Дієта для зайнятих людей

- Advertisement -

Відразу обмовлюся: америки я цією статтею не відкрию, але, думаю, моя система може стати в нагоді: (1) – совам, (2) – людям з нерегулярним способом життя і (3) – гурманам, тобто людям, нездатним до кефірних, моно – і взагалі дієтам, як таким.

Я – поєднання всіх трьох. Випадок, як кажуть, тяжкий. Працюю допізна, поїсти вдається, коли доведеться, спорт не люблю (зате дуже поважаю гаряче харчування), і для фанатичного підліткового сидіння на кефірі вже старенька. Так ось мої принципи:

Ура системі триразового харчування (з одним перекушуванням)!

В останні роки дуже модним стало так зване “дрібне харчування”. Принцип цієї системи нескладний: п’ять прийомів низькокалорійної їжі, щоб не погладшати, але і голодним не залишитися. Але на мене, два йогурти, шматочок курки та два салати (ну це спрощено, звичайно) і не їжа зовсім. У результаті з’їдаєш два йогурти, шматочок курки, два салати та борщ. Тож не мучимося і почнемо одразу з борщу.

Є цей борщ, втім, бажано раз на день, а саме під час найважливішої трапези. Виберіть один прийом їжі, який психологічно важливий для вас: для більшості це вечеря з сім’єю, для когось бізнес-ланч. Основний принцип: є помірковано тричі на день. Один раз із цих трьох: помірковано та смачно. І не потрібно давитися салатом, коли вся родина рубає котлети або фанатично “не їсти після шести”, коли ви з роботи приповзаєте о десятій. Рятує від “зривів” та нічних нальотів на холодильник.

Перекус має бути із собою.

нглійський файф-о-клок було винайдено, щоб люди могли дожити до вечері. І зрозуміло, що якщо ви не перекусите, то до наступного прийому їжі зголоднієте остаточно. Я перекушую чимось ситним, але не важким: яєчко з помідором, маленький шматочок риби, суші там… Головне, щоб це можна було з’їсти на ходу і залишало почуття ситості. Тільки без пиріжків, бутербродів та цукерок, гаразд? Про перекус потрібно подбати заздалегідь, до того, як прийдете на роботу. Це – головне, з іншими прийомами їжі розберетеся протягом життя.

Вставайте за півгодини до будильника.

Хто піднімається відразу після дзвінка будильника, підніміть руки. Ніхто, то я й думала. Півгодини, принаймні, ми плескаємо по будильнику. Так що якщо ви встанете на півгодини раніше, ви вигадаєте цілу годину: півгодини на зарядку і півгодини просто на життя, щоб не спотикатися про речі та проклинати своїх близьких.

Геть ящик!

“А де взяти цю зайву годину?”, Ви запитаєте. У телевізорі, точніше, за його відсутності. Якщо ви перестанете дивитися телевізор, ви і лягатимете раніше. Не кажучи вже про те, що ви значно менше будете їсти. Тому що дивіться ви латиноамериканський серіал або “Броненосець Потьомкін”, значення не має: їсте все одно більше. Ми з чоловіком три місяці дивилися політичний серіал і відчували себе страшно розумними, поки не виявилося, що я набрала три кіло – по кіло на місяць.

Робіть зарядку вранці.

Для тих, хто працює і працює пізно, це дуже важливо. Допомагає налаштуватися на правильний спосіб життя з самого ранку. І потім, увечері все одно не буде сил. І зовсім не потрібно вставати о четвертій тридцять ранку, як американський держсекретар Кондоліза Райс, щоб піти до спортклубу. У мене, наприклад, є членство у спортклубі, то я туди ніколи не ходжу, бо не можу вставати на три години раніше. Слава богу, у мене на додачу до підписки до клубу є ще й гантелі, і диск із двадцятихвилинною програмою пілатес. А то б я зі своєю підпискою зовсім погладшала 🙂

Ну от і все. Сподіваюся, комусь допоможе. Удачі всім.

- Advertisement -
- Advertisement -