Хто б міг подумати? 3 хвороби, що передаються через поцілунок

- Advertisement -

Як виявилося, цілуватися – не таке вже невинне заняття.

Виявляється, що крім герпесу, про який усі знають, існує ще більше десяти захворювань, що передаються від людини до людини через поцілунок. Що ж це за хвороби, як вони проявляються і хто ризикує підхопити їх?

1. Інфекційний мононуклеоз

Викликається вірусом Епштейна Барра (ВЕБ).

Основні прикмети

Потрапляючи до організму зі слиною зараженої людини, ВЕБ провокує підвищення температури до 39-40 градусів, яка тримається близько 10-14 днів. При цьому хворий сильно збільшує шийні лімфовузли, розпухає горло, закладає ніс. Ще один симптом мононуклеозу – біль у животі, що викликається збільшенням селезінки та печінки (у багатьох пацієнтів жовтіє шкіра і стає темною сеча, як при жовтяниці). У тяжкій формі це захворювання може обернутися розривом селезінки, ураженням центральної нервової системи, розвитком гепатиту чи пневмонії.

Група ризику

Найбільш уразливі перед цією інфекцією діти 3-10 років, чия імунна система не в змозі дати відсіч підступному вірусу.

Хоча жертвами мононуклеозу можуть стати і дорослі, які пережили сильний стрес, затяжну хворобу, тяжку операцію.

Як застрахуватися

Щоб захистити свого малюка від підступного вірусу батькам, варто цілувати своє чадо виключно в пухкі щічки. З тієї ж причини не варто їсти з дитиною з одного посуду, пити газовану воду з однієї пляшки і давати малюкові гумові іграшки, які побували в роті сусіда по дитячому майданчику. Що ж до дорослих, то убезпечити себе від мононуклеозу можна відмовившись від поцілунків протягом 10-14 днів після хвороби, коли імунний статус організму особливо низький.

2. Цитомегаловірусна інфекція

Збудник – цитомегаловірус.

Основні прикмети

Самому запідозрити в себе цитомегалію практично неможливо – дуже вже вона схожа на гостру респіраторну інфекцію або застуду. Зазвичай ця хвороба проявляється підвищенням температури, нежиттю, болем у горлі та збільшенням лімфовузлів. Щоправда, замаскований під ГРЗ вірус не відступає протягом 1-1,5 місяців, що має насторожити. Причому у чоловіків цитомегалія протікає безсимптомно, а у жінок найчастіше осідає у сечостатевій системі, викликаючи запалення шийки матки чи піхви.

Група ризику

По-справжньому боятися цитомегаловірусу варто майбутнім мамам, адже під час вагітності імунітет жінки природно пригнічується.

Отже, вона стає легкою здобиччю вірусу. І що найнеприємніше – потрапивши до материнського організму, інфекція швидко передається дитині, викликаючи в неї вроджені дефекти розвитку.

Як застрахуватися

Щоб застрахувати себе та дитину від цієї інфекції, майбутнім батькам варто обстежитись на TORCH-інфекції перед зачаттям. Якщо підступний вірус не виявлено, можна зітхнути з полегшенням та спокійно насолоджуватися поцілунками усі дев’ять місяців вагітності. Якщо аналіз виявився позитивним, лікар призначить вам препарати, що дозволяють контролювати кількість вірусу в організмі, стримуючи його розвиток.

3. Виразкова хвороба шлунка

Причина – у бактерії хелікобактер пилори.

Основні прикмети

У 30% “виразників” хвороба може протікати безсимптомно. Інші ж 70% відчувають гострий біль під лівими ребрами, відразу після їди або через 30-60 хвилин після їжі.

Втім, для виразкової хвороби характерні і голодні болі, що виникають натще і проходять після їди.

Група ризику

Люди із ослабленим імунітетом, дисбактеріозом.

Як застрахуватися

Імунологи впевнені – здоровий імунітет здатний протистояти атакам гелікобактеру. Тому, замість тремтіти від страху, боячись підхопити цей мікроорганізм, краще зайнятися зміцненням захисних сил організму. Для цього потрібно приймати вітамінну їжу та імуномодулятори (наприклад, аміксин, гропринозин або амізон).

- Advertisement -
- Advertisement -