Схильність до повноти не може бути повною. Конституцію тіла можна виправити!

- Advertisement -

Схильність до повноти – не діагноз і навіть вирок.

Це лише ймовірність, тобто найлегший, очевидний шлях формування вашої фігури. Але у вас завжди є вибір: нічого не робити і повнішати чи власними зусиллями протистояти природі.

Вищесказане мені не просто порожнє твердження. Я смію стверджувати це з особистого досвіду, досвіду моїх знайомих і досвіду багатьох зірок. Ви самі знаєте цих знаменитих колишніх товстушок: Опра Вінфрі, Шерон Стоун, Демі Мур, Аніта Цой, Лариса Долина… А ви бачили давній фільм Андрона Кончаловського “Сибіріада”? Якою там розкішно повною була молода Наталія Андрійченко? А яка потім у неї точена фігурка в Мері Поппінс? Ось вам воістину диво перевтілення: з огрядної сільської бабусі в чарівну “Леді Досконалість”! Без жодних операцій,

Давайте відразу поставимо всі крапки над ” i ” і розберемося, що, по суті, впливає на цю горезвісну схильність до повноти. Насамперед, звичайно, спадковість. Але я не стала б абсолютизувати цей факт. Подумайте виважено, що матеріально, фізично може бути передано у спадок?

Тип фігури

Подивіться в дзеркало та визначте, хто ви: яблуко, груша, пісочний годинник? При цьому зрозуміло, що ви обов’язково знайдете схожість із кимось із родичів. Ваша конституція природно, у когось: у маму, у тата, у бабусю, у дідуся… Не думаю, що слід шукати “винних” далі.

Механізм обміну речовин

Йдеться про баланс між споживаними та спалюваними калоріями. Один організм спалює жири швидше, інший повільніше. Один організм схильний накопичувати жири про запас, інший – ні. Один організм добре розщеплює жири, інший, на жаль, погано.

Ось, мабуть, і все, що стосується матеріальних наслідків спадковості. Але якщо про це знати, то на це можна і вплинути ззовні. Фігуру можна скоригувати, баланс – перебалансувати. Як? На моє глибоке переконання (підкріплене досвідом!), шляхом збільшення руху у вашому способі життя. Ви повинні стати фізично активнішими, тільки й усього. Але про користь фізичних навантажень пропоную поговорити трохи згодом. А зараз знову повернутись до спадковості.

Отже, фізично ми успадковуємо лише тип фігури та механізм обмінних процесів. Але ж дещо ми успадковуємо і на психологічному рівні! Це наші звички, наші слабкості, наші переконання. Нас формує родина. І ці сімейні традиції значно більшою мірою, ніж генетичний фактор, впливають на наші схильності. З тим, до чого ми звикли змалку, природно, боротися складніше. Тому що це означає – змінити себе, свій спосіб мислення, свою інерцію. Але це також можливо.

Пристрасті в їжі

Повних людей, як правило, у дитинстві перегодовували. І на те у батьків були різні причини та переживання: щоб не були болючими, щоб одержували достатньо калорій, щоб ні в чому собі не відмовляли. Інша причина – кулінарні традиції сім’ї. Часто саме жирна, смажена, копчена (псевдовисококалорійна їжа) вважається смачною та поживною. І ще простий принцип: ну не дарма ж це вигадали готувати, значить, це – супер.

Спосіб життя

Як було прийнято у вашій родині проводити вільний час: сидячи біля телевізора, за читанням книги чи у прогулянках на природі? Якому відпочинку воліли ваші батьки: активний чи пасивний? Практикувалися у вашій родині ранкова гімнастика, пробіжки? Як часто ви на вихідні їздили за місто на річку чи ліс? Сподіваюся, не треба пояснювати, як той чи інший спосіб життя вплинув на вашу повноту чи стрункість?!

Про силу спадковості, мабуть, все. Але це лише початок. Не забувайте, що в процесі життя ви самі або стимулюєте дану вам від природи і виховання схильність до повноти, або не даєте їй домінувати.

