Чим легко отруїтися?

- Advertisement -

Отруїтися ви можете навіть найнешкідливішими продуктами. Це можуть бути навіть зелень, помідори або крабові палички.

Ви відмовилися від готових бутербродів, чіпсів та газування і тепер впевнені, що здоров’я у безпеці? Не втрачайте пильності! Найкорисніша їжа на вашому столі може виявитися небезпечною для шлунка.

Вчені склали рейтинг продуктів -лідерів за кількістю випадків отруєнь за останні 20 років.

Сосиски та ковбаса. Містять багато прихованих жирів, які в кращому разі додадуть вам поганого холестерину. Запам’ятайте, якісна ковбаса не може коштувати дешевше за кілограм м’яса – адже саме з нього, за ідеєю, вона повинна робитися. У більшості ковбас м’ясо замінюють соєю, крохмалем, салом, жиром, шкірою плюс добавкою з кодом “Е”.

Маслини. Чорні маслини, що продаються у нас, найчастіше зелені, пофарбовані глюконатом заліза. У цих міститься на третину більше жирних кислот, і вони в 2,5 рази поживніші. Надмірне захоплення фарбованими маслинами призведе лише до надлишку заліза в організмі.

Картопля.Картопля охочіше за інші продукти втягує в себе патогенні мікроби. Особливо у стравах із великою кількістю інгредієнтів (салатах «олів’є», «мімоза» тощо). Найчастіше зустрічаються в них сальмонела та кишкова паличка, а також збудники дизентерії.

Сир. Може містити патогенні бактерії, особливо якщо сир виготовлений з непастеризованого молока в домашніх умовах. У зоні особливого ризику сири: фета, брі та камамбер.

Морозиво. Місткості для зберігання морозива, що продається на вагу, ретельно миють досить рідко. Тому в них люблять розмножуються сальмонела, стафілокок, листерія.

Копченості. Вони маса канцерогенів. До того ж ці продукти часто обробляють не деревним, а штучним «рідким димом» – такий процес набагато дешевше за справжнє копчення. А приправляють це покращувачами смаку та консервантами.

Яйця. Сальмонела живе в стравоході курки і потрапляє в організм людини при недостатній обробці страв, приготованих з яєць (гоголь-моголь, яйця некруто). Багато хто думає, що сільські яйця поза підозрами. Але якщо на підприємствах яйця проходять ветеринарний контроль, то бабусі на це не витрачаються.

Крабові палички. Зроблені вони зовсім не з крабового м’яса, а з рибного фаршу (джерела бактерій), в якому риби зовсім небагато. Здебільшого – вода, крохмаль, сіль, цукор. Плюс ароматизатори, барвники, підсилювачі смаку, консерванти та стабілізатори. Навряд чи такий коктейль буде корисним: його поживна цінність зведена практично до нуля.

Помідори. Серед овочів саме ними найчастіше й труяться. Бактерії проникають через пошкоджену шкірку помідорів, а звідти – у твій організм. Особливо «багаті» помідори сальмонелою та норовірусами – вони у 90% усіх випадків стають причиною небактеріальних епідемій шлунково-кишкових захворювань.

Зелень -це абсолютний лідер за кількістю отруєнь. Причина – бактерії та віруси із ґрунту, які зберігаються на рослинах. Крім того, зелень активно вбирає шкідливі речовини з ґрунту і консервує їх у листі та стеблах.

- Advertisement -
- Advertisement -