Консультація репродуктолога: коли потрібно записатися на прийом?

- Advertisement -

Коли і навіщо потрібно йти до репродуктолога.

Репродуктолог – це лікар, діяльність якого спрямована на лікування безпліддя, вагітність і створення умов для народження здорової дитини. Основне завдання репродуктолога — з’ясувати чому не настає вагітність, виявити труднощі з зачаттям, а потім визначити оптимальний спосіб для їх усунення. В тому числі після консультації репродуктолога може прийматися рішення про проведення програми ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) або ВМІ (внутрішньоматкова інсемінація).

Завдання репродуктолога — допомогти подружжю якомога швидше завагітніти в найбільш дієвий та безпечний спосіб, з огляду на стан їхнього здоров’я, їхні побажання та фінансові можливості, записатися на прийом можна на сайті nadiyaodesa.com.ua. Консультация репродуктолога дозволить персонально підібрати  найбільш ефективний набір заходів для досягнення бажаного результату. Клініка репродуктивної медицини “Надія Одеса” пропонує ефективні програми діагностики і лікування, тут Ви зможете доручити фахівцям вирішення головного питання для вашої родини – народження дитини.

Консультація репродуктолога: коли потрібно записатися на прийом?

Консультація репродуктолога на сайті nadiyaodesa.com.ua.
Консультація репродуктолога на сайті nadiyaodesa.com.ua.

Лікар-репродуктолог – це фахівець, який займається питаннями репродуктивного здоров’я. Саме репродуктолог займається лікуванням жіночого і чоловічого безпліддя різного генезу. Він з’ясовує причини і вибирає різні методи корекції виявлених порушень.

 • Що лікує репродуктолог
 • Коли треба звертатися до репродуктолога
 • На першому прийомі
 • Як підготуватися до прийому репродуктолога?

Що лікує репродуктолог.

Він займається лікуванням таких патологічних станів як: дисфункція яєчників, запальні захворювання органів малого тазу, маткові кровотечі, хронічний ендометрит, генітальний та екстрагенітальний ендометріоз, аномалії репродуктивної системи вроджені або придбані, поліпи і пухлини матки доброякісного характеру, ендокринні захворювання, пов’язані з репродуктивною здатністю організму чоловіка і жінки, імунологічні порушення, проводить оцінку прохідності маткових труб. і т. д.

Записатися на прийом в клініці репродуктивної медицини “Надія Одеса” можна на сайті nadiyaodesa.com.ua. Консультація репродуктолога дозволить персонально підібрати  найбільш ефективний набір заходів для досягнення бажаного результату. Якщо в ході обстеження з’ясовується, що необхідно проведення програми ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) або ВМІ (внутрішньоматкова інсемінація), він обстежує пару перед цими процедурами, проводить їх і може також вести пацієнтку в подальшому, після настання вагітності.

Слід зазначити, що далеко не завжди репродуктолог може проводити коригування та лікування самостійно, тоді доводиться вдаватися до допомоги гінекологів – хірургів, суміжних фахівців: андрологів, ендокринологів, генетиків, гематологів, терапевтів, імунологів і т. д.

Коли треба звертатися до репродуктолога.
 • Якщо протягом року (12 місяців) у пари при регулярного статевого життя без контрацепції не настає вагітність, обов’язково потрібно звернутися до репродуктолога, щоб не втрачати час.
 • Якщо жінка старше 35 років, то до репродуктолога звертатися треба раніше, вже через 6 місяців відсутності вагітності.
 • Якщо за показниками спермограми у чоловіка є відхилення, спостерігається наявність зниженої фертильності.
 • Якщо у жінки зустрічаються такі захворювання, як СПКЯ (синдром полікістозних яєчників), ендометріоз, знижений оваріальний резерв (за даними гормону АМГ, даними УЗД органів малого тазу), матковий і трубний фактори-безпліддя.

Відвідувати репродуктолога краще разом з партнером. Це допоможе лікарю швидше виявити причини негараздів і призначити правильне лікування.

Проведення первинного прийому.

На першому прийомі лікар-репродуктолог збирає анамнез, тобто опитує пацієнта про причини звернення, перенесені хвороби і операції, з’ясовує обтяжена спадковість, з’ясовує шкідливі звички, деталі образу життя, включаючи харчування і житлові умови. Якщо пара прийшла разом, лікар працює окремо з кожним.

Далі лікар проводить повноцінний гінекологічний огляд жінки, в який обов’язково входить огляд молочних залоз, проводить ультразвукове дослідження (для виключення органічної патології, оцінки оваріального резерву, наявності овуляції, патології ендометрію тощо).

На підставі проведеної консультації визначає подальшу тактику ведення, видає консультативний висновок з рекомендованим дообстеженням.

Чим репродуктолог відрізняється від акушера-гінеколога.

Цей лікар по суті є акушером-гінекологом, але в пріоритеті у нього лікування безпліддя, вагітність і народження здорової дитини.

 • Спеціалізуючись на проблемі безпліддя та методах її вирішення, лікар – репродуктолог знає цю ситуацію більш досконально, тоді як акушер-гінеколог зустрічається з даною патологією значно рідше.
 • Репродуктолог володіє більш поглибленими знаннями в суміжних спеціальностях: наприклад, андрології, психології, генетиці та ендокринології. Все це допомагає йому більш ретельно і ґрунтовно підійти до вирішення існуючої проблеми.
 • Репродуктолог володіє допоміжними методами репродуктивних технологій. Основне завдання репродуктолога – народження здорової дитини.
З чоловіком на прийом – як, навіщо і чому?

Ми багато писали про важливу роль чоловіка в репродуктивному потенціалі пари, тому завжди вітаємо присутність партнера на консультаціях. Але хіба потрібен чоловік на консультації?

Давайте розберемо плюси і мінуси.

Головний плюс – з перших вуст можна зібрати повний анамнез сім’ї від обох партнерів. Крім цього, можливо відразу на прийомі зробити головний аналіз – спермограму. Навіть якщо у чоловіка є діти, і він упевнений в репродуктивному здоров’ї, обстеження необхідно, щоб підібрати оптимальний варіант лікування безпліддя пари.

Оскільки проблема зачаття стосується обох партнерів, чоловікові варто бути присутнім хоча б для того, щоб допомогти своїй половинці. Підтримка коханої людини – важливий нюанс, про який не варто забувати. До того ж спільна консультація дає чоловікові уявлення про те, як буде протікати лікування безпліддя, допомагає глибше зрозуміти жінку.

Принаймні одна консультація репродуктолога повинна бути спільною. В наступні рази ви можете прийти одна. Зверніть увагу: на гінекологічному огляді присутня одна жінка, чоловік у цей час може почекати в коридорі. Основний мінус – небажання жінки (або чоловіка) брати участь у бесіді про безпліддя, розповідати подробиці планування вагітності, нюанси попередніх стосунків…

Як підготуватися до прийому репродуктолога?

Підберіть час запису так, щоб ця дата припадала на перші кілька днів після менструації, тобто в першу фазу циклу (або найближче до цього періоду). У цей час можна провести інформативне УЗД і здати необхідні мазки на аналізи.

 • Візьміть на прийом результати попередніх досліджень та витяги з карт – це допоможе лікарю зібрати об’єктивний анамнез.
 • Заздалегідь складіть список питань, які ви хочете задати репродуктологу.

На перший прийом можна (а іноді навіть потрібно!) приходити удвох, оскільки приблизно половина випадків безпліддя пари припадає саме на чоловічий фактор, тобто партнерові потрібно буде отримати направлення на спермограму і консультацію андролога.

- Advertisement -
- Advertisement -