Амінокислоти: властивості та користь

- Advertisement -

Амінокислоти: властивості та користь.badzkarpat.com.ua

Амінокислоти – це органічні сполуки, які поєднують у собі властивості амінів і кислот, що утворюють білок. У якомусь сенсі вони як деталь конструктора (білка), що є основою життя.

Амінокислоти: властивості та користь
Амінокислоти: властивості та користь

Точно так само, як можна по-різному зібрати предмети з конструктора, є кілька способів, якими 22 амінокислоти можуть об’єднатися в послідовність для створення різних білкових структур, таких як гормони, ферменти, імунна система, клітини або м’язові волокна.

Різні добавки з вмістом амінокислот зазвичай рекомендують спортсменам і людям, які ведуть активний спосіб життя, щоб підвищити продуктивність і зберегти силу м’язів. Такі добавки можна знайти в інтернет магазині https://badzkarpat.com.ua

Є два типи “замінних” амінокислот – ті, які синтезуються в організмі людини, і “незамінні”, які люди можуть отримувати тільки з їжею або приймаючи добавки. Як і вітаміни, вони є так званими «незамінними» сполуками, необхідними організму, і їх дефіцит може призвести до серйозних захворювань і навіть смерті.

Незамінні амінокислоти включають:гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, треонін;

Якщо продукт містить усі незамінні амінокислоти, він називається повноцінним білком. Поширена помилкова думка, що рослинні білки містять не всі незамінні амінокислоти. У більшості рослинних джерел білка зазвичай не вистачає однієї або двох незамінних амінокислот у значних кількостях, але інші рослинні джерела білка можуть доповнити ці амінокислоти, щоб забезпечити повноцінний білок. Замінні амінокислоти виробляються організмом самостійно, незалежно від того, включені вони в раціон чи ні.

Вони включають:

Аланін, аспарагін, аспарагінова кислота, глутамінова кислота.

Крім того, є умовно незамінні амінокислоти, які виробляються, наприклад, при боротьбі з хворобою або стресом.

Умовно незамінні амінокислоти: аргінін, цистеїн, глутамін, тирозин, гліцин, орнітин,

Збалансоване харчування є важливою передумовою постачання організму незамінними та замінними амінокислотами. Якщо у вас їх недостатньо, вашому організму стає набагато важче виробляти білки, необхідні м’язам і тканинам для нормального функціонування. Щоб оцінити ступінь роботи, яку виконує амінокислота в організмі, досить перерахувати її основні функції та можливості.

Допомагає будувати та рости м’язи, сполучну тканину та шкіру. Підтримувати м’язовий тонус і силу тканин. регенерація нормальне травлення заряджає організм енергією. регулюють настрій, виробляють нейромедіатори та підтримують здоров’я волосся та шкіри.

- Advertisement -
- Advertisement -