Якщо він чи вона хропе, що робити?

- Advertisement -

Хропіння – явище дуже неприємне.

Багато хто вважає, що проблема хропіння може бути тільки у чоловіків, але ця думка дуже помилкова.

Жінки можуть страждати від хропіння у двох випадках: коли хропе її партнер по ліжку, і коли вона хропе сама.

Часто жінки не сплять, прислухаючись до дихання чоловіка, особливо коли зупинки дихання стають тривалими (90-120 сек).

Все це безпосередньо відбивається на тривалості і якості сну не тільки людини, що хропе, але і її супутника життя.

Причиною хропіння та порушення дихання під час сну у прекрасної половини людства може бути різна патологія: викривлення носової перегородки, хронічний риніт, поліпоз носа, а також гіпертрофовані піднебінні мигдалики внаслідок хронічного тонзиліту.

Появі хропіння може також сприяти надмірна вага.
При настанні менопаузи через зміну гормонального статусу, що супроводжується різким зниженням рівнем естрогенів, частота народження хропіння і синдрому обструктивного апное серед жінок різко зростає. Це пов’язано як з збільшенням у вазі, так і з прогресуючим зниженням тонусу гладкої мускулатури носоглотки.

У хропінні винні в’ялі м’язи м’якого піднебіння, які розслаблюються уві сні і під впливом повітря починають вібрувати. В особливо складних випадках м’яка тканина повністю блокує горло, зупиняючи дихання на 10, або навіть більше секунд, – цей стан називається апное. Так, за годину активного хропіння доступ кисню може перериватись до 50 разів, що наступного дня може озватись головним болем, стомлюваністю, денною сонливістю, поганим настроєм.

Стати храпунами ризикують:

* Люди, які страждають на ожиріння та ендокринні порушення;
* любителі тютюну та алкоголю;
* Жінки після менопаузи та чоловіки після 40 років.

Люди, що хропуть, які порушують нічний спокій цими звуками, рідко самі помічають власний хропіння. Зазвичай ті кому, це хропіння і заважає, відчувають на собі всі «принади» нічних пісень. І не тільки тому, що хропіння має неприємне поєднання звуків для нашого вуха, від чого іншій людині довго не вдається заснути. Крім того, сторонні звуки просто заважають нормальному сну, від них прокидаєшся серед ночі, часом кілька разів. Найчастіше прагнуть позбутися хропіння, щоб не заважати спати іншим, тому що хропунів він ніби не турбує.

Народні засоби від хропіння

• Ретельно стовкти капустяний лист з медом. Вживати проти ночі перед сном. Або взяти склянку свіжого капустяного соку і змішати з|із| 1 ч. л. меду. Пити перед сном протягом місяця.

• З’їдати 3 десь у день годину до їжі печену моркву.

• За 4 години до сну закапати в ніс по кілька крапель олії обліпихи в кожну ніздрю. Через 2-3 тижні такого лікування носове дихання стане вільним.

• Змішати по 1 ст . квіток календули та дубової кори, залити 0,5 л. окропу, настояти під кришкою 2 години, процідити. Полоскати ковтку після їди і перед сном.

• Є такий спосіб боротьби з хропінням для тих, хто спить на спині (а, як відомо, такі люди хропуть сильніше): у нічну сорочку «хропуна» вшити кульку від настільного тенісу. Відчувши незручність, людина, не прокидаючись, повернеться на бік, і хропіння на якийсь час припиниться.

• Вранці та ввечері вимовляти звук «і», напружуючи при цьому м’язи глотки, м’якого піднебіння та шиї. Повторювати вправу по 20-30 разів.

• Вправа: рот закритий, дихання йде через носа. Напруж задню стінку язика і з силою відтягнути язик до горла. Якщо при цьому прикласти пальці під підборіддя, можна відчути, як напружені м’язи. Цю вправу слід повторювати кілька разів на день, роблячи по 10-15 рухів язиком. Вправа зміцнює піднебінну фіранку, і людина перестає хропіти.

Народні засоби досить ефективні, але якщо вони вам не допомогли, записуйтесь на прийом до лікаря, він вам підбере індивідуальне лікування.

- Advertisement -
- Advertisement -