Як впоратися з осінньою депресією

- Advertisement -

З настанням похмурих осінніх днів ми все частіше нудьгуємо.

Свій поганий настрій, постійну втому і байдужість навіть до того, що ще недавно приносило справжню радість, звично списуємо на погану погоду, завал на роботі чи негаразди в особистому житті. До речі, ці симптоми можуть говорити про початок осінньої депресії, яку в тій чи іншій мірі відчувають близько 40% населення нашої країни.

Причому більшу частину людей, що восени впадають у депресію, становлять жінки: вони не тільки більш психологічно вразливі, ніж чоловіки, але й мають менший фізіологічний запас емоційної міцності. Це з тим, що з прекрасної статі гірше виробляється серотонін – «гормон радості», який у значною мірою визначає психологічну стійкість людини.

Врахуйте, якщо нудьга переслідує вас довше двох тижнів, значить, велика ймовірність, що ви близькі до того, щоб поповнити собою цю статистику і настав час вживати заходів щодо боротьби з депресією. Ось лише деякі з них.

Запалюємо! Осіння нудьга безпосередньо пов’язана з нестачею сонячного світла, адже він стимулює вироблення серотоніну. Штучне світло, звичайно, не може стати повноцінною заміною сонцю, але все ж таки здатне підтримати організм і покращити настрій. Запалюйте не лише лампочки, а й свічки – живий вогонь благотворно впливає на нервову систему. Постарайтеся не пропускати жодного погожого дня, як тільки вигляне сонце – швидше підставляйте йому зблідлий від смутку обличчя. І спробуйте раніше вставати, щоб не пропало ні хвилинки з такого короткого осіннього світлового дня.

Розфарбовуємо! Ті, хто страждає на депресію, часто скаржаться на те, що у них виникає тяжке відчуття, ніби з їхнього життя зникли яскраві фарби. Так само час повернути їх на місце! У цьому, по-перше, можуть допомогти натуральні препарати, які, наприклад Деприм, стимулюють фізичну і психічну активність і сприяють поліпшенню настрою. А по-друге, розфарбовувати своє життя можна власноруч. Наприклад, добре б по осені наситити яскравими деталями інтер’єр – на вікна повісити веселі фіранки, на стіл постелити серветки, що життєстверджують, на стіну приклеїти життєрадісний постер. А ще вартопопрацювати над гардеробом – обзавестися веселеньким домашнім костюмом і придбати оптимістичний светр або хоча б шарфик, щоб розбавити звичні депресивні кольори нашого осіннього одягу. Для розфарбовування свого життя найкраще вибирати червоні, помаранчеві та жовті тони, які нагадуватимуть про сонце.

Рухаємось! Чи знаєте ви, що від депресії можна втекти? Причому в прямому значенні цього слова: фізична активність допомагає скинути нервову напругу і сприяє виділенню в кров ендорфінів, які відповідають за позитивні емоції. Так що бігайте, стрибайте, танцюйте, займайтеся аеробікою, тайським боксом або китайською гімнастикою – робіть все, що вашій душі завгодно.

Вам має радувати все, що ви робите – це головний принцип, яким потрібно керуватися при складанні особистої програми боротьби з депресією. Обов’язково додайте до неї пункт про здорове харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів. Не забудьте про улюблене хобі, на яке потрібно обов’язково виділити час зі свого напруженого робочого графіка. Найчастіше спілкуйтеся з людьми, яких ви щиро любите. І ви переконаєтеся: похмура осінь – це лише стан природи, але ніяк не стан душі: у нашому внутрішньому світі вічна весна може панувати у будь-яку пору року.

- Advertisement -
- Advertisement -