Найшаленіші «ліки» в історії медицини

- Advertisement -

Напевно, у кожного з нас хоча б раз виникало відчуття, що лікарі, які нас лікують, нічого не розуміють у лікуванні. За всю історію медицини було безліч безглуздих і навіть кумедних способів лікування. Нижче наведемо 10 найдивовижніших і найнезвичайніших серед них.

10. Болезаспокійливий сироп для дітей

Напевно, у 19 столітті люди були надто стурбовані проблемами церкви та держави, вкотре винайшли цілу серію «болезаспокійливих сиропів». При цьому було заявлено, що ліки є абсолютно безпечними для здоров’я. Але насправді пляшечка з диво — засобом містила величезну кількість наркотичних речовин. Точніше кажучи, у кожній із них було 65 міліграм чистого морфію!

Через довгий час газета New York Times вирішила опублікувати викривальну статтю про ці ліки, сказавши, що в ньому містяться сульфат, гідрохлорид морфію, хлороформ, кодеїн, героїн, опіум, гашиш. Тому немає нічого дивного в тому, що багато дітей помирали від такого «лікування».

9. Ртуть

Лікар Роберт Патрік (Robert Patrick) практикував лікування ртуттю, заявляючи, що нею можна вилікувати практично всі хвороби. Як відомо, ртуть — це отрута. Симптоми отруєння нею – біль у ділянці грудної клітки, проблеми з серцем і легенями, кашель, сильні спазми м’язів, розлад свідомості, галюцинації та багато іншого. Але, схоже, на той час ці серйозні наслідки впливу ртуті не особливо турбували людей, навіть незважаючи на те, що від такого лікування гинули люди. Більше того, за допомогою ртуті на той момент намагалися лікувати навіть сифіліс.

8. Героїн – ліки від кашлю

Страшно повірити в той факт, що в 19 столітті люди лікували кашель, вживаючи героїн, адже ми ніколи не скажемо: «Щось я захворюю, потрібно прийняти героїн, і кашель пройде». Не варто вкотре пояснювати, наскільки небезпечний і отруйний героїн. Тим не менш, на той момент цей наркотик вважався нешкідливим «аспірином», здатним позбавити будь-яку людину кашлю.

7 . Лікування імпотенції за допомогою електричних ременів

У 19 столітті диво, яке у собі електрику, було відомо кожному. Згідно з рекламою, різноманітні електричні ліжка та ремені могли вилікувати чоловіка від імпотенції. Розвинулася ціла індустрія виробництва таких ременів для чоловіків, які могли навіть зробити пеніс покупця більше. Тим не менш, використовувати цей винахід було дуже проблематично, а точніше, дуже боляче. Так, крики перших покупців чудо-ременів було чути у сусідніх містах.

6. Препарування мозку

Тільки уявіть собі: ви прийшли до психіатра зі своєю проблемою. Він вас слухає, роблячи записи та киваючи головою. Потім він говорить: «Думаю, я знаю, як вирішити вашу проблему. Я поміщу ось це у ваші очі, потім у мозок, використовуючи цей молоток. Потім я ввінчу це, відрізавши частину мозку, і тоді ви не згадаєте про те, що таке депресія». Саме так у 1940-х роках і пропонували вирішити ваші «душевні» проблеми. Препарування мозку було дуже популярне в першій половині 20 століття і вважалося лікуванням будь-якої психічної недуги. Тому, хто винайшов цей спосіб, дали Нобелівську премію 1949 року. Але перш ніж зрозуміли, що впровадження шипа в мозок — не найкращий спосіб вирішення життєвих проблем, близько 70 000 людям було зроблено лоботомію (препарування мозку).

5. Уринотерапія

Виявляється, історія людства знайшлося безліч людей, хто вірив у чарівні властивості сечі. Вважалося, що цим способом можна було вилікувати цілу низку захворювань, і, більше того, вживаючи сечу, людина могла зберегти своє здоров’я міцною. Найцікавіше, напевно, те, що на відміну від перерахованих способів лікування різних захворювань, уринотерапія існує і донині. Хоча немає жодного наукового доказу, що вживання сечі може сприяти лікуванню будь-якого захворювання.

4. Кровопускання

Кровопускання було одним із найпопулярніших методів лікування за всю історію медицини. Греки першими використовували цей спосіб, який був популярним до 19 століття. Кровопускання, як багато хто вірив, могло позбавити людину практично від будь-якої недуги. Вважалося, що в крові людини містилося 4 основні речовини, кожна з яких була першопричиною всіх хвороб, а, зробивши кровопускання, людина позбавлялася однієї з хвороб. Якщо виникає питання, чи це правда, то просто спробуйте це на собі, коли ви наступного разу занедужаєте на грип. Чи стане вам краще від втрати 4 літрів крові? Звичайно ж ні.

3. Пігулки для втрати ваги

Час, коли повні жінки були в моді, минув. У 20 столітті нав’язливою ідеєю жінок стало бажання схуднути. З’явилися різноманітні дієтичні пігулки, які обіцяють жінкам допомогти позбавитися ненависних кілограмів. Однак, втративши вагу, у жінки, як правило, з’являються величезні проблеми зі здоров’ям, а це і серцеві захворювання, сліпота, народження мертвих дітей, а в деяких випадках навіть смерть. У 1950-60-х роках у жінок, які приймають такі пігулки, виникала залежність, і вони вже не могли припинити приймати ці таблетки. А в 20-30-ті роки ХХ століття продавали дієтичні пігулки, в яких містилися яйця солітерів.

2. Трепанація

Трепанація — це операція, коли у голові людини допомогою пили робиться отвір. Це досить давня медична процедура. Історично склалося, що її використовували на лікування мігрені. Але насправді просвердлена дірка (зазвичай без будь-якої анестезії) в голові людини, не здатна позбавити його головного болю або інших проблем. Племена Incans та Mayans використовували трепанацію у косметичних цілях. На сьогоднішній день попри все, ця процедура досі використовується деякими «фахівцями».

попередня статтяrus
наступна статтяНоутбук на колінах загрожує тепловою еритемою
- Advertisement -
- Advertisement -