Як прибрати живіт?

- Advertisement -

Лікарі знаходять зв’язок між відкладеннями жиру навколо та вище талії, характерними для чоловіків та немолодих жінок, та хворобами серця, а також діабетом, гіпертонією, інсультами та збільшенням ризику виникнення деяких видів раку.

Дослідження, проведені в Університеті Південної Флориди в Тампі, показали, що у жінок, хворих на рак грудей, глибокі абдомінальні відкладення жиру зустрічаються частіше на 45 відсотків, ніж у тих, хто не має цього захворювання. А вивчення пар однояйцевих близнюків, проведене в Національному інституті серця, легенів і крові (США), показало, що брат, який уже дорослим набрав надмірну вагу, мав значно більше передумов для виникнення серцево-судинних захворювань.

Більшість з нас вважає, що, якщо, ущипнувши себе, ми захоплюємо два сантиметри жиру, потрібно перестати їсти морозиво. Але той жир, який можна захопити пальцями, тобто розташований безпосередньо під шкірою, насправді необразливий. Набагато серйозніші проблеми виникають через вісцеральний жир, який відкладається навколо таких життєво важливих внутрішніх органів, як кишечник та печінка.

“Загроза здоров’ю визначається не тим, що у вас є зайвий жир, а тим, де він зосереджений”, – каже д-р Артур Франк, медичний директор програми боротьби з ожирінням в Університеті Джорджа Вашингтона.

Як дізнатися, чи потрібно вам скидати жирок на животі, не вдаючись до дорогих обстежень на томографі, що сканує, або за допомогою магнітно-ядерного резонансу?

Є простий та вірний спосіб: підрахуйте відношення об’єму талії до об’єму стегон. Розділіть коло талії (у найтоншому місці) на коло стегон (у найширшому місці). У людини з об’ємом талії 68,5 сантиметра та об’ємом стегон 98 сантиметрів цей коефіцієнт дорівнює 0,7.

Фахівець з проблем ожиріння з Вашингтона д-р Узін Каллауей вважає, що за коефіцієнта вище 0,80 для жінок і 0,95 для чоловіків їм слід зганяти черевце.

Незважаючи на всі небезпеки, багато хто виявляє, що позбутися зайвого жиру на животі дуже легко – якщо відокремити міфи від фактів. Ці поради допоможуть вам досягти успіху там, де багато хто зазнає поразки.

1. Пам’ятайте, чоловіки та жінки худнуть по-різному.Будь-яку жінку, яка почала боротьбу з животом у компанії з чоловіком, чекає на те ж розчарування, що й Ненсі Джонсон. Д-р Френк роз’яснює: “Коли чоловік і жінка однакового зростання і ваги отримують одне і те ж харчування і одні й ті ж фізичні навантаження, чоловік швидше скидає вагу. Чому? Тому що на кілограм ваги у чоловіків доводиться більше “пісної” тканини, а це те, що спалює жир. Щоб досягти хоча б половини того, чого добиваються чоловіки, більшості жінок доводиться докладати набагато більше зусиль, ніж вони очікують.

Дехто вважає, що у чоловіків більше сили волі, але це неправда. “Обидві статі люблять жирну їжу”, – каже Адам Древновскі, директор програми харчування людини у Мічиганському Університеті. Його дослідження показують, що жінки вважають за краще споживати жири в солодкому вигляді: пироги, торти і шоколад, тоді як чоловіки їдять більше солоної жирної їжі: смажена картопля, копчена ковбаса, сосиски. Тому підтримуйте один одного, якщо ви разом із чоловіком вирішили повернути стрункість фігури. Зважайте на біологічні відмінності між вами.
Як прибрати живіт?
2. З’ясуйте собі правду про знежирені продукти.Химерні та суворі дієти часто допомагають швидко скинути кілограми, але в основному за рахунок води та м’язової маси. Щоб назовсім прибрати черевце, потрібно позбутися зайвого жиру. Більшість фахівців рекомендують дієту з низьким вмістом насичених жирів, що включає свіжі фрукти, овочі та продукти, багаті на крохмаль, наприклад коричневий рис, хліб із цільного зерна та макаронні вироби. Ви, звичайно, чули, що макарони “шкідливі” для вас, що, коли ви їх їсте, в організмі відбувається хімічна реакція за участю інсуліну, в результаті якої ви стаєте ще товщі. Але д-р Джералд Рівен зі Станфордського Університету каже, що це неправда. “Інсулін не сприяє доданню ваги. І товщі люди стають не від макаронів, – заявляє він. – Вагу набирають через надлишок калорій”.

Якщо ви здорові, забудьте про ці страхи. “Спокійно їжте спагетті. Воно корисне, – каже д-р Джеймс Хілл, заступник директора Центру харчування людини в Університеті Колорадо. – Просто не їжте його занадто багато. Від будь-якого продукту, якщо є його занадто багато, можна погладшати”. Єдине важливе застереження: якщо ви страждаєте на порушення обміну речовин, яке називається інсулінорезистентністю, будьте обережні з дієтами з низьким вмістом жиру. Якщо ви заміните занадто багато калорій, які дають організму насичені жири (олія, вершки та яйця), калоріями, одержуваними з вуглеводів (макаронні одягнена, рис, картопля та знежирені десерти), попереджає Рівен, то у вас може піднятися рівень цукру в крові або збільшити ризик виникнення хвороби серця. Якщо ви не знаєте, чи страждаєте ви на інсулінорезистентність,

Вся ця плутанина з макаронами виявляє дуже важливий момент: немає однієї “правильної” дієти для всіх і для кожного, тому що не всі товстіють однаково. Не в тому річ, скільки жирів у вашій їжі, головне – скільки в ній калорій. Щоб усунути живіт, ви повинні отримувати калорії з різних корисних для здоров’я продуктів.

