Скрабування шкіри – так називають процес застосування скрабу для обличчя та тіла

- Advertisement -

Скрабування: шорстка історія

Скрабування шкіри – так називають процес застосування скрабу для обличчя та тіла. І користь від цього процесу справді чудова. Правильне відлущування робить шкіру гладкою, рівною і сприйнятливішою до подальшого догляду.

Що таке скрабування

Скрабування – це процес відлущування (ексфоліації) шкіри обличчя або тіла. В результаті відбувається звільнення від ороговілих клітин, що накопичилися на поверхні епідермісу. Коли їх занадто багато, шкіра стає тьмяною, неживою, нерівною. Тому один або кілька разів на тиждень «генеральне прибирання» у вигляді скрабування не завадить.

Який вигляд має процес? Напевно ви це робили і не раз: на вологу шкіру треба нанести склад, що відлущує, і м’яко її помасажувати. У процесі з поверхні видаляються ороговілі клітини. В результаті на дотик шкіра стає рівною і гладкою. І це крім красивого, однорідного тону, навіть світіння (за рахунок поліпшення світловідбиваючих властивостей), і відчуття свіжості.

Яка користь від скрабування для шкіри

Ефект помітний відразу після процедури:

  • рівний тон;
  • м’якість і гладкість шкіри на дотик;
  • красивий здоровий відтінок.

Плюс приємне відчуття свіжості та бадьорості.  Скрабування підвищує ефективність подальшого догляду у рази. А це, погодьтеся, важливий момент.

Коли і кому потрібні скраби

Усім – за винятком людей з дуже сухою та чутливою шкірою. Ексфоліацію не відносять до обов’язкових процедур догляду за шкірою, але вона принесе лише користь у таких випадках:

  • у рамка щотижневого інтенсивного очищення шкіри (1-2 рази на тиждень);
  • перед застосуванням автозагарів та за день-два до епіляції;
  • у праведній боротьбі проти апельсинової кірки – принадність скрабу в тому, що ми починаємо енергійно масажувати шкіру, а це її відмінно розігріває та посилює лімфодренаж.

Коли не можна використовувати скраби

Протипоказань для процедури скрабування небагато:

  • індивідуальна непереносимість тієї чи іншої компонента;
  • наявність ранок на шкірі;
  • активний запальний процес – скрабування може сприяти поширенню інфекції, провокуючи додаткове запалення;
  • шкірні захворювання на стадії загострення.

Як часто можна відлущувати шкіру

При всіх плюсах скрабування важливо знати міру. Ороговілі частинки шкіри – одна із складових її захисного бар’єру. Якщо видаляти їх дуже часто і люто, шкіра може стати чутливою та роздратованою. Тому підкреслимо – використовуйте скраб не частіше ніж 1-2 рази на тиждень. У випадках гіперкератозу, наприклад, при дуже жирній шкірі можна використовувати скраб до 3 разів на тиждень (якщо, звичайно, для щоденного догляду ви не застосовуєте засоби 3-1).

Скрабування проводять не частіше ніж 1-2 рази на тиждень. Як правило, на упаковці виробник розміщує рекомендації щодо застосування та розумно їх дотримуватися.

- Advertisement -
- Advertisement -