Наслідки куріння для нашого організму: страшніший за страшний

- Advertisement -

Сигарета, про її шкоду та наслідки для організму нам відомо чимало.

Тим не менш, не вистачає трішки волі, а деяким і більше, щоб сказати остаточне і безповоротне “ні”. Отже, після цих фактів курити вам точно не захочеться!

Куріння – це не

невинне заняття, яке можна легко кинути. Це справжня наркоманія, і особливо небезпечна тому, що багато хто не сприймає її всерйоз.

Куріння – одна з найпоширеніших звичок, що завдають шкоди здоров’ю людини та цілому суспільству. У процес куріння залучені практично всі верстви населення, зокрема жінки та підлітки. Це соціальна проблема суспільства, як для частини, що його палить, так і не палить. Для першої частини проблемою є кинути курити, для другої – не «заразитися» звичкою курити, уникнути впливу суспільства, що курить, і зберегти своє здоров’я.

Куріння призводить до змін внутрішніх органів, найчастіше поразка торкається серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту. До негативних наслідків куріння також відносять неприємний смак у роті вранці, жовті зуби, неприємний запах із рота та від волосся. Курінняє частою причиною пожеж, а недопалки сильно забруднюють приміщення та вулиці. За даними досліджень, куріння посилює алкогольне сп’яніння у півтора-два рази.

Якщо людина викурює на день 1-9 сигарет, то в середньому вона скорочує своє життя на 4,6 року порівняно з людьми, що не палять, якщо курити 10-19 сигарет, то життя скоротиться на 5,5 років, якщо викурювати 20-39 сигарет – на 6,2 роки.

Багато і довго курячі люди у 10 разів частіше хворіють на виразку шлунка, у 12 – інфарктом міокарда, у 13 разів – стенокардією та у 30 разів на рак легенів.

Коли питання стало в суді…

Федеральний суд США визнав групу тютюнових кампаній винними у прихованні протягом кількох десятиліть правди про шкідливі наслідки куріння.

Як повідомляє AFP, відтепер виробникам сигарет буде заборонено використовувати на своїй продукції терміни, що вказують на знижений ступінь шкоди, що їй завдається.

Як заявила окружний суддя Вашингтона Гледіс Кеслер, наразі безперечним є те, що куріння цигарок призводить до захворювань та смерті.

“Незважаючи на внутрішнє визнання цього факту, відповідачі протягом десятиліть публічно заперечували, спотворювали та применшували шкоду від куріння”, – ухвалила суддя в рамках позову проти низки тютюнових компаній, включаючи Philip Morris USA.

Суддя Кеслер наклала перманентну заборону на використання в оформленні сигаретних пачок та рекламі сигарет формулювань, що надають позитивного відтінку опису впливу куріння на здоров’я. Це обмеження набуде чинності 1 січня 2007 року.

“В заборонені описи входять такі слова, як ‘low tar’ (знижений вміст смол), ‘light’ (легкі), ‘ultra light’ (надлегкі), ‘mild’ (м’які), ‘natural’ (натуральні) та будь-які інші слова, які переконують покупця у цьому, що куріння марки сигарет із цим описом знижує небезпека захворювання проти курінням інших сигаретних марок”.

Суд також зобов’язав тютюнові компанії виступити з “виправними заявами”, в яких мають бути згадані небезпеки куріння, а також “маніпуляції з дизайном цигарок, які були здійснені для забезпечення сприятливих поставок нікотину”. Ці заяви мають бути розміщені на веб-сайтах компаній, надруковані окремими вкладками у сигаретних пачках,

Повідомлення з аналогічними зверненнями також мають випускатися в ефір “однієї чи більше” з національних телевізійних мереж США – CBS, ABC та NBC. При цьому відеоролики завдовжки щонайменше 15 секунд мають демонструватися щонайменше раз на тиждень протягом року.

У Міністерстві юстиції США заявили, що “задоволені встановленою судом мірою відповідальності обвинувачених, проте розчаровані тим, що суд не наклав на відповідачів усіх покарань, рекомендованих урядом”.

Наслідки куріння

* Серцево-судинна система

Після кожної викуреної сигарети збільшується кількість ударів серця, його хвилинний об’єм, підвищується діастолічний та систолічний тиск крові. Дим від цигарок призводить до звуження судин периферичних артерій. Розвиваються стани, що призводять до утворення тромбів. Скорочується обсяг гемоглобіну, що доставляє кисень. Куріння також призводить до підвищення рівня вільних жирних кислот у плазмі та загального вмісту холестерину у сироватці крові. Посилює ризик раптової смерті. У жінок, які приймають оральні контрацептивні, куріння підвищує ймовірність виникнення ішемічної хвороби серця.

* Органи дихання

У ділянці дихальних шляхів великого перерізу розвивається кашель, активізується виділення мокротиння. Малі дихальні шляхи через запалення звужуються. У легких курців можна знайти підвищений вміст запалених клітин. Приступи астми виникають частіше, набуваючи більш тяжкої форми. Виникає схильність до рецидивів респіраторних захворювань.

* Онкологічні захворювання

Дослідження доводять, що сигаретний дим містить канцерогени, що діють як стимулятори росту пухлин. Куріння називають основною причиною виникнення злоякісних новоутворень губ, порожнини рота та глотки, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень. Куріння у поєднанні з алкоголем збільшує ризик виникнення раку стравоходу та шлунка. Виявлено високий рівень зв’язку між раком сечового міхура та курінням, ще існують дані про зв’язок куріння та рак молочної залози.

* Інші клінічні наслідки

Куряча вагітна жінка наражає на себе ризик викидня, народження дитини з низькою масою тіла або народження мертвої дитини. Серед курців частіше зустрічається виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Схильність до тютюнового диму впливає на якість шкіри, у курців раніше і більш виражено з’являються зморшки, особливо навколо очей і рота.

Які ж заходи, завдяки яким розвинуті країни позбавляються куріння? Насамперед це повна заборона на рекламу тютюнової продукції. По-друге, у багатьох компаніях співробітникам, що не палять, виплачуються премії. По-третє, це заборона куріння у громадських місцях (і на вулиці).

Куріння є хворобою століття, як алкоголізм, травматизм, туберкульоз. Від вживання алкоголю одна людина з мільйона помирає кожні 4-5 днів, від автомобільних катастроф – кожні 2-3 дні, а від куріння – кожні 2-3 години. Від наслідків куріння та вживання алкоголю щорічно помирають понад 3 млн. жителів планети. Ви хочете потрапити до їх числа?

- Advertisement -
- Advertisement -