Ось вам кілька кроків, які дозволять вам круто і назавжди згорнути зі шляху званого “схильність” на шлях “моя фігура формується мною”.

1. Раціон харчування.
Прийдіть до ідеї здорового харчування. Не треба дієт. Не факт, що ви підберете їх грамотно, і не факт, що у вас вистачить сили волі не “розжератися”, після дієти. За статистикою, після дієти більшість набагато швидше набирає вагу, тому що жирові клітини стають активнішими. А ще – не переїдайте, не доїдайте за дітьми, не перехоплюйте їжу між їжею – і тоді калорії, які ви споживаєте, будуть під контролем. І пам’ятайте, що ваш апетит на 80% визначається ідеєю і лише на 20% істинною потребою.

2. Двигуна активність.
Розрахуйте експериментальним шляхом, яка кількість руху на день вам потрібна. Причому я не дарма вживаю слово “рух”, а не фізичне навантаження. Привчіть себе спочатку просто більше рухатися. Не кричіть через усі кімнати, гукаючи своїх близьких, а пройдіться до них самі. Забудьте про ліфт, піднімайтесь на свій поверх та спускайтеся пішки. Навіть якщо ви живете на першому поверсі, заведіть звичку, підніматися та спускатися на будь-який поверх (і бажано вище). Виходьте на одну-дві зупинки раніше дорогою на роботу, щоб пройти їх пішки. Є маса хитрощів відмовитися від переваг цивілізації і пройтися ногами – було б бажання.

3. Фізичне навантаження.
Скоригувати недоліки фігури вам допоможуть спеціально розроблені для вас вправи. Причому я б не рекомендувала варіант домашньої гімнастики. Вдома стільки спокус не робити цього. Запишіться кудись і відвідуйте заняття регулярно, не пропускаючи, не піддаючись ліні. Фітнес, аеробіка, танці, басейн, теніс… Зараз є такі колосальні можливості поєднати корисне із приємним.

4. Геть стрес.
Звісно, ​​виключити стрес із нашого життя неможливо. Але можна захистити себе від стресу. Не піддавайтеся на провокацію під назвою “стрес”, не відповідайте на хамство, не ображайтеся на дурнів. Не нервуйте, це помилка, що на нервовому ґрунті легко схуднути. Комусь, можливо, й легко. Але ті, хто схильний до повноти, найчастіше шалено набирають вагу саме під час стресів. Полюбіть себе настільки, щоб мінливі обставини зовнішнього світу не впливали на внутрішнє “я”. Живіть радісно та підтримуйте гармонію в собі. Хто ж ще подбає про вас, краще, ніж ви самі?

5. Робота над собою.
Найважчий, але обов’язковий крок. Без нього всі попередні зусилля можуть бути нікчемними, а то й зовсім піти нанівець. Раціон харчування, рухова активність, фізичне навантаження, протидія стресу – все, що ви усвідомлено вибрали для себе, має приносити вам задоволення. Без цього ніяк! Відчуйте смак нової якості вашого життя. Пишайтеся собою! Поважайте себе за те, що захотіли і змогли звернути з легшого шляху заради дуже важливої ​​мети у житті будь-якої жінки – бути красивою, подобатися, викликати захоплення. Не сприймайте зусиль, які вам доводиться робити, як покарання. Зрештою йти проти природи – доля обраних! Не багатьом людям вистачає волі та сил зробити задумане. Але якщо ви здатні впоратися з такою проблемою, як схильність до повноти, то дуже багато у вашому житті стане для вас досяжним:

Хто знає, чому й навіщо нам дається від природи та чи інша конституція? Але чи варто гадати про це, а тим більше злитися через це на природу? Чи не краще прийняти свою схильність як даність: дано – значить, так треба, значить, є в цьому якийсь потаємний зміст. Але ж ніхто не забирає в нас і іншої можливості: змінити себе так, як хочеться нам самим.

- Advertisement -
- Advertisement -