Нігті, пальці та долоні все розкажуть про твої недуги

- Advertisement -

На нігтях, пальцях і долонях можна легко дізнатися про твої хвороби. Хочеш знати, як їх позбутися?

Тоді скористайтесь простими способами лікування.

Долоні можуть багато розповісти про стан твого здоров’я. Щоб це дізнатися, треба йти не до хіроманта, а до лікаря. Але є в рук і особисті проблеми, які важливо вирішувати, не відкладаючи. Ось найпоширеніші біди, які трапляються на тернистому шляху пальців і долонь…

Тунельний синдром
Це професійна болячка тих, хто постійно працює за клавіатурою комп’ютера. У таких людей часто з’являється стійкий біль у пензлі правої руки (у шульг – у лівій). Плюс оніміння великого, вказівного та середнього пальців.

У всьому винен «зніжений» нерв, що проходить вузьким каналом зап’ястя (тунелю – звідси і назва). Він у жертв комп’ютера здавлюється через постійне статичне навантаження на ті самі м’язи. Хоча такі ж симптоми виникають при остеохондрозі та грижі міжхребцевих дисків, але причина тут одна – сидяча робота та неправильно обладнане робоче місце.

Що робити?
Насамперед, підбери «правильну» мишку – пензель має бути прямий при її захопленні. Ще купи килимок зі спеціальним виступом, на який цей пензель спиратиметься при роботі. При цьому кут згину руки в лікті має бути прямим, сам лікоть не повинен «підвисати», а лежати на поверхні столу.

Частіше розминай руки:енергійно струшуй пензлями, обертай ними по колу, стискай і розтискай кулаки, непогано «пом’яти» в руках тенісний м’ячик і т. д. В.

Звичайно, ти ще не інвалід, але раз потрапив у «тунель», забудь про ті види спорту, які навантажують пензель (наприклад, тенісом), а також не надумай піднімати тяжкості.

Опіки
Гарячий паяльник, духовка, чайник, пара від праски – домашня небезпека, від якої не застрахуєшся. І страждають від них наші руки набагато частіше, ніж від клавіатури та мишки.
Як правильно та швидко діяти у форс-мажорних обставинах?

По-перше, 10-15 хвилин охолоджувати постраждалу руку. Підійде все – холодна вода, лід із холодильника, заморожене курча або пакет овочів із морозилки. Після цього на обпалене місце нанеси протиопікову мазь або аерозоль (повтори це 3-4 рази на день). Можна обробити рану слабким розчином марганцівки.

З народних засобів найдієвіше – сеча. Краще не підставляти руку під «живильний» струмінь, а змочити нею марлеву пов’язку. Цей компрес поклади на обпалену поверхню і змінюй, коли підсохне. Але запам’ятай, якщо площа опіку велика – не займайся експериментами, а терміново йди до лікаря.

Не можна поливати місце опіку олією – так ти тільки забрудниш рану та спровокуєш нагноєння. Обробляти його одеколоном та спиртовим лосьйоном – це викликає ще більше роздратування. І ніколи не розкривай бульбашки – це найкращий спосіб “запустити” в рану інфекцію.

Ще
одна напасть для твоїх пустотливих рук. Ножі, уламки розбитого стела та консервні банки з гострими краями ще ніхто не скасовував. Але правильно поводитися з ними вміють далеко не всі.

Що потрібно робити?
Насамперед, дезінфекція – місце порізу перекисом водню. Якщо з ранки сильно тече кров, змочи перекисом складений у кілька шарів шматок бинта, приклади до порізу і натисни на це місце. Пари хвилин потримай руку піднятою вгору.

Потім оброби (не залий, а саме оброби) ранку зеленкою або йодом. Після цього забинтуй, а ще краще скористайся так званим рідким пластиром – це спеціальний аерозоль, який продають в аптеках. Якщо згодом на місці порізу ти помітив почервоніння, набряк, обов’язково сходи до лікаря. Це перші ознаки запалення, що починається.

Не можна змащувати мазати йодом саму ранку – так цей жорсткий антисептик «припалить» живі клітини і вона погано гоїться. Тому обробляти потрібно лише шкіру навколо порізу.

Дрібниця, але неприємно
До рук взагалі варто ставитись уважно: вони – перші «реєстратори» різних захворювань. Наприклад, у тебе весь час холодні долоні та руки мерзнуть. Начебто дрібниця, якою не варто забивати голову. Але саме це може говорити про анемію (нестача гемоглобіну) або шийний остеохондроз. А може – і про порушення кровопостачання.

Підвищена пітливість долонь – річ дуже неприємна в усіх відношеннях. Це найпоширеніша форма гіпергідрозу – порушень потовиділення. Але не тільки. Постійно мокрими долоні можуть бути при проблемах зі щитовидкою, нервовою системою і навіть при онкологічних захворюваннях.

Багато про що говорять і нігті. Наприклад, поперечні борозенки найчастіше «сигналять» про судинні порушення. А також про те, що тобі страшно потрібні вітаміни та мікроелементи. Пожовклі нігті – про дисфункцію нирок або печінки.

Поразка нігтів – частий супутник екземи та псоріазу. А тремтіння рук – гіпертиреоз (щитовидка видає занадто багато гормонів) або захворювань нервової системи.

Бережи себе та своє здоров’я!

- Advertisement -
- Advertisement -