Як вибрати диван-ліжко для сну: поради професіоналів

- Advertisement -

Правильно підібраний диван-ліжко – це запорука бадьорості та енергії на весь день. При виборі меблів багато покупців насамперед дивляться на дизайн та колір моделі. Виробники рекомендують спочатку звернути увагу на особливості конструкції, оскільки вони визначають комфорт при використанні меблів. А якщо з вибором дивана-ліжка у вас виникають труднощі, то фахівці магазину Kram-UA з радістю вам допоможуть в цьому. В асортименті інтернет-магазину широкий ряд різних моделей, що відрізняються характеристиками та функціоналом. У вас також є можливість придбати як вже готовий диван-ліжко, так і оформити індивідуальне виконання під замовлення. Детальніше за посиланням https://kram-ua.com.ua/myagki-mebli/dyvany/dyvan-lizhka/.

Розміри та форма конструкції дивана-ліжка

Ширина виробу залежить від кількості людей та їхньої комплекції:

 • Одна людина – 90-140 см;
 • Дві людини – 160-200 см.

Довжина спального місця має бути на 15-25 см більше за найвищого користувача дивану.

Який вибрати диван-ліжко для сну – вирішувати Вам, але найбільш зручними вважаються прямі та кутові моделі, що створюють багато простору у розкладеному вигляді. Не вибирайте напівкруглі та острівні меблі – вони підійдуть тільки для віталень, але не організації спальних місць.

Як вибрати диван-ліжко

Каркас

Люди невеликої та середньої комплекції можуть вибрати дерев’яний каркас. Він має високу міцність та не видає сторонніх звуків. Найкращим поєднанням зручності та надійності є такі породи дерева:

 • Береза;
 • Бук;
 • Дуб;
 • Горіх.

Примітка: Не беріть бюджетні дивани з каркасами із ДСП та дерев’яних брусків, оскільки вони не надійні. Сосна теж не найкращий варіант для повсякденного сну, згодом вона почне рипіти і розсихатися.

Хорошу надійність і термін служби мають металеві каркаси. Якщо дивитесь у бік металу, вибирайте зварену основу. Конструкції з болтовими кріпленнями постійно потрібно підкручувати, щоб вони не рипіли.

Механізм трансформації

Перед тим, як вибрати диван-ліжко для щоденного сну, зверніть увагу на механізм розкладання. Цей критерій багато в чому визначає комфорт використання меблів:

 • Диван-книжка. Класичне рішення, у якого сидіння піднімається та опускається разом зі спинкою. Конструкція зручна для повсякденного сну, але при розкладанні потребує зусиль. Тому не підходить дітям та літнім людям;
 • Єврокнижка. Сидіння легко висувається на коліщатках, а вільний простір заповнюється задньою спинкою. Цей варіант не вимагає зусиль та підходить всім користувачам;
 • Пантограф. Удосконалена версія єврокнижки, у якої механізм складання та розкладання не стосується статі;
 • Дельфін. Здебільшого зустрічається у кутових моделей. З-під сидіння висувається нижня платформа і вистрибує як дельфін. Конструкція забезпечує багато вільного простору та відрізняється гарною надійністю;
 • Акордеон. Диван оснащується додатковим модулем за спинкою та розкладається як гармошка. Для організації спального місця достатньо потягнути за сидіння. Даний механізм забезпечує багато простору для відпочинку у розкладеному вигляді та компактність у складеному стані. Найкраще підходить для просторих приміщень;
 • Викочувальний механізм. Нижня частина висувається, а вільна ніша вручну заповнюється матрацами. Меблі відрізняються низьким розташуванням спального місця, тому не завжди підходять літнім людям.

Тип наповнювача

Спальне місце має бути комфортним. Якщо Ви шукаєте які дивани-ліжка для сну, краще вибрати варіанти тільки з пружинним або синтетичним блоком.

Блок пружин

Ці наповнювачі бувають двох типів:

 • Залежні. Бюджетні моделі, у яких при натисканні на одну пружину, рухаються інші. Це створює дискомфорт, коли друга людина лягає спати пізніше за першу. Після тривалого використання один із сплячих почне «провалюватися». Тому наповнювачі із залежним блоком пружин підійдуть лише для одномісних диванів;
 • Незалежні. Мають ортопедичні властивості. Кожен елемент блоку укладено окремий чохол. Така основа повторює форму тіла та сприяє комфортному сну одночасно для двох людей.

Синтетика

У диванах використовується поролон, синтепон чи силікон. Вони м’які, але швидко втрачають форму та пружність. Тому їх не вибирають для щоденного сну. Якщо ви шукаєте відповідь на питання, як правильно вибрати диван для щоденного сну, зверніть увагу на латекс. Цей матеріал дарує приємні відчуття та стійкий до зносу.

- Advertisement -
- Advertisement -