиєю та чотири кінцівки. Таким чином, великий палець – це голова та шия. На ньому відображені мозок, органи зору та слуху. На долонній поверхні пальця – обличчя, на тильній – потилиця.

Вказівний палець та мізинець – це руки. Середній та безіменний – ноги. Долонна поверхня кисті під великим пальцем пов’язана з грудною клітиною, решта — з черевною порожниною. Тильна сторона пензля – це спина, серединна лінія на якій співвідноситься з хребтом. Ті самі “проекції” можна побачити і на стопі.

— Принципи су-джок-терапії прості — вони ґрунтуються на тому факті, що людське тіло пронизане мережею систем відповідності, — пояснюють фахівці. — Про це люди знали багато тисяч років тому, визначаючи хвороби через райдужну оболонку ока або точки вушної раковини. І вухо, і око, і кисть, і стопа – це своєрідні проекції, копії людського організму.

Ой і ай
Діють копії точно, як дистанційні системи управління — коли в нас щось болить, у цьому місці здорова енергія замикається, а розімкнути її можна, масажуючи точку на пензлі або стопі (відповідно на лівій або правій , Залежно від того, в якій стороні знаходиться хворий орган), яка відповідає хворому органу. У цьому полягає метод су-джок-терапії (у перекладі з корейського “су” — кисть, “джок” — стопа).

— Коли лікар знаходить таку точку у пацієнта, останній зазвичай вимовляє “ой” або “ай”, робить якісь мимовільні рухи, морщиться від хворобливих відчуттів – так ми, лікарі, розуміємо, що точка визначена правильно, – кажуть су-джок. терапевти. — Механічне вплив саме на таку точку дає лікувальний результат. Що важливо — якщо людина масажує неправильну точку, нічого поганого з нею не відбувається. Це величезна перевага такої терапії — все, що може статися при неправильному лікуванні — відсутність покращення. Погіршити своє становище ви не зможете за жодних обставин.

Чарівна паличка
Для масажу болючих точок фахівці рекомендують використовувати різні щупи (металеві палички із закругленим кінцем), масажери, голки, магніти та багато іншого. Вони роблять лікування ефективнішим. Але якщо спеціальних інструментів немає, то можна скористатися сірником, олівцем або навіть власним нігтем.

Масажувати точку потрібно протягом 1-2 хвилин до появи почервоніння на шкірі та відчуття тепла. І використовуючи при цьому будь-які відомі вам техніки масажу – тиск, защипування, розтирання, обертальні (кругові) рухи.

Не справжній, але лікар
Цілком реально допомогти за допомогою суджок і близьким людям, що потрапили в біду. Припустимо, перед вами дівчина в непритомності і ви чекаєте приїзду “швидкої допомоги”. Тим часом ви знаходите на її руках точки відповідності головному мозку (кінчик великого пальця або кінчики всіх пальців), активно масажує їх, і ось їй вже краще – ніякі серйозні наслідки її непритомності пізніше не виявляться.

— Варто сказати, що суджок за однозначної ефективності, звичайно, не є панацеєю, — вважають фахівці. — Але він допомагає відновити здоров’я, упоратися з болем. Суджок-терапії піддаються буквально всі хвороби. Особливо у комплексі з лікарськими методами вони у кілька разів збільшують загальну ефективність лікування.

- Advertisement -
- Advertisement -