Фітнес для тих, кому за 30

- Advertisement -

Ось парадокс: чим старше стаєш, тим більше цінуєш молодість і щосили намагаєшся її утримати.

Це тільки Бріжит Бардо може собі дозволити заявити: “Я ніколи не розлучуся зі своїми зморшками, тому що вони мені дуже дорого дісталися”. А більшості жінок таки хочеться залишатися молодою якомога довше.

«Не намагайтеся «наздогнати» за командами інструктора, особливо спочатку: рахуйте пульс і знижуйте навантаження, якщо удари серця «вискочать» за критичні 140».

У хід іде все: і численні косметичні засоби, і дієти, і «важка артилерія» у вигляді пластичних операцій. Сьогодні підкоригувати зовнішні вікові зміни – питання не такої вже надхмарної суми. Але на жаль, не всі прикмети віку можна забрати, використовуючи лише досягнення косметології. Недарма з давніх-давен вважалося, що справжній вік жінки перш за все видають руки і … хода.

Саме легкість руху – показник гарного стану всього організму, отже, біологічної молодості жінки. Можна позбутися зморшок, вставити білі зуби, підтягнути живіт і повернути вагу себе вісімнадцятирічної, але тіло не обдуриш. Якщо не підтримувати його в «робочому» стані, то перший крок на напівзігнутих колінах видасть весь ваш життєвий досвід.

Недарма кажуть, що рух – це життя. Сучасні фітнес-клуби пропонують великий вибір програм (іноді більше сорока) на яких, як передбачається, ви з користю та задоволенням будете за допомогою фізичних навантажень боротися за покращення екстер’єру. Але як вибрати з цього правильний тренінг?

Будемо реалістами: до 40 років займатися з тією ж інтенсивністю, як у 20, неможливо. І навіть шкідливо. Як підходити до вибору вікових спортивних програм?

Леля Савосіна, фітнес- та велнес-консультант, президент веллнес-компанії Wellcom радить для початку об’єктивно оцінити своє здоров’я. Як правило, особливу увагу потрібно звертати на стан серця, суглобів, хребта та судин: саме ці частини живого «механізму» згодом страждають найсильніше, а отже, до їхнього тренування потрібно підходити з особливою увагою.

Фізичні вправи на анти-ейдж (противовікових) заняттях повинні бути спрямовані на поліпшення кровопостачання організму, профілактику остеохондрозу та остеопорозу, корекцію постави та покращення постачання киснем мозку.
Фітнес для тих, кому за 30
Основним правилом для вибору спортивної програми «для тих, кому за…» має бути індивідуальність та дозування навантаження. Щоб покращити поставу, можна зайнятися пілатес або велнес-тренінгом. Підкачати прес та зміцнити хребет допоможуть спеціальні силові уроки, наприклад, функціональний тренінг.

За виконання будь-якого руху головне – плавність, повільний темп, відсутність різких рухів, стрибків і ударів. Не повинно бути і тривалих одноманітних рухів (наприклад, на велотренажері безперервно крутити педалі потрібно не більше 15 хвилин). Ще краще, якщо структура занять передбачає вправи за рахунку інструктора, а такт власному диханню. Має значення навіть музика: чітко заданий, рваний, нав’язливий ритм просто протипоказаний, а ось фонова, медитативна музика буде якраз.

Можна, можливо

Коментар спеціаліста
«Для досягнення найкращих результатів будь-які спортивні заняття мають бути перш за все осмисленими. Просте виконання вказівок тренера це ще не все. Потрібно прислухатися до свого тіла, розуміти, що йому «подобається», а що – ні. У боротьбі з віком важливим є не подолання, не навантаження «через не можу», а навпаки, отримання радості та задоволення від кожного руху. І з часом таких рухів стане дедалі більше».

Леля Савосіна, фітнес- та велнес-консультант, президент веллнес-компанії Wellcom
Для боротьби з віковими проблемами підходять усі вправи на розтяжку, тренування рівноваги та координацію рухів.

1. Пілатес, різні стретч-курси, вправи з гімнастичним ортопедичним м’ячем (фітбол) – це силові програми. Із танцювальних – латина, танець живота, боді-балет. В ідеалі потрібно вибирати ті заняття, де рухи переважно плавні, не різкі.

2. Якщо у фітнес-клубі є курс дихальної гімнастики (краще початковий рівень) – чудово, не проходьте повз!

3. Басейн – плавання, аква-аеробіка і взагалі всі можливі заняття у воді: за рахунок опору води більше працюють (і зміцнюються!) М’язи, а навантаження на суглоби – мінімальне.

4. Заняття, де, окрім фізичного навантаження, необхідна концентрація уваги, медитація, керування внутрішньою енергією. Це може бути йога, тай чи інші східні практики.
Фітнес для тих, кому за 30
Можна, але обережно

1. Займатися у тренажерному залі можна лише за постійного контролю тренера, силові навантаження та вага – невеликі. Уникайте тренажерів, що дають вертикальне навантаження: додаткове розтягування та стиснення хребта у зрілому віці не тільки не корисне, але навіть шкідливе.

Вважаємо пульс

Під час будь-яких занять потрібно стежити за своїм пульсом: його частота не повинна перевищувати 140 ударів за хвилину (оптимальний режим – 120). На більшості сучасних тренажерів є лічильник пульсу, якщо ні краще користуватися індивідуальним браслетом-лічильником пульсу.

2. На біговій доріжці краще не бігати, а швидко ходити, змінюючи швидкість, і, якщо є можливість, кут нахилу доріжки: у процесі занять мають працювати всі м’язи ніг по черзі.

3. У переліку послуг багатьох фітнес-клубів є різноманітні кардіо-класи. Наприклад, сайклінг – спеціальна програма занять на велотренажерах. Вона чудово підходить для тренування серцевого м’яза. Існує, щоправда, важливе обмеження: сайклінг серйозне фізичне навантаження, режими їзди в гірку, на швидкість і т. д. вимагають підвищеної уваги до себе. Не намагайтеся «наздогнати» за командами інструктора, особливо спочатку: рахуйте пульс і знижуйте навантаження, якщо удари серця «вискочать» за критичні 140.

Не можна

Уникайте занять, де практикуються часті та різкі рухи, стрибки.

1. Обходьте стороною бокс, тай-бо, карате, ушу (та інші східні єдиноборства).

2. Класична аеробіка теж не підійде.

4. Фламенко і степ не найкраще можуть вплинути на суглоби: це занадто велике навантаження.

- Advertisement -
- Advertisement -