3. Займайтеся фізичними вправами у темпі.Присідання допомагають підвищити тонус черевних м’язів. Але для того, щоб усунути глибинний жир, ви повинні зміцнювати всі м’язи тіла. Можливо, ви не відчуваєте, як ваш живіт стає більш плоским, коли ви тренуєте плечові чи сідничні м’язи чи м’язи стегна, але це так. Серед фахівців немає єдиної думки про те, які вправи дають більший ефект. Деякі воліють силові вправи, підняття гантелей та заняття на тренажерах; інші рекомендують біг, їзду велосипедом і плавання, у яких посилюється кисневий обмін.

Наслухавшись суперечливих порад, ви можете вирішити поєднувати вправи обох типів, щоб досягти максимального ефекту. Але для початківців важливо просто почати рухатись. У ході дослідження в Королівському Університеті в Онтаріо, Канада, дві групи жінок, які страждають на ожиріння, отримували однакову, бідну жиром дієту. Одна група “зганяла” вагу бігом та плаванням, інша займалася на силових тренажерах. Через 16 тижнів виявилось, що у жінок в обох групах кількість жиру на талії зменшилася приблизно однаково.

У якому темпі слід виконувати вправи? Здається дивним, але, коли ви не в кращій спортивній формі, повільні і вправи, що виконуються без особливої ​​напруги, можуть принести більше користі. У дослідженні, проведеному в Куперівському інституті аеробних досліджень у Далласі, жінок із надмірною вагою розділили на три групи: швидких ходоків, помірних ходоків та “черепах”. Хто скинув більше жиру? “Черепахи”! “Поки це тільки теорія, – каже Джон Лункам, який очолював дослідження, – але суть у тому, що наш організм спалює два види пального: глікоген, який можна порівняти з високооктановим бензином, і жир, який скоріше подібний до низькооктанового бензину. Ймовірно, якщо ви змушуєте ваш організм працювати в режимі гоночного автомобіля, вам потрібно високоякісне паливо,

4. Зверніть увагу на шкідливі звички. Збільшення ваги у стресових станах – звичайна справа і стосується не лише чоловіків. Коли вчені з Єльського Університету обстежили групу з 41 жінки з надмірною вагою віком від 18 до 40 років, вони виявили, що у тих, хто мав відкладення жиру в черевній порожнині, вироблялося значно більше гормону кортизону при стресах, з якими вони не могли впоратися. “Ми знаємо, що стресовий гормон кортизон у поєднанні з адреналіном стимулює відкладення жиру в черевній порожнині, – каже д-р Редфорд Вілльямс, професор психіатрії в Університеті Дюка. – Ймовірно, стрес змушує наш організм перерозподіляти жир, переносити його з інших з стегон, на живіт.
Як прибрати живіт?
Спроби впоратися зі стресом за допомогою куріння або випивки можуть призвести до подвійних неприємностей. У порівнянні з некурцями того ж зросту і ваги курці мають більший коефіцієнт талію-стегна і у них більше небезпечного, глибоко залягаючого жиру. “Більшість худих курців скажуть: “Я не можу кинути палити, тому що тоді я погладшаю і помру”, – каже д-р Вілльям Кастеллі, директор Фремінгемського серцево-судинного інституту. – Але навіть якщо, кинувши палити, вони дійсно стануть товстими, вони все-таки продовжать собі життя, відмовившись від куріння.

Так само сильно п’ють мають більш високий коефіцієнт талію-стегна і більше глибоко залягає жиру, ніж непитущі. Але не можна сказати, що кожен випитий вами келих вина таїть небезпеку. “Якщо ви випиваєте не більше двох порцій спиртного на день, то це навряд чи призведе до збільшення відкладень жиру у черевній порожнині”, – каже д-р Скотт Вайсс, доцент медичного факультету Гарвардського університету.

5. Не шукайте собі виправдань.Вони лише шкодять вашому здоров’ю. Існує поширена думка, що “з віком деякі люди неминуче гладшають”. Це просто смішно: людина не може бути занадто старою для того, щоб прибрати черевце. У медичній школі Університету Вашингтона в Сент-Луїсі група чоловіків та жінок віком 60-70 років вперше за багато років почала займатися фізкультурою. Через 9-12 місяців чоловіки схудли більше, ніж жінки, але в пропорції до ваги тіла ті й інші скинули однакову кількість жиру, особливо на талії.

А як щодо модного виправдання, начебто ваші проблеми з вагою пояснюються генетичною схильністю? Забудьте про це. Навіть якщо у вас багато товстунів, ви все одно можете зменшити обсяг своєї талії. Клод Бушар, професор фізіології фізичних вправ з Університету Лаваль у Квебеку, зробив висновок, що лише на 35-40 відсотків різниця у вазі для людей одного зростання пояснюється генетичними факторами. На решту 60-65 відсотків все залежить від вас.

Так що відкиньте всі виправдання, виберіть з крісла і займіться своєю талією – і своїм здоров’ям.

- Advertisement -
- Advertisement -