В чому користь лазні та сауни

- Advertisement -

В цій статті ми розглянемо користь лазні та сауни для здоров’я, які є способами глибокого очищення всього тіла. Необхідно підтримувати тіло в чистоті як ззовні, так і всередині, щоб зберегти природне здоров’я та красу надовго.

Лазня та сауна відрізняються за температурою та вологістю. У лазні не дуже спекотно (45-50 градусів) і волого, в сауні, навпаки, – сухе та гаряче (70-100 градусів) повітря. Але вони мають однакову схему оздоровлюючих процедур.

Користь лазні та сауни для здоров’я

Відвідування сауни або лазні є чудовим способом не тільки змити бруд із поверхні шкіри, але й зняти стрес, втому, розслабити м’язи та полегшити застуду. Користь для здоров’я при регулярному відвідуванні є великою. Вони поліпшують кровообіг, більш інтенсивно наповнюють кров’ю судин головного мозку, відкривають закупорені піри шкіри, виводять токсини, відновлюють функції суглобів та надають почуття омолодження всього організму.

При регулярному відвідуванні лазні або сауни раз на тиждень можна позбутися навіть від прищів, це безболісне та абсолютно безпечне очищення шкіри обличчя без застосування будь-яких хімічно активних засобів. Глибоке очищення шкіри має важливе значення, оскільки вона відіграє важливу роль у терморегуляції організму. Це дозволяє нашому тілу ефективно реагувати на зміни температури в навколишньому середовищі, запобігаючи перегріванню або переохолодженню.

Якщо ви шукаєте фахівців, які зможуть забезпечити повне будівництво сауни, то компанія Suomisauna готова вам допомогти. Відвідайте їх веб-сайт, щоб отримати додаткову інформацію.

Ще однією користі лазні та сауни є підтримання здоров’я шкіри. Під час процедур збільшується кровообіг, що забезпечує краще живлення і киснювання шкіри, зменшується засмага, підтримується її еластичність і пружність. Для людей з проблемною шкірою, такою як акне або розацеа, лазні та сауни можуть бути особливо корисними, оскільки підвищена температура та вологість допомагають очистити пори і знизити запалення.

Крім того, сауна може допомогти вам знизити вагу, оскільки вона сприяє спалюванню калорій, навіть якщо ви просто сидите в парній кімнаті! Якщо до цього ще додати послуги масажиста, то можна забути про ранкові пробіжки та відвідування тренажерного залу на деякий час.

Лазня, у свою чергу, допомагає вивести токсичні речовини з організму завдяки надмірному виділенню поту. А сауна має додаткову перевагу – вона допомагає видалити деякі важкі метали, такі як ртуть, нікель та свинець, які можуть потрапити в організм забрудненого повітря великих міст.

Крім того, існують інфрачервоні сауни, які використовують інфрачервоні обігрівачі як нагрівальні елементи. Вони випромінюють тепло, яке безпосередньо проникає всередину нашого тіла (у порівнянні з традиційними банями та саунами, які лише нагрівають зовнішній шар шкіри та розширюють пори).

існують інфрачервоні сауни

Правила відвідування сауни

Тож, як правильно відвідувати сауну або баню, щоб досягти максимального ефекту? Для цього дотримуйтеся декількох простих правил:

  • Поповнюйте організм рідиною між відвідинами парильні. З потом виводиться величезна кількість води, що може призвести до зневоднення. Чаї, соки, трав’яні настоянки та мінеральна вода допоможуть поповнити водний запас.
  • Відмовтеся від алкоголю. При нагріванні тіла судини вже розширюються, алкоголь може ще більше розширити судини, що негативно вплине на здоров’я.
  • Перед тим, як зайти в парильню, сполосніться під теплим душем без мила. Мило змиває зі шкіри природну жирову плівку, яка захистить від пересихання шкіри.
  • Надягніть на голову спеціальну шапочку або хустку, щоб запобігти перегріву голови та захистити волосся від пересихання.
  • Намагайтеся перебувати в лазні в горизонтальному положенні, тому що лежачи м’язи легше розслабляються, а організм знаходиться в одному температурному режимі (гаряче повітря має властивість підніматися до стелі).
  • Після виходу з парної кімнати рекомендується зайти на кілька секунд під холодний душ або зануритися в холодний басейн. Це допоможе організму швидше відновитися після дії гарячого повітря, приведе м’язи в тонус і підбадьорить вас. Після цього можна прийняти теплий душ.
  • Між відвідуваннями парної кімнати слід дати організму відпочити та повністю розслабитися. Найкраще зробити це протягом не менше 15 хвилин. Цей час можна використати для масажу, скрабів, які допоможуть очистити шкіру, або поживних масок. Варто пам’ятати, що маски та креми потрібно наносити на чисте тіло, попередньо видаливши залишки відмерлої шкіри.

Відвідування сауни та лазні має безліч корисних властивостей для здоров’я та омолодження організму. Введіть це в свою звичку, і ви скоро відчуєте ефект, який позитивно позначиться на вашому здоров’ї та настрої. Пам’ятайте про гігієну та зберігайте своє здоров’я.

- Advertisement -
- Advertisement -